Etkinlik » BURSASPOR'u Ağırladık 22.11.2012
Bu sayfa 633 kez görüntülendi.

Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından biri olan Özel Bursa Kültür Okulları, Türkiye’nin en önemli kulüplerinden olan Bursaspor’un Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcular Ömer Erdoğan ve Tuncay Şanlı’yı Futbol Kulubü ve 7.-8.sınıf öğrencileri ile buluşturdu.

Kültürlü öğrencilerle bir araya gelen Ertuğrul Sağlam ve futbolcular, öğrencilere başarılı olmanın püf noktalarını anlattılar. Başarı için inanmak ve çalışmanın öncelikli olduğunu söyleyen Ertuğrul Sağlam, “Çok güzel bir okulda, çok kaliteli öğretmenler tarafından eğitiliyorsunuz. Aranızda futbolcu olmak isteyen birçok öğrenci vardır; ancak futbolcu olacağım diye derslerinizi boşlamamalısınız. Biz altyapımızdaki öğrencilerin derslerinde de başarılı olmasını istiyoruz. Derslerinde başarısız olan sporcuya tahammülümüz yok” açıklamasında bulundu. Bursaspor’un başarısı hakkında öğrencilere tavsiyelerde veren Ertuğrul Sağlam, “Biz kimseyi karşımıza almadan, fair play çerçevesi içinde Türkiye’nin sevdiği bir şampiyon olduk. Siz de kimseye haksızlık yapmadan, daha şimdiden hedef koyup bu hedefe inanın ve bu hedefe ulaşmak için de çalışın” dedi.

 

“SEZON SONUNDA ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”

Bir Anadolu takımı imkânları ile şampiyonluğa ulaşmaktan dolayı kıvanç duyduğunu Kültürlü öğrencilerle paylaşan Ertuğrul Sağlam, “Şampiyon olduğumuz yıldan sonraki sene üçüncü sırada yer alarak başarının devamlılığını da sağladık. Yönetimden teknik ekibe, futbolculardan personele kadar hepimiz inandık ve başarıya ulaştık. Amacımız bu sezon da ligi şampiyon olarak tamamlamak” açıklamasında bulundu. Öğrencilere mutlaka spor yapmalarını tavsiye eden Sağlam, “Eğer bir takım sporuna yönelirseniz bu size birçok özellik kazandıracaktır. Paylaşmayı, disiplini, yardımlaşmayı takım sporlarında öğrenirsiniz. Hayatta sakın kaybetmekten korkmayın, kaybettiğiniz için hayata küsmeyin. Hayatta her zaman kazanamazsanız, kaybettiğiniz zamanlar da olacak; ancak pes etmeden çalışmalısınız ve başarmalısınız” diye konuştu.

 


ERDOĞAN VE ŞANLI DA BAŞARILI OLMANIN PÜF NOKTALARINI PAYLAŞTI

Sportif başarının tek başına anlamlı olmadığını belirten Bursaspor’un kaptanı Ömer Erdoğan, okulda başarının sportif başarıyı destekleyeceğini söyleyerek, “Derslerinde başarılı olmanız sizi sportif anlamda da başarıya taşıyacaktır. Sportif başarı ile okulunuzdaki başarılarınız birbirini destekler niteliktedir” şeklinde konuştu. Bir dönem İngiltere’de kariyeri sürdüren Tuncay Şanlı ise, orada yaşadığı tecrübelerden bahsederek, “İngiltere’de oynarken çalışmanın ne kadar önemli olduğunu gördüm. Antrenman bittiği zaman bütün takım arkadaşlarım bireysel olarak çalışmaya devam ediyorlardı. Çünkü size verilen değeri kaybetmemek için çalışmak zorundasınız. Başarılı olmak istiyorsanız çalışmaktan yılmamak zorundasınız” dedi.

 

Söyleşinin sonunda Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Üyesi A. Vahap Atış ve Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, Ertuğrul Sağlam, Ömer Erdoğan ve Tuncay Şanlı’ya günün anısına plaket takdim ettiler.

 

 

Etkinlik ile ilgili tv haberlerine linkten ulaşabilirsiniz.

Geri
Yorum eklemek istiyorum.
Adınız ve Soyadınız:
Mesleğiniz:
Mesaj: