KURUMSAL
» Hakkımızda
» Kültür' de Kalite
» Kayıt Bilgileri
EĞİTİM SİSTEMİ
» Kültür Konseptli Eğitim Modeli
» Eğitimde Çoklu Zeka
» Ölçme ve Değerlendirme
» Özel Ders Sistemi
» Grup Ders Sistemi
» Rehberlik
» Bilgisayar Eğitimi
» Yabancı Dil Eğitimi
» Görsel Sanatlar
» Müzik Eğitimi
» Spor Eğitimi
OKULUMUZ
» Sosyal İmkanlar
Kahvaltı ve Yemekler
Okul Kıyafetleri
Öğrenci Servisleri
Sağlık Hizmetleri
Güvenlik
» Eğitim Binamız
Kültür Anaokulu
Sınıflar
Laboratuarlar
Satranç Odası
Drama Odası
Atölyeler
» Sosyal Tesisler
Okul Bahçesi
Oyun Parkı
Konferans Salonu
REHBERLİK
» Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
» Sosyal Beceri ve Değerler Eğitimi
» Etkinlik ve Projeler
» Rehberlik Bültenleri
AKTİVİTELER
» Kültürel Etkinlikler
» Sanatsal Etkinlikler
» Sportif Etkinlikler
» Haftasonu Etkinlikleri
» Kulüpler
İNSAN KAYNAKLARI
İLETİŞİM
 
 
 
Anasayfa » Veli Yorumları
   
» MERAL - KÜRŞAT DURMUŞ » ÖĞRETMEN - MAKİNE MÜHENDİSİ
» Kültür Okullarında bu sene 1. sınıfa devam eden bir oğlumuz var. Bizim ve Birçok arkadaşımızın çocukları, okulumuzun çalışma prensiplerini ve tüm öğretmenlerimizin ne kadar özverili çalışmaları sayesinde başarıya ulaşıyor. Okulumuzu seçerken iki sene ön araştırma yaptık. Öğrencinin kapasitesinin el verdiği ölçüde, tüm branşlarda kazanılması hedeflenen davranışların hangi ölçüde kazanıldığının belirlenerek eksiklerin en kısa sürede ailesine bildirilmesi ve bu konularda gerekli özel çalışmaların yapılması Kültür’lü olmaya karar vermemizde önemli etkenler arasında  oldu. Kültür Okulları’nın başarısının altında yatan etkenin bu sistem olduğuna ve başarının aileyi de içine alan bir ekip işi olduğuna gönülden inanıyoruz. Gerek sınıf öğretmenimizin, gerekse diğer branş öğretmenlerimizin rutin olarak bizleri bilgilendirmeleri, herhangi bir sorun olduğunda vakit kaybetmeden gerekli önlemlerin alınması, eksikliklerin küçük yaşlarda kapatılmasını sağlıyor. Ayrıca, herhangi bir konuda aklımıza takılan bir konuyu danışmak için sekreterliği, halkla ilişkiler ve rehberlik birimlerini aradığımızda karşımıza güler yüzlü, çözüm üreten, o an çözülemezse en kısa sürede veliyi bilgilendirmek için geri dönen okul çalışanlarının olduğunu bilmek çok rahatlatıcı. Oğlumuzun eğitim hayatının başında doğru davranışlar kazanmasını sağlamak için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimize ve idari kadroya emekleri için çok teşekkür ederiz. 

   
Hatice - Murat Gence (Yorumu görmek için lütfen tıklayın)
Vildan - Doğan Erkırlı (Yorumu görmek için lütfen tıklayın)
Hatice - Yücel Kaplan (Yorumu görmek için lütfen tıklayın)
   
» EMEL HATİPOĞLU UZMAN TEKNİK ÖĞRETMEN
» Merhaba, oğlum beş yıldır Kültürlü. Okulunuza (okulumuza) başladığı yıllardan bu güne oğlumda yarattığınız büyük ve olumlu değişimler için sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum. Ben çocuğumun geldiği noktaya baktığımda Kültür ekibinin iyi bir liderlikle işini gerçekten mükemmel yaptığını düşünüyorum. SBS´de tüm Kültürlü öğrencilerin yüksek başarılar elde etmesi hepimizin içten temennisi elbette. Ancak çocuklarımızda gerçekleştirdiğiniz olumlu değişimler SBS başarısı kadar önemli bence. Örneğin artık çocuğuma hiç dersini yaptın mı diye sorma gereği duymuyorum. Derslerini en önemli görevi olarak görüyor ve sorunsuz yapıyor. Eğitim ve yaşam başarısı için; sorumluluk duygusunun kazanılmış olmasının önemini benim gibi herkes kabul ediyordur. Çocuklarımızı kendine güvenen, kendiyle barışık, sorumluluk sahibi, toplumdan soyutlanmamış bireyler olarak yetiştirmeye yönelik bir eğitim tarzınız olduğunu düşünüyorum. Doğru hedefler belirleyip planlayarak planlarınızı azami gayretle ve başarıyla hayata geçirdiğinizi gözlemliyorum. Bunu görmek için çocuğuma bakmam yeterli. Size güvenmeye devam ediyorum. Yine teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık, kolay gelsin. 
» MERAL TEKİN KİMYA MÜHENDİSİ
» Kızımız üç yıldır Kültürlü ve gelecek sene de orada olacak. Kızımızı Kültür Okulları’na verdiğimiz için mutluyuz, huzurluyuz ve içimiz rahat. Çünkü çocuğumuz okuluna severek gidiyor, ödevlerini isteyerek yapıyor, öğretmenlerini de çok seviyor. Sadece öğretmenlerimizin değil okuldaki diğer çalışanların da kızımıza çok şey kattığına inanıyoruz. Okul yönetimi ile ilgili olarak özellikle iki konuya vurgu yapmak istiyoruz: birincisi, okulda kantin olmaması, ikincisi ise okul müdürümüzün söylemiş olduğu "öğrencilerimizin hangi ayakkabıyı giydiği değil bizi ilgilendiren sınavda kaç soru doğru çözdüğüdür.” ifadesi. Bu Kültür Okulları’nın eğitime verdiği önemi göstermektedir. Bizim beklentimiz, kendine güvenen, özgür düşünebilen ve bunu doğru ifade edebilen, başarılı, sosyal, hoşgörülü, saygılı, sevgili bireyler olarak çocuklarımızın yetiştirilmesi. Bu konuda doğru adreste olduğumuza inanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz.
» Derya - Muhammed Ahmet Tanrıverdi Öğretmen
»

Değerli Öğretmenlerimiz, bu yıl oğlumuz Kültür Okulları' na başladığında yabancı dil konusunda sıkıntı olacağını düşünüyor, endişeleniyorduk. Ancak bir ders yılı tamamlanmadan ulaştığı seviye ve sahip olduğu kelime hazinesini görünce endişelerimiz yerini mutluluk ve gurura bıraktı. Emekleriniz için teşekkürler.

» İZZET KÖROĞLU SERBEST MESLEK
» Kızım özel derse kaldığı zaman onu alması için çalışanımı göndermiştim. Okulda bulunan güvenlik çalışanımdan şüphelenip beni aramıştı o zaman Kültür Okullarının kızımın güvenliğine önem vermeleri beni çok mutlu etmişti. Ayrıca kızımın geçen yıl yaptığı resminin As Merkezde sergilenmesi beni çok gururlandırmıştı.
 
 
» Gülşah-Erdinç SAĞLIK Öğretmen
» Kızım Zeynep Kültür Okulları’nda 2. sınıf öğrencisi.Bütün anne ve babalar gibi ben de kızım için en iyisini istiyordum. Bu sebeple okula kaydımızı yaptırmadan önce, Bursa’daki özel okullar hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptık. Biz şehir dışından taşındığımız için Bursa’daki okullar hakkında bilgi sahibi değildik, bunun için özel okulları tek tek gezdim ve görüştüm. Aklımda birçok soru işaretleri vardı. Çünkü benim kızım çekingen, içine kapanık ancak desteklendiğinde kendini gösterebilen bir yapıya sahipti. Benim aradığım okul kızımın o okulda kendini özel hissedebileceği, her sorunu ile ilgilenileceği, mutlu olabileceği en önemlisi de iyi bir eğitim alabileceği bir okuldu. Kızım Kültür Okulları’na başlayınca tam anlamıyla istediğim okulu bulduğuma emin oldum. Çünkü 1. sebebi; Kültür Okullarında kesinlikle öğrenci kayırma yapılmıyor. Sınıfın en ileri ve en gerideki çocuğuna eşit şekilde ilgi gösteriliyor. Diğer okullarda genellikle öne çıkan zeki çocuklar desteklenir, diğerleri sadece o sınıfta bir öğrencidir. 2. sebebi; kızım okula başladığında 2. çocuğum dünyaya geldi. Bu sebeple çok fazla okula gidip gelemiyordum. Ama okula gitmeme gerek kalmadan kızımı çok güzel bir şekilde takip edebildim. Çünkü sınıf öğretmenimiz ve diğer branş öğretmenlerimiz her hafta düzenli bir şekilde arayıp çocuğum hakkında bizleri bilgilendirmektedir. 3. sebebi; kızım için ayrıca özel ders aldırmama gerek kalmadı. Çünkü sınıf öğretmenlerimiz öğrencinin eksik olan noktalarını tespit edip düzenli olarak özel derse alıyorlar. Benim kızım için öğretmeni hem her şeyini paylaşabildiği annesi, hem de her şeyi öğrendiği öğretmeni. Öğretmenlerimizin ve okulumuzun verdiği emeğe karşılık çocuklarımız da onları çok severek karşılık veriyorlar. Herkese çok teşekkürler.
» ESRA - AHMET SAYIN ÖĞRETMEN - İNŞAAT MÜHENDİSİ
» Öncelikle çocuğumuzun kendisine, ailesine ve ülkesine yararlı bir vatandaş olabilmesi için, aile olarak bizler evde ve sosyal yaşamda eğitim vermeye çalışırken, bu ilkeler doğrultusunda okulunda da öğretim ve eğitim almasını hedeflemekteyiz. Bu amaçla da; yaptığımız araştırmalar,
görüşmeler ve izlenimlerimiz sonucunda, Özel Bursa Kültür Okulları´nın çocuğumuza yukarıda belirttiğimiz beklentilerimizi karşılayabileceğine kanaat getirdik. Yaklaşık 2,5 aylık bir süreci tamamladığımız şu günlerde, verdiğimiz kararın ve kanaatimizin yanlış olmadığını gözlemlemekteyiz. Çocuğumuzun derslerine giren tüm eğitmenlerimizin, branş öğretmenlerimizin; bilinçli, bilgili, deneyimli ve özellikle özverili oluşu bizi mutlu etmektedir. Verilen ev ödevlerinin takip edilmesi, sınıf içi alıştırmaların yoğunluğu, çocuğun el ve zihin becerisini geliştirmeye yönelik faaliyet çalışmaları çocuğumuzu okula gitmeye daha da teşvik etmektedir. Yine sınıf öğretmenimiz başta olmak üzere; sık sık biz velilerle yüz yüze ya da telefonla yapılan görüşmeler, bu işi ne kadar ciddi yaptığınızın bir göstergesi olarak memnuniyet vericidir. Yolunuzun açık olmasını, daha da başarılı çalışmalarla kurumunuzun daha yüksek noktalarda adının yer almasını temenni ederiz. Saygılarımızla.
 
» YADİGAR AYDIN EV HANIMI
» Başta sınıf öğretmenimiz ve bütün öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum harika bir program hazırlamışlar veli olarak çok memnun kaldım çocuklarımız hepsi birbirinden güzeldi. Ayrıca halk oyunlarında harikalar yarattılar öğretmenlerini çok tebrik ediyorum harikalar yaratmış o kadar minik çocuğa birden fazla halk oyunu öğretmek büyük başarı. Bir kez daha kültür okullarını tercih etmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu anladım başarılarınızın devamını dilerim.
» Zerrin ÇETİN Memur
» Okulunuzda görevli tüm çalışanlara başarılarından dolayı ve yapılan aktivitelerde görev alan tüm öğretmenlere teşekkür ederim 
» MESUDE DEMİRKOL ÖĞRETMEN
» Ben 1/B sınıfında öğrencisi olan bir velinizim. Öncelikle 6 yaş anaokulunuzda çocuğum eğitim almaya
başladı. Sizlerle 1 yıl öncesinde tanıştık. Anaokulunuzda tam olarak fikir sahibi olamamıştım. Okulun ilk
günü tamamen gülümseyerek ve çocukların gözünün içine sevgiyle bakan bir öğretmenle karşılaşınca
gerçekten çok mutlu oldum. Özellikle sizlere tecrübeli, kendini çocuklara adamış eğitimcileri bizlerle
tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim. Ben de bir eğitimci olarak bizim mesleğimizin sevgiden
geçtiğini biliyorum. Ayrıca işlerindeki tecrübeleri, bilgi aktarmada kullandıkları metodlar, çocuklarımıza
yaklaşımları ile gerçekten hepsi eli öpülesi öğretmenler. Sizleri titizlik göstererek seçtiğiniz tüm
çalışanlarınızdan dolayı tebrik ediyorum.
» A.Hakan UĞUR Veteriner Hekim
» Ulu Önderimiz Atatürk’ün dediği gibi "Eğitim; bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." Kültür Okulları olarak, sizlerinde kendinizden ödün vermeden Atatürk ilkeleri ve bilhassa Cumhuriyetimizi dikkate alarak yapmış olduğunuz eğitim sisteminizi takdir ediyorum. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirerek daha çok başarılar kazanacağınıza inanıyorum. Çabalarınız ve emekleriniz için teşekkür ederiz.
» LEVENT AYDIN ÖĞRETİM ÜYESİ
» Kültür ailesine iki yıl önce katıldık. Ben de bir eğitimci çocuğu ve bir eğitimci olarak şunu söyleyebilirim. Eğitimde en önemli olgu kalite ve izlenebilirliktir. Bunun süreklilik arz etmesi hepimizin beklentisidir. Bugüne kadar Kültür Okullarında bunun olduğuna fazlası ile şahit oldum. Eğitimde diğer bir önemli nokta bilginin ondan yararlanan kitleye indirgenebilmesi ve sürekli kullanılıp geliştirilebilmesidir. Kültür Okulları uyguladığı eğitim yöntemleri ile çağdaş bir eğitim kurumu olduğunu her zaman göstermektedir. Bu nedenle biz veliler birçok diğer özel okulda var olan özel okul ayrıcalığına değil çağdaş bir eğitim kurumuna sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Kültür Okulları çatısı altında emeği geçen tüm eğitim çalışanımıza sonsuz teşekkür eder, tüm hedeflerinizin gerçekleşmesini dilerim. 
» Binnur-Nihat Çalışkan Ev Hanımı-Tekstil
» Bursa Kültür Okullarını bugüne kadar bilgi aldığım tüm özel okulların içinde çocuğumun en iyi şekilde yetiştirileceğine inandığım bir kurum olarak görüyorum. En çok dikkat ettiğim konular arasında yer alan çocuğumun ilgi alanları hakkında ve ev içerisinde gösterip fakat benim göremediğim değerlerin sizlerin sayesinde birer birer ortaya çıkarıldığını görmek beni çok mutlu ediyor. İlk olarak sınıf öğretmenimizin göstermiş olduğu ilgi alakasından dolayı, çocuğumuzun da öğretmeninden memnuniyetiyle bir kez daha doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Diğer öğretmenlerimizin branşları dâhilinde her birinin vermiş olduğu eğitimden de memnuniyet duyduğumu bildirmek isterim. Öğretmenlerimizin destek kaynağı olan psikoloğumuzun önemini de belirtmek isterim. Umuyorum ki, çocuğumun göstermiş olduğu azimle birlikte ve ona emek veren öğretmenlerimizin sayesinde temelde sağlam bir eğitim kurulduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.
» Cihat ÖZİNAN İnşaat Mühendisi
» Çocuğumuz için okul araştırırken Kültür Okullarına da uğramayı ihmal etmemiştik. Oğlumuzun anasınıfına başladığı okula devam etmesinin doğru olacağı düşüncesindeydik. Bu nedenle kalıcı bir okul bulmalıydık. Oğlumuzun anasınıfına başladığı ilk günden bugüne çok şey değişti. Çocuğumuzdaki gelişme bizi çok mutlu etti. Tabii ki burada anasınıfı öğretmeninin de büyük gayretleri oldu. Biz doğru seçim yaptığımızı düşünüyoruz. Bu okulda ileriki yıllarda da başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz.
» ERKUT TAŞ İNŞAAT MÜHENDİSİ
» Sevgili Kültür Okulları, tanışalı tam üç yıl oldu. Çok çabuk geçen uzun bir süre. Çünkü küçük kızım artık büyüdü. Okula geldiğimiz ilk gün çekincelerimiz ve kaygılarımız vardı. Önyargılı gelmiştik. Ancak geçen bu süreci tüm okul yönetimi ve eğitim personeli olarak o kadar iyi yönettiniz ki tek amacımız sınav maratonundan başarılı olmakken sizler çok iyi bir birey, çok başarılı bir öğrenci ve çok zor olan önyargıları kırmak başarısını gösterdiniz. Bunun için sizlere söylenecek en iyi söz yetiştirdiğiniz öğrencilerin gözlerindeki pırıltı, aldıkları eğitimi taşıdıkları yeni başarılar ve muhakkak ki sizlere duydukları derin sevgi ve saygıdır. Biz veliler için en büyük kazanım budur.
» / /
» İkiz çocuklarımız Pelin ve Berkan ın 4 yıl önce ilköğretime başlama sürecinde okul seçimi sırasında Bursa daki tüm özel okulları ve hatta en iyi birkaç devlet okulunu da gezerek her yönüyle analiz ettikten sonra kararımızı Özel Bursa Kültür Okulları yönünde verdik. Bugün çocuklarımızın hem sosyal hem de eğitsel anlamda kazanımlarını değerlendirdiğimizde beklentilerimizin önünde gelişme kaydetmiş olması bizi mutlu etmektedir. Okulumuz diğer kurumlardan farklı projeler üreterek sürekli kendini yenileyerek ve daima en iyiye hedefleyerek tercihimizin doğruluğunu kanıtlamaktadır. Eğitimde amaç bütünsel gelişimdir. Bu anlamda çocuklarımızın hem zihinsel hemde sosyal gelişimlerine ciddi katkıda bulunan okulumuz sürekli geliştirdiği yeni projeleri ile çocuklarımızın kendisine gerçekleştirmesine, duygusal anlamda kendilerini tamamlamasına ve özgüven gelişimine destek vermektedir. Böylece çocuklarımızın olaylara bakışı değişmekte, olayları çok daha iyi değerlendirebilmekte ve çözüm üretebilmektedir. Çocuklarımızın hem akademik hemde tutum ve davranışlarındaki kazanımlar anlamında ciddi katkılarından dolayı tüm Kültür Ailesine çok teşekkür ederiz.
» FEHİM HACIOĞLU
» Sayın okul yönetimi, okulunuzda üç kızımdan ikisi, iki yıldır okumaktadır. İnşallah üçüncü kızımı da okulunuza yazdıracağım. Bu krizde okul ödemeleri ile krizi daha da hissettiğimiz şu günlerde, kızım Zeynep Hacıoğlu’ nun sınavlarından iyi puan alması beni ve annesini çok memnun etti. Çok mutlu olduk. Kızım uzun süredir iyi notlar alamıyordu, Rehber öğretmeniyle ve diğer öğretmenleriyle yaptığımız görüşmelerde kızımızın dile getirdiği sorunları aştık ve kızımda söz verdiği çalışmayı yaptı. Zamanımızın eğitiminde maalesef edep, ahlak, dürüstlük ve doğruluk gibi kavramlar; elle tutulur görülen fen bilimleri, sosyolojide ve tarihsel olaylar ile iç içe değil ayrı olarak işleniyor, öğretiliyor. Not değerlendirmesine de girmiyor. Akli ilimler okul hayatında manevi ilimlerse okul sonrası işve sosyal hayatta önem arz ediyor. Okulunuzda ben bu eğitimin iç içe verildiğini, çocuklarımın üzerinde görmekteyim. Kurucularınıza, öğretmenlerinize ve tüm çalışan eğitim ordunuza, bilinçli, ve seviyeli ve onurlu eğitim yaptığınız için teşekkür ediyor ve tebriklerimi sunuyorum. Selam ve sevgilerimle.
» Necmettin YİĞİT Banka Müdürü
» Merhaba, kızım bu sene 1. sınıfa başladı ve bizler ilk defa karne sevinci yaşadık. Her ailede olduğu gibi bizim de içinde çocuklarımızın iyi bir eğitim alması olmazsa olmazımızdır. Bu nedenle çevremizden ve daha önceki anaokulumuzdan aldığımız referansla sizleri seçtik. Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki sizleri seçmişiz diyorum. İlk görüşmeye geldiğimizden bu güne hep çok sıcak karşılandık, çocuğumuzun eğitimini sizlerin geri dönüşleri ve çocuğumuzdaki harika gelişmelerle hep takip ettik. Kızımız sabahları çok büyük bir keyifle servisine biniyor ve okula geliyor. Etrafımda tüm dostlarıma okulunuzu tavsiye ediyorum. Emeği geçen herkese eşim ve ben çok teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.
» SEVİL SOLMAZ GÜN SATIN ALMA UZMANI
» Merhabalar, Oğlumun Kültür’de okuması bir şanstı. Devlet okulundaki sınıf arkadaşlarının bu okula başlaması sebebiyle oğlum da çok istedi ve istediği kadar da varmış. Kültürün kendisine değer verdiğini söylüyor ve bundan çok memnun. Derslerini kendi kendine yapabiliyor, takıldığı konuları öğretmenine sorabiliyor. Okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor. Bu sene 3. sınıfta. Başarılı olması ve okulunu sevmesinden biz de çok memnunuz. Okulun servisinden, güvenliğine, revirinden, yemekhanesine kadar her şeyi mükemmel, herkes işini yapmakta hassas ve duyarlı. Başarılarınızın devamını dilerim. "EĞİTİM; KÜLTÜR’ÜN İŞİ, BİZ İŞİMİZE KONSANTRE OLALIM". Saygılarımla. 
» Gülbiye YÜKSEL Ev Hanımı
» Okul, hayata ilk adım demek; evlat ise her şeyin anlamı. İki yıl önce bizim de okul telaşımız başladı. Kızım birinci sınıfa başlayacaktı. Hangi okula göndereceğiz tereddüttü yaşamadan Özel Bursa Kültür Okulları dedik. Nedeni eş, dost, arkadaş çevremizin çoğunun bu okulda okuyor olmasıydı. Her birinin olumlu düşünceleri ve memnuniyetleri bizim de bu kuruma yönelmemizi sağladı. Okul çok önemli evet; ama okulu isim yapan da öğretmenler değil midir? Bizim en büyük şansımız öğretmenimiz gibi çok değerli bir eğitimci ilk okul hayatına başlamamız oldu. Öğretmenlerdir o küçücük yüreklere bakış açısının yönünü gösteren, okulu sevdiren. Öğretmenimiz tatlı sert edasıyla sadece öğrencilerinin değil, anne-babalarının da sevgisini ve güvenini kazanmıştır. Olması gerektiği gibi bütün doğallığıyla sunmuştur bizlere fikirlerini ve düşüncelerini, özel okul sıfatının arkasına sığınmadan. Diğer branş öğretmenlerimizin çabalarını da, çocuklarımızın üzerinde fark edilmeyecek kadar az değil. Her sabah ve akşam dakikasını bile geçirmeden servisin çocuklarımızı götürüp getirmesi gibi. Yazılacak o kadar çok ayrıntı var ki olumlu anlamda... Okulumuzun sayesinde iç huzurumuz sonsuz. Yavrularımızı emanet ettiğimiz kurum, onları bizlerden daha iyi sarıp sarmalıyor. İşte ÖZEL BURSA KÜLTÜR OKULLARININ FARKI! TEŞEKKÜRLER...
» YALÇIN AYVALIK ticaret
» Eğitim sisteminin değişmesiyle planladığımızdan erken hazırlık sınıfına başlamak durumunda kaldık. Kafamda soru işaretleri vardı.Geçen 1 aylık süreden çok memnunuz.Şu an çocuğumuz  okula gidememekten inanılmaz korkuyor, çok istekli. Okula koşa koşa gidiyor. İnşallah bu şekilde devam eder.Teşekkürler.
» Esra-Erkan ÖZENGİN Memur - Memur
» Yaklaşık 9 ay kadar önce ilk kez bir eğitim kurumu ile karşılaştığında, oğlumuzun nasıl adapte olacağı, yıl boyunca neler öğreneceği konusunda inanılmaz kaygılar ve beklentiler içerisindeydik. Aradan geçen zaman, oğlumuz üzerinde çok olumlu gelişmelere sahne oldu. Onun gelişimini izlemek, öğrendiklerini bizimle paylaşırken yüzündeki heyecanı görmek paha biçilemezdi. Beklentilerimizin karşılığını bulmuş olmaktan dolayı yaşadığımız mutluluğu belirterek sabrın ve ilgisinden ötürü tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim de bu yıl mensubu olduğumuz Kültür Okullarının başarılarının devamını diliyor, çizgisinin hep bu yönde başarılara yelken açmasını temenni ediyoruz.
» DİLEK-MURAT EREN BANKACI-SMMM
» Neden sorusunun çekinmeden dile getirildiği, akılcı, eleştirel ve yaratıcı düşünce yollarının açıldığı bir eğitim sistemi tüm eğitimcilerin ortak beklentisidir. Dünya ile bütünleşmiş üstün nitelikli çocuklar yetiştirmek okulların temel amacı olmalıdır. Okullara burada düşen görev, öğrencilere öğrenme olanakları sunmaktır. Onları zihinsel açıdan zorlayan, düşünmeye sevk eden, neden-sonuç ilişkisi kurduran, düşünce ve olguları değişik biçimlerde ortaya koyan etkinlikler hazırlamaktır. Atatürk’ün " Çağdaş uygarlık seviyesinin de üstüne çıkma " hedefinde öğretmenlerin görevi, toplumu bilgi toplumu haline getirecek öğrenmeyi öğrenmiş iyi insanlar yetiştirmektir. Kültür Okulları bu bilinç içerisinde yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Okulumuzda üçüncü yılını dolduran kızımız Zeynep EREN, düşüncelerini çekinmeden dile getiren, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenmiş iyi bir insan olma yolunda hızla ilerliyor. Tüm çalışanlarınızı kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyoruz.
» ŞERMİN - YAKUP GÜNAYDIN MALİ MÜŞAVİR
» İnsan hayatında ilkokul eğitiminin ayrı bir öneme sahip olduğunu düşünmekteyiz. Bir çocuk için de ilkokul öğretmeninin ayrı bir önemi olduğunu düşünüyoruz. Eğitimin alt yapısının güçlü olması kişinin gelecekteki meslek hayatını ve başarısını o kadar etkilemektedir. Özellikle aile olarak arzu ettiğimiz çocuğumuzun okumayı sevmesi ve sorumluluk duygusu kazanması idi. Kültür Okulları öğretmen ve eğitim kalitesi ile bu konuda oldukça başarılı. Ayrıca sadece eğitim değil çocuğumuzun mutlu olması bizim için çok önemli idi. Bunun için de sizlere teşekkür ediyoruz. Kültür Okulları ile oğlumuz büyük ve güzel bir aileye sahip oldu.  Teşekkür ederiz.
 
» ŞÜKRİYE - YAHYA ÖZKÖK AVUKAT - HAKİM
» Her anne ve baba gibi bizim çocuğumuz da bize göre çok özel. Bu yüzden de, ona verebileceğimiz en önemli şeyin iyi bir eğitim olduğunu düşünerek Bursa Kültür Okullarını tercih ettik. Tercihimizin en önemli nedeni arkadaşlarımızın okulunuza devam eden çocuklarını gözlemlememizdi. Zira davranışları ve derslerindeki başarı dikkat çekecek kadar iyiydi. Şu anda oğlumuz 2-F sınıfında ve bu tercihi yaptığımız için çok memnunuz. Öncelikle sınıf öğretmenimizin iki senedir gösterdiği özen, çocuklarımızın akademik sosyal ve psikolojik anlamda en iyi seviyede olması için gösterdiği çaba gerçekten takdire şayan. Mükemmel bir eğitimci olmasının yanında; esprili, şevkatli ve ilgili olması da çocuğumuzun okulunu ve derslerini sevmesinde bizce en önemli etken. Sorumluluk bilincini geliştirerek, çocuğumuzun psikososyal gelişimine de azami katkıda bulunan öğretmenimize teşekkür ve minnetlerimizi bildirmeyi bir borç biliriz. Ayrıca tüm branş öğretmenlerimize, özellikle ingilizceyi çok sevdiren, günlük hayatımıza katmayı başaran öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Kültür Okulları kadrosunu özenle oluşturan, öğretmeninden hizmetlisine itinayla seçerek çocuklarımızın geleceğini oluşturan tüm okul yöneticilerini de gönülden kutluyor ve teşekkür ediyoruz. Şunu da belirtmek isteriz ki okulun kapısından girdiğimizde hissedilen sıcak ortamı, güleryüzlü ve şefkatli öğretmenleri başka hiçbir okulda bulamayacağımızı ilk günden anlamış olmamıza rağmen çocuğumuzda iki yıl boyunca gelişen özgüven ve başarma isteği şaşırtacak nitelikte. Bu gelişimde okuldaki idari ve eğitim kadrosunun uyumu, koşulsuz başarıyı getiren kurallardan taviz vermeyerek bu disiplinin çocuklara şefkatle aşılanması geliyor bizce. Sınıf ve diğer branş öğretmenlerimizin rutin arama yaparak, çocuğumuz hakkında bilgi vermesi ve neredeyse çocuğumuzu bizim kadar tanımaları Kültür Ailesi’nin önemli özelliklerinden biri. Bu vesileyle okul yöneticilerine, sınıf öğretmenimize ve branş öğretmenlerimize teşekkür eder, Bursa da yaşayan ve çocuğunun eğitimi ve gelişimi için hassasiyet gösteren tüm ailelere okulumuzu tavsiye ederiz. Başarılarınızın devamı dileğiyle sevgi ve şükranlarımızı sunarız.
» hikmet şenyurt kuaför
» kızım bu okulda daha başarılı ve mutlu çünkü okulunda istediği etkinlikler, arkadaşlıklar , öğretmenler var.Kızıma başarılar öğretmenlere saygılar diyorum.
» ALİ KAYA MÜHENDİS
» » Merhaba Okulunuz ile tanışmam dört yıl önce oldu. Kızım beş yaşında iken anaokulu arayışına girdim. Özel okula tamamen karşı olduğum için devlet okullarının en iyilerini gezip en ince ayrıntısına kadar inceledikten sonra içime
sinen bir okul olmadığını gördüm. Hatırı sayılır bir büyüğümün ısrarı ile okulunuza geldim. İncelemelerim ve görüşmelerimden sonra tereddütlü de olsa karar verdim ve okula başladık. En kötü " Anaokul sonunda ayrılırız. " diye düşünüyordum. Anaokul bitince az da olsa bir korku sardı. Çünkü oyun dönemi bitmişti ve dersler başlayacaktı. Fakat sınıflar belli olup öğretmenimizin ilk konuşmasında kafamdaki endişeler tamamen bitti. İkinci sınıfı bitirirken ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Bu defa da üçüncü sınıfta sınıf öğretmenimizden ayrılmanın endişesi içimizi kapladı. Açıkcası ilk dört sınıfta sınıf öğretmenimizin değişmemesi en büyük beklentimizdi.  Ama bunu derken bütün öğretmenlerimizin de çok değerli olduğu inancındayım. Fakat sınıf öğretmenimizin hem bizlerle hem de çocuklarla yakaladığı diyalog çok güzeldi. Sınıf öğretmenimiz başta olmak üzere tüm öğretmelerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
 
» ZEYNEP-ESAT ŞEN AVUKAT
» Bu sene Kültür okulundaki 2.senemiz ve doğru tercih yaptığımızı gerek okul yönetimi gerekse öğretmenlerimiz bize ve oğlumuza vermiş oldukları ilgi, eğitim- öğretimle her zaman hatırlatmaktadırlar. Sınıf öğretmenimize ve diğer branş öğretmenlerimize çocuklarımıza vermiş oldukları emek,sevgi ve geleceğe yapmış olduğunuz yatırımdan dolayı teşekkür ederiz.
» Murat DERİN Doktor
» Sevgili Kültür Okulları, özellikle size çok teşekkür etmek istiyoruz. Çünkü çocuklarımızı size güvenle emanet ediyoruz. Bizler çocuklarımızı, özgüveni yüksek, ülkesini seven, topluma saygılı, dürüst, çalışkan bireyler olarak yetiştirdik. Siz de aynı amaçla çocuklarımızı yetiştiriyorsunuz. Gördük ki içimiz rahat! Atatürk’ ün açtığı yolda, eğitim düzeyi yüksek bir nesil yetiştirmek için çabalayan örnek bir okulsunuz. Öyle olduğunuz için teşekkür ederiz.
 
» TUĞBA MATLI EV HANIMI
» Merhaba ben Tuğba Matlı. Yani Ali Kerem’in annesi. Oğlum şu an ikinci sınıfta. Ali Kerem beş yaşında ben kardeşlerine hamileyken okumayı kendi kendine söktü. Eyvah şimdi ne yapacağız diye düşünürken Kültür Okullarını duyduk ve göndermeye karar verdik. Durum hem bizim hem Ali Kerem’in açısından zordu. Çünkü hem okumayı sökmüş hem de üç kardeşe aynı anda abi olmak zorunda kalmıştı. Öğretmenlerle ve kadroyla yavaş yavaş tanışmaya başlayınca ne kadar profesyonel olduklarını daha iyi anladık. Sağolsun öğretmenimiz Ali Kerem’i çok güzel idare etti tüm sorunlarına bir anne gibi çözüm buldu. Benim yetişemediğim zamanlarda oğluma hem anne hem öğretmen oldu. Bu zorlu süreci güzelce aştık ve sene sonuna geldik. Ali Kerem çok değişti çok gelişti ve olgunlaştı. Ne kadar teşekkür etsek de az ama ben yine de diyorum ki TEŞEKKÜRLER KÜLTÜR OKULLARI VE ÖĞRETMENİMİZ.
 
» Ece-Serhat DOSAY Diş Doktoru-İnşaat Mühendisi
» Biz iki senedir Kültürlüyüz.Okulumuzdan ve özellikle öğretmenimizden çok memnunuz. Ayrıca okulumuzun yeni yapılan konferans salonu da çok güzel oldu. Yapılan gösteriler harika. Hazırlanan halk dansları gösterilerine hayran kaldık. Kıyafetler, seçilen müzikler, çocuklarımız harikaydı. Böyle güzel gösterilerin devamını bekliyor, emeği geçen herkese ve öğretmenimize gönülden teşekkür ediyoruz.
» ERGUN ERGÜDENLER ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
» Özel Bursa Kültür Okullarında bu sene 4.sınıfa devam eden bir oğlum var. Birçok arkadaşımızın çocukları ve daha öncesinde yeğenlerim sayesinde okulumuzun prensipli çalışma sistemini, idareci ve tüm öğretmenlerimizin ne kadar özverili çalıştıklarını görmekteydik. Şimdi de oğlum Ali sayesinde bu tespitimizin ne kadar doğru olduğunu görmekteyiz. Yeni gelen ve okulumuzun sistemine henüz alışık olmayan bir öğrencinin durumunun el verdiği ölçüde, bütün dersler ve konularda belirlenen hedeflere doğru adım adım gidilmesi, eksiklerin en kısa sürede velilere bildirilmesi ve bu konularda yapılması gerekenlerin okul - aile beraberliği içinde başarılması bizi çok mutlu etti. Kültür Okullarının başarısının altında yatan etkenin bu disiplinli ve özverili sistem olduğuna ve başarının sadece çocuklarımızı değil biz aileleri de içine alan bir iş olduğuna gönülden inanmaya başladık. Gerek sınıf öğretmenimizin gerekse rehber öğretmen ve diğer branş öğretmenlerimizin düzenli olarak bizleri bilgilendirmeleri, herhangi bir sorun olduğunda vakit kaybetmeden gerekli önlemlerin alınması, eksikliklerin geç olmadan kapatılmasını sağlıyor. Ayrıca, herhangi bir konuda bir sorunumuz hakkında danışmak için idarecilerimizi, sekreterliği, halkla ilişkileri, servis görevlilerimizi ve rehberlik görevlilerimizi aradığımızda karşımıza daima güler yüzlü, sabırlı, çözüm odaklı, okul çalışanlarımızın olduğunu bilmek oğlumuz ve bizler için çok güven verici. Oğlumuzun öğretim yaşamının önemli bir eşiğinde doğru bilgi beceri ve davranışları edinmesini sağlamak için sabır ve özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimize, idari kadromuza ve bütün Özel Kültür Okulları çalışanlarına gayret ve emekleri için çok minnettarız.
» GÜLSÜM- MEHMET E.YILDIZ Muhasebe - Mühendis
»  Kızımız İpek Yıldız bu yıl 2. sınıf eğitimini tamamlamak üzere ve böylece Kültür okullarındaki 3. yılını tamamlamış olacak. Okulunu, öğretmenlerini ve ayrıca sınıf öğretmenini çok çok severek, her gün ayrı bir neşeyle okula gitmesi bizler için hem çok önemli hem de bizleri çok mutlu ediyor. Bunun yanında özgüveni yüksek, kendini iyi ifade edebilen, sosyal yönü kuvvetli biri olması yönündeki isteğimizin de her geçen gün oluştuğunu ve geliştiğini görmek yine bizi mutlu eden konular arasında. Son olarak da bu yıl sanırım ilk defa düzenlenen "Spelling Bee" çalışmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etmek isterim. Yabancı dile karşı ilgiyi bu kadar olumlu yönde katkıda bulunan, oyun, yarışma ve kazanma kaybetme duygusuyla pekiştirmek adına çok çok başarılı bir çalışma olduğu kanaatindeyim. Çocuğumuzun yabancı dile karşı eğilimine artı yönde çok katkıları olduğunu düşünüyorum. Kısacası başarılarınızın devamını diliyorum.
 
» ÖZHAN BAĞCI İnşaat Mühendisi
» Oğullarım Kültür Okulları ile tanışmadan önce başka bir özel okulda okudular. Türkiye’de bir sınav gerçeği olduğu için daha iyi bir eğitim almaları için Kültür Okulları ile tanıştık. Şu an 4.sınıfta okuyorlar, ilk yarı bittikten sonra eşim ile ben doğru yerde olduğumuzu anladık. Kültür okullarına sonsuz teşekkürler. Şimdi içimiz daha rahat. Çocuklarımız sizinle hem mutlu hem de başarılılar, siz Kültür Ailesi ile daha da iyi olacaklarını düşünüyoruz. Hep beraber güzel günlere…
 
» ABDÜLGAFUR AVCI HAKİM
» Görevim gereği Türkiye’nin küçük ilçelerinde görev yaptım. İmkanları kısıtlı bu yerlerde büyük oğlum iyi eğitim alamadı. Bunun acısını geçen yıl ÖSS sınavında yaşadık. Bursa’ya tayin olduğumda küçük oğlum için iyi eğitim veren bir okul aramaya başladım. Çok fazla araştırma yaptım. Özellikle meslektaşlarımın ve arkadaşlarımın tavsiyesi ile Bursa Kültür Okullarını buldum. Her yönüyle diğer özel okulların önünde olduğunu anladım. Hiç tereddütsüz kaydını yaptırdım. Verdiğim kararın ne kadar isabetli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Öncelikle şunu ifade etmek isterim; okul son derece modern bir binada eğitim vermektedir. Gördüğünüzde hayran kalmamak elde değil. Aynı durumdaki arkadaşları günde altı saat, haftada ise 30 saat ders görürken, oğlum Kültür Kolejinde cumartesi günü dahil günde 9 saat ders almaktadır. Bununla birlikte akşam birebir özel dersler yapılmaktadır. Yaşıtlarına göre iki kat ders alma imkanı sağlanmaktadır. Tek bir matematik, fen ve ingilizce gibi dersler 3 farklı öğretmenler tarafından anlatılmaktadır. Öğrencinin ayrıca derse gitmesine gerek kalmamaktadır. Çünkü eğitim ve öğretim fazlası ile verilmektedir. Öğle yemeği yanında sabahları da kahvaltı çıkmaktadır. Servislerde aksama yaşandığına hiç şahit olmadım. Bir iki defa çocuğum geciktiğinde servis şoförü tarafından cep telefonu ile haber verildi. Servis bekledi ve mağduriyetimiz olmadı. Oğlumun okuldaki davranışları, derslerde ve sınavlardaki durumu ile gerek telefon ile gerekse mesaj yoluyla bilgilendiriliyoruz. İdare ve öğretmenlerle irtibat devamlı sağlanmaktadır. Rehber öğretmenler problem varsa çözüm yollarını ortaya koymaktadır. Kısacası, çocuğunun iyi eğitim ve öğretim almasını isteyen, okul araştıran velilere Özel Bursa Kültür Okullarını tavsiye edebilirim. Bu güzide eğitim kurumunda emeği geçen yönetici, öğretmen ve diğer tüm personele teşekkür ediyorum. 
» FİGEN TAŞAR EV HANIMI
» 1.sınıflardan Yağmur TAŞARIN velisiyim çocuğumuzu kültür okullarına gönderdiğimiz için mutluyuz. Öğretmenlerimizden çok memnunuz. Kızımın da okuluna severek gittiğini ve çok mutlu olduğunu görüyorum. Okulun çocuklara gösterdiği sevgi ve ilgi bizlerle sürekli iletişim halinde olması bizi memnun ediyor. Bugüne kadar okul hakkındaki duyduğum başarıların devamını diler, bütün öğretmeni ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Okulun çocuklara gösterdiği sevgi ve ilgi bizlerle sürekli iletişim halinde olması bizi memnun ediyor. 
» ASLIHAN ÖZGÜR MALİ MÜŞAVİR
» Merhaba; ben 3-B sınıfı öğrencilerinden Damla Özgür’ün annesiyim. Kızımın okulunuzda hazırlık ile birlikte 4. yılı. Okula başladığımız ilk günden beri, kızımın okuluna bağlanması ve her zaman severek gitmesi anne-baba olarak bizleri hep mutlu etti. Bunda özverili ve sevgi dolu öğretmen ve yöneticilerinizin büyük payı olduğunu düşünüyorum. Okumayı öğrendikleri günden itibaren bol bol kitap okutmanız sayesinde çocuklarımız kitap okuma alışkanlığı kazandı. Okuma oranı bu kadar düşük olan ülkemizde, bunun önemini söylememe bile gerek yok sanırım. Teşekkürler. Özel derslerle çocuklarımızın eksiklerini tamamlamanız, proje ödevleri ile onları araştırmaya teşvik etmeniz, onların başarı düzeylerini mutlaka arttıracaktır. Çocuklarımızın kendilerine güvenen, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesi yönündeki eğitim tarzınızdan dolayı tüm Kültür Okulları kadrosunu kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
» ARZU ALP ev hanımı
» Henüz 6 yaşındayken sizlere gönül rahatlığı ile emanet ettiğimiz oğlumuz şu anda 10 yaşında sizler sayesinde kendinden emin,sevgi dolu ve mutlu bir çocuk olarak büyüyor .BU süreçte her konuda bizimle birlik ve destek içerisinde olan ilk okumaya başladığından bu güne kadar tüm başarılarında bizimle aynı sevinci paylaşan emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ederiz.(sınıf öğretmenimizede sıcak kanlılığı , gösterdiği özveri ve fedakarlık için ayrıca çok teşekkür ederiz)
» Çiğdem abık Öğretmen
» Biri 4.sınıfta diğeri1.sınıfta okuyan iki çocuğumuzda burda güvende ve emin ellerde olduğunu biliyoruz öğretmenlerimiz çok ilgili onlara başvurduğumuz her sorunu profesyonellik ve büyük bir özveriye çözülmüyorlar .özellile kızımın kendine olan özgüveni arttı Oğlum sorumluluklarını öğrendi düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandı .iki öğretmenimize teşekkür ediyorum iyimi varlar iyimi onlarla birlikte olduk .kızım bu sene 2.kademeye geçecek inşallah önümüzdeki yılda böyle her başımızın sıkıştığı anda danışabilecegimiz öğretmenlerimiz olur kızımın ve oğlumun rehber öğretmenindende çok memnunuz .emeği geçen herkese teşekkürler
» SERKAN ÇAVUŞ ÖĞRETMEN
» OĞLUMUZ 1.SINIFA BAŞLADI.İLK İZLENİMLERİNİ KENDİ DİLLİYLE ŞÖYLE ANLATTI: "6 YAŞTAYKEN HEP BOYAMA YAPIYORDUK VE ÇOK SIKICIYDI.ŞİMDİ İSE BÜYÜDÜK 1.SINIF OLDUK.1.SINIFTA OLMAK ÇOK GÜZEL.ÇÜNKÜ OKUMA YAZMA ÖĞRENİYORUZ.DAHA EĞLENCELİ ŞEYLER VE BİR SÜRÜ ETKİNLİK YAPIYORUZ." MİRAÇ ATAKAN ÇAVUŞ OĞLUMUZA İLKOKULA BAŞLADIĞI İLK GÜNLERDE ONA YARDIMCI OLAN VE OKUL İLE İLGİLİ İLK İZLENİMLERİNİN GÜZEL OLMASINDA EMEĞİ GEÇEN KÜLTÜR OKULLARINA ,ÖZELLİKLE 1. SINIF MÜDÜR YARDIMCIMIZA VE SINIF ÖĞRETMENİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
» GÜRKAN BATRAK Mühendis
»  Çok güzel bir okul.
 
» Çağla ERGÜN Ev Hanımı
» Kızım Kültür Okullarına 6. sınıfta yani bu dönemin başında başladı. Sizinle tanışalı bir yıl oldu. Okulunuz hakkında, eğitim öğretim sisteminizden, öğretmen kadronuzdan burada okuyan arkadaşlarımızın çocukları sayesinde biraz da fikir sahibiydik. Okul disiplininiz, öğrencilere duyarlı davranışlarınız, eğitim sisteminiz bizi de buraya yönlendirdi ve siz değerli insanlarla tanışmamızı sağladı. Kızım burada çok mutlu ve sayesinde biz de. Katkılarınızdan dolayı yönetim kadronuza, öğretmenlerimize ve diğer yardımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum.
» Ergun NACARKÜÇÜK Doktor
» 1. ve 6. sınıfta okuyan iki çocuğum var. Doğal olarak çocuklarımı okulunuza araştırmalar sonucunda verdim. Şimdi çocuklarımla eğitim sisteminiz hakkında yaptığım konuşmalarda sisteminiz ile ilgili eleştirecek bir yön bulamadığımı fark ettim. Bu eğitim sisteminde eğer çocuklarım başarılı olamazlarsa problemin kendimizde veya çocuklarımda olabileceğini düşünmeye başladım. Her şey için teşekkürler…
» Veysel ÇALIŞKAN Mali Müşavir
» İlk 5 yılını devlet okulunda okuyan oğlumu 6. sınıfta okulunuza kayıt ettirdim. İyi bir karar verdiğimi zaman geçtikçe daha iyi anlıyorum. Sizlere çok teşekkürler ediyorum. Çocuğumun daha da iyi yetişmesi için gereken her şeyin yapıldığını görüyorum. Aynı dersi farklı öğretmenlerden dinleyebilmesi eksiklerini tamamlayabilme adına akşam özel derslerine bırakılması bunlardan bazılarıdır. Öğretmenlerinizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.
 
» Emine - Erol DURMAZ Muhasebeci - Teknisyen
» Kızımız Nermin’e ilkokulu bitirdikten sonra daha iyi eğitim alabilmesi için, okul araştırmasına başladık. Birçok okul ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Kültür Okullarında  karar kıldık.Okulu tanıdıkça ve kızımızdaki değişimi gördükçe ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumuzu gördük. Okul Müdürünün velilere hitaben yapmış olduğu bir konuşmada “ Bizi öğrencilerimizin hangi marka ayakkabı giydiği değil, sınavlarda kaç tane doğru soru çözdüğü ilgilendirir” demesi bize Kültür Okulları’nın eğitime vermiş olduğu önemi bir daha göstermiş oldu. Oğlumuz Emre okul çağına geldikten sonra hiç tereddüt etmeden, Kültür Okulları’na kayıt yaptırdık. Oğlumuz öğretmen ile birlikte temelleri atmaya başladı. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza değer veriyor, eksiklerini sabırla tamamlıyor, bir hedef doğrultusunda yoğun tempoda çalışıyorlar. Sadece derslerde değil kişilik olarak da çocuklarımızın kendilerine güveni arttı, disiplinli ve kararlı birer birey olarak yetişiyorlar. Bu sebeplerden dolayı tüm Kültür Okulları ailesine çok teşekkür ediyoruz. Tüm velilerin çocuklarının böyle bir ortamda yetişmesini temenni ediyoruz.
» FÜGEN - ÖZER BAĞCI MİMAR
» Çocuklarımızın toplum içinde yerlerini alırken, bilgi ve becerilerini doğru kullanma, kişiliklerini geliştirip okul içinde ve dışında doğru davranış sergilemeleri bizim için önemli olan unsurlardı. Kültür Okulları ile bu sene 4.sınıfta tanıştık. Daha önce başka bir özel okulda okuyan çocuklarımızın aldığı eğitim ve öğretimden pek memnun kalmamıştık. Kültür okulları bana devlet okullarının özeli gibi geliyor. Aile portföyü çok güzel. Öğretmenlerin hepsi birbirinden değerli, sevecen, kendilerini geliştirmiş canla başla öğretmek için çalışıyorlar. Hepsine sonsuz teşekkür ederim. Tüm öğretmenlerimiz çocuklarla ilgili sürekli arayıp bilgi veriyorlar, bizim çocuklarla ilgili isteklerimizi sorarak bizimle çocuklar arasında köprü vazifesi oluyorlar. Çocukların eksiklerini akşam etütlerde telafi ediyorlar. İyi ki varsınız. Başta düşünmüştük ama ailece doğru bir karar verdiğimizi şimdi daha iyi anlıyoruz. Umarım çıktığımız yolda çocuklarımız sizleri mahçup etmez, emeklerinizin karşılığını verirler. Sonsuz sevgiler ve teşekkürler…
» NİLÜFER KAYHAN ÖĞRETMEN
» Kızım bu yıl 1. sınıfa başladı. Eşimle geçen yıl okul araştırması yaparken bize en uygun okulun Kültür Okulları olduğuna karar verdik. Şimdi ne kadar iyi bir karar vermişiz diye düşünüyoruz. Sınıf öğretmenimizden çok memnunuz Tabi diğer branş öğretmenlerini de eklemem gerekir. Kızımdaki davranış değişiklikleri olumlu yönde. Özlüce Kampüsü herkesin okumak isteyeceği bir fiziki yapıya sahip. Eğitim Öğretimdeki bu kalitenin devamlılığını ümit ediyorum
» Selçuk KADIOĞLU Doktor
» Özel Bursa Kültür Okulları ile oğlumun bu sene okula başlamasıyla tanıştım. Oğlumu kaydettirecek ilkokul arayışlarında, çevrem ve yakın dostlarımla yaptığım araştırmalarımda edindiğim bilgiler sonucunda adres gösterdikleri yön ve referansları Kültür Okulları oldu. Okul yönetimi ve öğretmen kadrosu ile tanışmam Kültür Okullarına karşı gelişen olumlu bakışımı arttırdı. Şimdi Özel Bursa Kültür Okulunda oğlum öğrenci ve ben de velinizim. Okulumuz yöneticilerinin öğrencilere gösterdikleri yakın ve sıcak alakalarından, öğretmenlerimizin öğrencileri ile büyük bir özveriyle ilgilenmeleri ve tüm personelin güler yüzlü olmasından ve çocuklarımızla, kendi çocukları gibi ilgilenip koşuşturmalarından son derece mutlu ve memnunum. Bu emeklerinizin sonucu olarak başarılı, kendinden emin ve çağın gerektirdiği eğitim donanımları ile mezun olarak hayata atılmış bireyler göreceğimizden eminim. Eğitimde emekleri geçen ve emeği vermekte cömertçe davranan tüm çalışanlara saygılarımı sunarım.
» Volkan KOŞARSOY Esnaf
» Çocuklarımız için bu yıllar geri gelmeyecek. Her anne, baba gibi onlar için en iyisini isteyeceğiz her zaman,ve bunun için elimizden geleni yapacağız. Eğitimi ve öğretimi bir bilim olarak algılayan, başarılı sistemini bilimsel araştırmalar üzerine kuran okulunuz; her türlü taktiri hakediyor. Değişik okullardan ve hatta şehir dışındaki okullardan sisteminize yönelik bilgi alışverişi olduğunuda biliyoruz. Sizi örnek almak isteyen okulların çokluğu doğru yolda olduğunuzun bir kanıtı kanaatimce. HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR. Çocuklarımızın geleceğini şekillendireceği eğitim süreçlerinde onlara sağladığınız bu büyük katkılar için teşekkürü bir borç bilirim.
» Sibel SEROL Fizik Mühendisi - Fizik Öğretmeni
» Bu yıl kızımız ilköğretim birinci kademeye başlayacaktı. Okul seçimi konusunda oldukça kararsızdık. Okulları gezip dolaştıkça; çevremizdekilere sorup, onların yorumlarını dinledikçe işimiz daha da zorlaşıyordu. Bu sene şu okula gönderelim, olmadı seneye başka bir okula göndeririz düşüncesi ile hareket etmek istemedik. Çocuğumuzun iyi bir eğitim alıp, kendisine güvenen ve çevresine saygısı olan, mutlu bir birey olarak yetişmesini istedik. Bu anlamda gönderdiğimiz okula inanmak ve en kıymetli varlığımızı gözümüz arkada kalmadan emanet etmek istiyorduk. Bu süreçte kızımdan yardım aldık ve birlikte okul ziyaretlerinde bulunduk. Kültür Okulları Nilüfer Kampüsüne geldiğimizde; okulu, öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte değerlendirme fırsatı bulduk. Okul ziyaretimiz 15:30 civarı olmasına rağmen öğrencilerin gözleri ışıl ışıldı ve hepsi bulundukları ortamdan son derece memnundular. Biz de okulda kaldığımız süre içerisinde öğretmen-öğrenci diyaloglarından, öğretmenlerin ve öğrencilerin kızıma olan yaklaşımından, rehber öğretmeninin okul hakkında verdiği bilgilerden, okulun eğitime bakış açısından ve eğitim ortamından (panolar, vb.) çok etkilendik. O gün kızım okul seçimini yaptı. Şuanda okuluna severek gidip geliyor. Günlük ders saati uzun olmasına rağmen okula gitmekten, öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte olmaktan son derece keyif alıyor. 3 Kasım günü branş öğretmenleri ile birlikte sınıf öğretmenimiz ziyaretimize geldi. Kızımız ile bu kadar kısa sürede kurdukları mükemmel iletişim bizleri adeta büyüledi. Öğretmenlerimizle gurur duyduk. Seçimimizin ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha anladık. Bizlere böyle bir eğitim ortamı sunan okul yönetimi ve eğitmen kadrosuna ayrıca Kültür Okullarını tercih eden velilere teşekkür ederiz.
» Hikmet ŞENYURT Güzellik Uzmanı
» Kültür Okullarına kızımızı okutmamızın birçok nedeni var;ama kısaca tavsiye üzerine ve de çocuğuma iyi bir eğitim vereceğinize inandığım için okulunuzu tercih ettim.
 
» Erdoğon özgür Başparmak Mimar
» çok güzel bir okul
» Osman Ayse YAMAN İsletme
» Merhaba, oğlumuz bu sene hazırlık sınıfında okula başladı.Yakın ilgilerinden dolayı tüm öğretmenlere sınıf öğretmenimize ve diğer çalışanlara çok teşekkür ederiz. Çocuğumuzun gün geçtikçe değişmesi ve gelişmesi bizi çok mutlu ediyor..
 
» Naime DİMETOKA Öğretmen
» Sizlerle görüşmeye ilk geldiğim zaman, kafamda bir sürü soru işareti vardı. Özelden çıkıp tekrar özele gelmek akıl kârı değildi. Çok güzel şeyler duymuştum; ama ya istediğim şeyi bulamazsam diyordum. Beni yanılttığınız için, kafamdaki soru işaretlerini sildiğiniz için teşekkür ederim. Çocuklarımızın eğitimine göstermiş olduğunuz ciddi ve sevecen yaklaşımınızdan dolayı sizleri kutlarım. Umarım hem sizin hem de veli olarak bizlerin emekleri boşa gitmemiş olur.
» ASLIHAN ÖZGÜR MALİ MÜŞAVİR
»  Bütün anne ve babalar çocukları için imkanları dahilinde en iyiyi isterler. Bizim için de en öncelikli konu kızımız Damla’nın alacağı eğitim ve sosyal kazanımları idi. Bu yüzden methini çok duyduğum ve birçok okul gezdikten sonra içime tek sinen okul olan Kültür Okuluna kızımı kaydettirdim. Kızım şu anda hazırlık sınıfında, başta öğretmeni olmak üzere tüm diğer öğretmenlerini, arkadaşlarını ve okulunu çok seviyor. Bir anne olarak bu beni çok mutlu ediyor. Okulun vereceği eğitim konusunda ise hiç şüphem yok ki zaten başarısı malum. Teşekkürler sevgili öğretmenlerimiz, teşekkürler yöneticilerimiz ve teşekkürler tüm Kültür ailesi. 
» Feride Füsun-Nihat ÖZBEK Emekli
» Bu yıl kızımızın Kültür Okulları’nda 2. yılı ve her şey çok güzel geçiyor. Hazırlığa başka bir okulda devam etmişti. Hazırlık okulunun evimize uzaklığı Kültür Okulları’nı tercih etmemizi sağladı. Gerek okulun samimi havası, gerekse başta sınıf öğretmeni ve diğer öğretmenlerinin içtenliği kızımızı adeta okuluna sevdalandırdı. Öyle ki okulda yapılan herhangi bir tadilattan dahi bizim haberimiz oluyor. Çünkü Sıla okulunun her şeyiyle ilgili ve onun gözlemcisi. Sıla’nın okul, kitap, defter vb şeylerle ilgisi öteden beri vardı ama onun okuluyla bu denli bütünleşmesini doğrusu beklemiyorduk. Elbette ki onun bu tutumundan son derece memnun ve mutluyuz. Derler ya “Nasıl başlarsa öyle gider.” diye. Kızımız gerçekten burada çok iyi başladı.
» ebru ünlügüzel öğretmen
» Kızımız Şimal in okuldaki 2. yılı ve okulunu o kadar çok seviyor ki biz anne ve babası olarak bunun okuldaki tüm öğretmenlerinin,idari kadrosunun ve hatta tüm çalışanların sıcak tavırlarından,çocuklarla kurdukları iletişimden ve empatiden beslendiğini artık daha iyi anlayabiliyoruz.Emeği geçen herkese teşekkürlerimiz ve saygılarımızla...
» Cemile KARAALP Ev Hanımı
» Sayın Kültür Okulları 2009-2010 Eğitim-Öğretim dönemi itibariyle üç çocuğumuzu sizlere teslim ettik. İki sene boyunca gösterdiğiniz ilgi ve alakayla ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi anladık. Gerek çocukların eğitimi gerekse başarı düzeyleri sürekli artarak devam ediyor inanın geçmiş yılların sıkıntılarını bize 2 yılda unutturdunuz. Gerçek bir eğitim-öğretim sisteminiz başarı endeksli planlı programlı çalışmalarınız çocuklarımız içinde bir yaşam rotası oldu. Burada 3. sınıfta okuyan oğlumuz Ömer Faruk Karaalp in öğretmenine özellikle teşekkür ediyorum. Bayağı nazlı yetiştirdiğimiz haşarı oğlumuzu disiplinli, çalışkan, sorumluluğunun farkında bir öğrenci olarak yetiştiren hocamıza minnettarız. Bizim için en problemli okul hayatı olan Ömer i iki yılda gerçek bir öğrenci haline dönüştüren sınıf öğretmenimize gerek otoriter yapısı, gereksede okulu ve derslerini sevdirmesi inanınca başarılı bir öğrenci nasıl olur bize göstermiş oldu. Kısacası gerek tüm öğretmenler, tüm idarecileriyle iyiki çocuklarımız Kültür Okullarında diyor başarılarının devamını diliyoruz.
 
» ŞENNUR GÜLÇİN BANKACI
» Efe’nin okulunuza kaydının, bizim hayatımızda çok olumlu gelişmeler oluşturduğunu söylemek mümkün olacaktır.Efe’nin okulla tanışması ilk kez anasınıfında oldu ve bizim için önemli olan; okulun özel okul olması dolayısıyla öğrencilere özel olduklarını hissettirmenin yanında, insanı
duygularını geliştirme çabanızdır. Kaliteli ve onurlu bir yaşam bizim ailemizin yaşam prensibidir. Böylesine makro gelişmelerin olduğu hatta dünyadaki dengelerin dahi değiştiği bir yaşamda, sadece iyi bir okul bitirmek olmamalı insanların tek amacı… Duyarlı, insanca düşünen, kaliteli yaşayan, büyük resmi gören insanlar olmalı evlatlarımız. Bizim ailece okulunuzdan beklentimiz budur. Birkaç ay sonra okuldaki ilk yılımızı bitirmiş olacak ve biz Efe’yi tatile çıkardığımızda ilk günkü Efe ile şimdiki efe arasındaki hedeflediğimiz gelişim ve değişimi görmüş olacağımız inancındayız. Sizlerle diğer yıllarda da beraber olmayı arzu ediyoruz .Daha yolun başındayız. Verdiğiniz emek ve gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürler Kültür Okulları ve Sevgili Öğretmenleri.
» Hasan ŞAHİN Yönetici
» Okulun rehberlik ve öğrenci program işleyişinden memnuniyetimi dile getirmek isterim.Anne  baba için en önemli kriterlerden bir tanesi olan çocuğunuzun güvenilir ellere teslim edildiğini bilmek duygusunu ben bir baba olarak fazlası ile yaşamaktayım.Gerek sınıf öğretmenimiz gerekse rehberlik öğretmenimiz ve psikolog Hanım’ın hem çocuğuma hem de bizlere olan yakınlıkları,samimiyetleri,konulara olan hakimiyetleri ve içten yardım duyguları,sürekli ve etkin geri dönüşleri bu görüşümün ne kadar doğru olduğunu kanıtlar derecededir.Kendilerine ve onların bu bünyede olmasını sağlayan kişi veya kişilere teşekkür ederim. Saygılarımla…Hasan Şahin
» TÜLAY KÖŞKER MATEMATİK ÖĞRETMENİ
» Bursa da eğitim diyorsanız kültür okulları tek adres diyorum.Ben ve eşim eğitimci olduğumuz için belki ;okul konusunda çok ince eleyip sık dokuduk ama maalesef oğlumun 6 .sınıfında yanlış okul tercihi yaptık yinede daha geç kalmadan 7 ve 8. sınıfta oğlumuz için doğru okulu bulduk ve kültürü tanıdık . öğrenci takibi,eksik tespiti ve tespit sonrasında eksik giderme,işinin ehli rehber öğretmenlerle motivasyon, bol takviye dersler ve daha aklıma gelmeyen tüm eğitim öğretim imkanları... oğlum ilya berkcan köşker şu an bursa fen lisesinde ve bu başarı sizin sayenizde oldu emekleriniz için tüm öğretmen ve idari kadroya sonsuz teşekkürler ...
» Emine - Hasan ÇIRAKOĞLU Muhasebeci
» Bengisu Çırakoğlu’nun velisiyim. Kızım daha önce hazırlıkla birlikte 4 yılını başka bir özel okulda okudu. Kızımın derslerinin çok iyi olmasına rağmen diğer okulda maddiyata önem veren, marka düşkünü ve aşırı şımarık çocuklarla sorunlar yaşadı. Bu konudan çok rahatsızlık duyarak başka bir özel okul araştırmasına girdik, Kültür Okullarında karar kıldık. 2 yıldır Kültürlüyüz ve doğru adresteyiz. Okuldaki öğretmenlerin samimiyetleri, gayretleri, çocukları kendi evlatları gibi benimsemeleri ve asla ayrım yapmamaları, derslerdeki kalite, eksik konuların belirlenip hemen müdahale edilmesi ve eksiklerin özel derslerle takviye edilmesi; en önemlisi de özel okul olmasına rağmen 2.kademede ( kendi dershaneleri olmasına rağmen) velilere ek dershane masrafı yaptırmaması amaçlarının sadece eğitim olduğunu, olaya ticari bakmadıklarının en açık ifadesidir. Tüm kültür ailesine, eğitimcilerine, yönetimine ve diğer çalışanlarına gösterdikleri çabadan dolayı teşekkürlerimi sunar, başarılarınızın ve gayretlerinizin karşılığını görmenizi temenni ederiz. 
» Ahmet USLU Saymanlık Müdürü
» Merhabalar benim kızım 3 yıldan beri kültür öğrencisi ve ben çok memnunum, eğitiminizden ve okulunuzdan. Eğitiminiz çok güzel eğlenceli dersler de var böylece çocuklar daha iyi eğitim görüyor tebrik ederim. Eğitiminiz sayesinde kızım çok başarılı olacağına inancım tamdır eğitiminiz o kadar iyi ki kızım okulunuzda çok başarılı okulunuzdan çok memnunum okulda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor okul olarak başarılarının devamını diliyorum.
» ELİF ÇOKKUTUN ESNAF
» Özel Bursa Kültür Okullarını tercih etmemdeki en büyük sebeplerden biri; çocuklarımın iyi bir akademik eğitimin yanı sıra sosyal alandaki eğitime de önem verilmiş olmasıdır. Bu çocuklarımın sosyal hayatta özgüvenleri gelişmiş birer birey olmalarında çok büyük rol oynar. Okulumuzun bu alandaki çalışmalarından çok memnunum. Aynı zamanda başta sınıf öğretmenimize alakasından ve diğer branş öğretmenlerimizin de verdiği emekten çok memnunum. Memnuniyetimden dolayı arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Bunun
üzerinde bir arkadaşım çocuğunu Kültür Okullarına kayıt ettirdi. Yeni eğitim döneminde hep beraber olmak dileğiyle.
» Esma/Fırat BAŞI Öğretmen/Doktor
» MERHABALAR, Bursa’da ve Kültür Okullarında ilk yılımız.1.sınıf ve 8.sınıfa giden iki oğlumuz var. Gerek bulundukları sınıfların konumları itibariyle okulda yeni olmalarından dolayı duyduğumuz endişeler vardı. Bu kaygıların üstesinden Kültür Okullarının eşsiz ekibiyle, umulmadık bir sürede geldik. Çocuklarımızı güvenerek emanet ettiğimiz bu okulda; sorumluluk sahibi, nitelikli, sosyal ve en önemlisi mutlu bireyler yetiştiğini yakından görüyoruz. Eğitimdeki gelişmeleri yakından takip eden ve bunu vizyon edinen, insan olmanın değerleriyle yoğrulan özel bireyler yetiştiriyor. Her anlamda güven duyduğumuz bir okul. Bu okulla tanıştığımız için çok memnunuz. İlgi ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
» ŞENGÜL AKYÜZ GRAFİK TASARIM
» 20 Nisan günü Kültür Okullarının Özlüce Kampüsünde, Tiyatro Salonunda izlediğim dans gösterisi çok başarılıydı. Benim kızım (Ayşe Güneş Akyüz) Kültür Okullarında 5. yılını dolduruyor. Geçen yıllarda da tabiî ki birçok etkinlik, ve gösteri izledim. Gösterinin sunumu, kostümleri gerek kareografisi, sahne kullanımı, müzikleri,öğrencilerin hareketleri gerçekten çok başarılıydı. Bu gösteri göz dolduran, akıllarda kalacak türden olmuştu. Çok profesyonel, enerji dolu, motive ediciydi, izlemeye doyamadım. Bir veli olarak ilk defa izlemekten çok zevk aldığım bir gösteri oldu. Emeğinize çok teşekkür ediyorum. Bu tebrik mektubunu size yazmadan edemedim. Tekrar teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.
» F.ABDULLAH KARADAĞ DOKTOR
» İKİ YAVRUMUZ DA KÜLTÜR OKULLARINDA EĞİTİM GÖRMEKTE OLDUĞU İÇİN ÇOK ŞANSLILAR. HEP POZİTİF ENERJİLİ, BECERİKLİ, ÖZVERİLİ, SORUN GİDERMEDE HÜNERLİ, ÇALIŞKAN VE DAİMA UMUTLARI YEŞERTEBİLEN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE VE YÖNETİLERİMİZE BAŞARILARI İÇİN MÜTEŞEKKİRİZ.
» Sema - Ahmet UYANIK Evhanımı- Mali Müşavir
» 6-B sınıfı öğrencilerinizden Enes Uyanık ın velisiyiz. Özel Bursa Kültür Okullarını seçmemizde en önemli etken öğrencilerin Türkiye çapında yüksek düzeyde başarılar elde etmesi oldu. Haftalar ve aylar geçtikçe ne kadar doğru bir karar verdiğimiz ortaya çıkmaya başladı. Oğlumuzun performansı günler ve haftalar ilerledikçe daha çok artmaya başladı. Oğlumuzun başarılı bir öğrenci olmasında öğretmenlerin ve diğer eğitim personelinin planlı ve istekli çalışmalarının da rolünün olduğunu gördük. Özel Bursa Kültür Okullarının eğitim sistemini çok başarılı ve istekli görüyoruz.Tüm öğretmenleriyle yönetim personelini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
» ESRA - HAKAN GÜRCAN MEMUR - VETERİNER HEKİM
» Çocuğu birinci sınıfa başlayan hemen hemen tüm veliler gibi ben de çocuğum okula başladığında okulda nasıl zaman geçireceğini, arkadaşları ve öğretmenleriyle ilişkilerinin nasıl olacağını çok merak ediyordum. “Keşke sınıflarında bir kamera olsa da neler yaşadıklarını görebilseydim” diyordum. Ancak şu an geldiğimiz noktada kafamda hiçbir soru işareti kalmadı. Çünkü okulda, başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere, tüm personel bizim gözümüz, kulağımız oldu. Bizlerle etkin iletişim kuruyorlar. Evimize kadar gelip bizimle paylaşımda bulunmaları da gerçekten çok sevindirici. Çocuklar aileleriyle öğretmenlerini aynı karede görünce çok mutlu oluyorlar. Bununla birlikte eğitimin kalitesi de beni oldukça mutlu ediyor. Yaklaşık dört ayda çocuklarımızın edindikleri bilgi donanımı oldukça tatminkar. Bu vesile ile çocuklarımız üzerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürler Kültür Okulları… 
» Elif Hisar Doktor
» Oğlum 3.Sınıf öğrencisi, geçen sene okulunuza devam etmeye başladı. Öğretmenlerimizden, eğitime verdiğiniz önem ve özenden, sosyal projelerinizden vs. çok memnunuz. Şubat tatilinde yapılan kayak kampını düzenleyen ve her an çocuklarımızla ilgilenen tüm öğretmenlere çok teşekkür ederim. Çok yorulduklarının ama bunu zevkle büyük bir özen ve özveri ile gerçekleştirdiklerinin farkındayım, ne kadar zor bir görev olduğunu takdir ediyorum. Teşekkürler.
» NEVİN KILIÇ YÖNETİCİ
» OOğlum 2.sınıf öğrencisi Kaan Yıldırım. Oğlumuz okula başladığında ailemizi büyük bir telaş sarmıştı. Eğitimin insan hayatının özellikle ilk yılarındaki etkisinin, bireylerin yetişkin oldukları zamanlardaki başarısına kadar etkilediğini hepimiz biliyorduk. Bunun için oğlumuza en doğru eğitim kurumunu seçmemiz gerekiyordu. Yaklaşık bir yıllık araştırmanın sonunda gerek kurumun misyonu, gerek vizyonu, eğitim kadrosu ve sistemleri ile Özel Bursa Kültür Okullarını seçtik. Aileden sonra en önemli eğitim kurumu tartışmasız okuldur. Gelecekteki kişilik yapısı, eğitimi ailede başlar ve okul ile devam eder. Amacımız çocuğu her an mutlu etmek değil, onu hayata en doğru şekilde hazırlamak. Her geçen gün Oğlumuzun geleceği için ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı görüyoruz. Özgüveni gelişmiş, mutlu, sosyal, çağdaş bir birey olsun istedik. Kültür Okulları bunu gayet güzel başarmış ki oğlum okula giderken gözlerinin içi gülüyor. Sınıfındaki çocukların gözünde öğretmen, her şeyi bilen en güçlü insandır. Bu yargı, çocukları öğretmenine bağlar ve onu sevdirir. Öğretmenimiz bu temiz ve samimiyet ifade eden duygulardan nasıl yararlanacağını biliyor. Sevgi, eğitim ve disiplini bir arada ustalıkla harmanlıyor. Yemek saatlerinde dahi çocukların başından ayrılmayan sınıf öğretmenimiz, bir anne şefkati ile yemeklerini yedirmeden çocuklarımızın başlarından ayrılmıyor. Çocukların yetenek ve becerilerini en iyi şekilde tespit edip bu alanda ilerlemelerini teşvik ettikleri için ayrıca tüm branş öğretmenlerimize teşekkürler.. Ayrıca müzik öğretmenimizin oğlumun piyanoya karşı özel ilgi ve yeteneğini fark edip, bizi yönlendirmesi, oğlumun geleceği ile ilgili çok önemli kararlar vermesine yardımcı olmasından dolayı öğretmenimize sonsuz teşekkürler. Yaradılış gayesi ile bütünleşmiş, sadece kendisi için değil aynı zaman başkaları için de yaşamayı özümseyen, ülkesini seven, dürüst ve çalışkan insan profili aydınlık geleceğimizin olmazsa olmazıdır. Özel Bursa Kültür Okulları ailesi ile birlikte bu yolda yürüdüğümüz için büyük bir haz içersindeyiz. Okulun kurucularına, okul müdürüne, öğretmenlerine ve tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler… 
» Doğan ÇİMEN Dr
» Bugün izlediğimiz halk oyunları gösterisi bir harikaydı. Bu ufacık çocuklar neler başarırmış öyle.İzlerken gurur duydum.
» MELEK - NECATİ KAMÇI DOKTOR - MÜHENDİS
»  İki yıl önce ikiz çocuklarımız okula çocuğa buradan öğrenim gören bir arkadaşımızın tavsiyesi ile 2.sınıftan başlattık. Kısa zamanda uyum sağladı. Öğretmenlerin özverili ve sevgi dolu çalışmaları ile şimdi okullarını, öğretmenlerini, arkadaşlarını çok seviyorlar. Bu zaman zarfında çocuklarımızda büyük gelişim oldu ve daha da olacaktır. Bize bu olanağı sağlayan özverili öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkürü borç biliriz.  Başarılarınız daim olsun.
» Sinem ATABEK Öğretmen
» Merhaba, anne – baba olarak çocuğunuzla ilgili alacağınız en zor kararlardan biri okul seçimi olsa gerek. Dört yıl önce kızımız Naz’ı hangi okula vereceğimiz konusunda oldukça kararsızdık. Pek çok okul gezdik ama hiçbiri tam olarak içimize sinmedi. En sonunda Kültür Okullarında karar kıldık. Ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı zaman içerisinde daha iyi anladık. Önümüzdeki yıl oğlumuz Kaan’da ablası gibi Kültür ailesinin bir ferdi olacak. Hiç tereddütsüz Kaan’ı da bu sıcak yuvanın kucağına teslim ediyoruz. Hani derler ya “ Anlatılmaz yaşanır” bende bize bu güzellikleri yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.
» RIDVAN ŞEKERCİOĞLU SATIŞ YÖNETİCİSİ
» Bundan iki yıl önce oğlumuzu Bursa’da ilk anaokuluna gönderdiğimizde hem onun hem de bizim için büyük bir hayal kırıklığına dönüştüğünü söylemeliyim. Geçen 2 sene sonunda, 2010-11 öğretim yılında oğlumuzu Kültür Anaokula yazdırdık. Geçen 6-7 aylık sürede; Kültür ün her yönü ile "örnek" bireyler yetiştirmek için çalışan bir eğitim kurumu olduğunu gördük. Sınıf öğretmeni başta olmak üzere, okuldaki her birey, "doğru”yu zamanında ve eksiksiz yapmak için çaba gösteriyor...
» Seçil TEMEL Öğretmen
» 1/C sınıfında olan oğlum Ali Ata Temel, okula başladığında çok telaşlıydık. Oğlumuzun aşırı hareketli ve kural tanımaz tavırları açıkçası bizi çok tedirgin etmişti. Kendim de eğitimci olarak oğlumun bu davranışlarını tam olarak kontrol altına alamamıştım. Bu durum bizi çok üzüyordu. Sınıf öğretmenimiz, sanki sihirli değneğiyle oğlumuza dokundu. Oğlumuz bir kaç hafta içinde dikkat çekici olumlu kişilik gelişimi gösterdi. Öğretmenimizin çocuklarla kurduğu ilişki gerçekten mükemmel. Oğlum, öğretmeninin sözlerini kanun gibi yerine getiriyor. Benim de eğitimci olarak kazandıramadığım davranışları, öğretmenimiz müthiş şekilde kazandırdı. Oğlumun davranışlarındaki olumlu gelişmeleri sadece biz değil, çevremizdeki arkadaşlarımız bile fark ederek Ata’ya ne yaptınız? sorusunu soruyorlar. Tek cevabım öğretmenimiz ve okulumuz oluyor. Ata’nın Kültür Okullarında okumasından dolayı çok guruluyuz. Öncelikle öğretmenimize ve okul yönetimine ilgi ve desteğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
» Nuran YILDIZHAN /
» Okulunuz öğrencilerinden 4-E sınıfı Ezgi Yıldızhan’ın velisiyim. Okulda düzenlenen gerek keman, gitar vs konserleri, gerekse sınıfların düzenledikleri halk oyunu gösterilerini gayet başarılı buldum. Ezgi’nin okula 2. dönemde başlamış olmasının dezavantajının olmasına rağmen aradaki (etkinlik,dans,dersleri) boşlukları çabuk doldurdu. Keman öğretmeninin övgüleri beni çok gururlandırdı. Sizlere çok teşekkür ederim.Kızımıza çok güzel ilgi alaka gösterdiniz. Kendini hiç yabancı hissetmedi. Tüm sosyal etkinlikler de çok başarılıydı. Herkese çok çok teşekkür ediyorum.
» MERAL - KÜRŞAT DURMUŞ ÖĞRETMEN - MAKİNE MÜHENDİSİ
» Kültür Okullarında bu sene 1. sınıfa devam eden bir oğlumuz var. Bizim ve Birçok arkadaşımızın çocukları, okulumuzun çalışma prensiplerini ve tüm öğretmenlerimizin ne kadar özverili çalışmaları sayesinde başarıya ulaşıyor. Okulumuzu seçerken iki sene ön araştırma yaptık. Öğrencinin kapasitesinin el verdiği ölçüde, tüm branşlarda kazanılması hedeflenen davranışların hangi ölçüde kazanıldığının belirlenerek eksiklerin en kısa sürede ailesine bildirilmesi ve bu konularda gerekli özel çalışmaların yapılması Kültür’lü olmaya karar vermemizde önemli etkenler arasında  oldu. Kültür Okulları’nın başarısının altında yatan etkenin bu sistem olduğuna ve başarının aileyi de içine alan bir ekip işi olduğuna gönülden inanıyoruz. Gerek sınıf öğretmenimizin, gerekse diğer branş öğretmenlerimizin rutin olarak bizleri bilgilendirmeleri, herhangi bir sorun olduğunda vakit kaybetmeden gerekli önlemlerin alınması, eksikliklerin küçük yaşlarda kapatılmasını sağlıyor. Ayrıca, herhangi bir konuda aklımıza takılan bir konuyu danışmak için sekreterliği, halkla ilişkiler ve rehberlik birimlerini aradığımızda karşımıza güler yüzlü, çözüm üreten, o an çözülemezse en kısa sürede veliyi bilgilendirmek için geri dönen okul çalışanlarının olduğunu bilmek çok rahatlatıcı. Oğlumuzun eğitim hayatının başında doğru davranışlar kazanmasını sağlamak için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimize ve idari kadroya emekleri için çok teşekkür ederiz. 
» NAGİHAN ÖZDEN ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
» Özel Bursa Kültür Okullarını basın yoluyla duyduklarımızla ve arkadaşlarımızın referanslarına dayanarak tercih ettik. Çocuğumuzun alacağı eğitimin kalitesi bizim için çok önemli. Bu sene henüz anasınıfına gitmekte olan kızımız için hem eğitimin hem öğretimin ağırlıklı olarak verildiği, sosyal faaliyetler zengin, özel okul olmasına rağmen disiplinli olan okulunuzu seçmekle şimdiden doğru bir karar vermiş olduğumuza inanıyor ve biz de tanıdıklarımıza Kültür Okullarını tavsiye ediyoruz. Kendine güvenen, sorumluluk bilinci kazanan, kendini rahatça ifade edebilen, planlı, düzenli ve disiplinli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan okulunuzda bunların yanı sıra öğretmenlerimiz tarafından kızımız hakkında periyodik olarak bilgilendirilmek ve kızımızın okula severek gitmesi de çok memnuniyet verici.  Rehber öğretmeniniz, sağlık görevliniz, psikolojik danışmanınız, deneyimli öğretmenleriniz, güler yüzlü ve yetkin kadronuzla her anlamda bize verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyoruz.
 
» Çiğdem Abık Öğretmen
» Bizim Kültür okullarıyla tanısmamız bu yıl gerçekleşti. 2 yıl devlet okulunda okuduktan sonra buraya başladık ve sınıf öğretmenimizle tanışmamız ve onun gibi meslek aşkı hala ilk günkü gibi olan bir öğretmenle güzel ve başarılı bir yıl geçirdik. Kızıma hiç yabancılık çektirmedi bu konuda ona çok teşekkür ediyorum. Bir ingilizce öğretmeni olarak ingilizce derslerinin başarıyla ve özveriyle yapıldığını gördüm bütün eğitim kadronuza teşekürler. Seneye oğlumuz 1 .sınıfa başlıyacak onunda kızımın öğretmeni gibi başarılı ve okulu sevdirecek , sorumluluk bilinci verecek bir öğretmenle birlikte olmasını istiyorum. Bu sene hazırlık sınıfında da mutlu bir yıl geçirdik öğretmenimiz ve diğer eğitimci arkadaşlarımada teşekkür ediyoruz
» BAYRAM MOLLA AVUKAT
» Matematik kulübü hakkında birkaç söz söylemek isterim. Matematik dersine karşı daha önceleri soğuk duran oğlum bu kulübe katıldıktan sonra matematik dersini daha çok sevmeye başladı. Matematiği günlük hayatında da kullanarak öğrendiklerini pekiştirdiğini gözlemledim. Bu da beni fazlasıyla memnun etti.
» Emel - Murat GÜL Hemşire - Tekstil
» Merhaba oğlumuz Kemal Şahin bu sene ilk kez okul deneyimi yaşayacaktı ve biz çok endişeliydik. Çünkü Kemal daha önce okul öncesi eğitim almamış babaanne tarafından bakılmıştı, bu nedenle Kemal’in okulla uyumu bizim için öncelikli bir sorundu. Bursa’daki tüm anaokullarını gezdik ve araştırdık görüşmeler yaptık fakat hiçbirine ne oğlumuz nede biz olumlu yaklaşamadık. Bir şeyler eksikti, aradığımızın tam anlamı ile ne olduğunu Kültür Okullarına gelince gördük. En başta oğlum daha ilk anda ben bu okulu istiyorum dedi. Burada yaptığımız ön görüşmede ilgi ve eğitim anlamında her şey vardı ve okul hayatımız başladı. Kemal bir sene boyunca hiç uyum problemi yaşamadan okula her gün bir önceki günden daha büyük bir hevesle gitti. Her gün geldiğinde okulda ne kadar mutlu olduğunu gözleri parlayarak anlattı. Kendine inanan, güvenen, yaptığı her güzel davranışı niçin yaptığını bilen sanki büyük bir adam olup çıkıverdi karşımıza. Bu nedenle Kültür okulları bizlerin zaman kısıtlığından çocuğumuza vermek isteyip de veremediğimiz eksik kalan yanlarımızı, eğitimi aileden biri gibi çocuğumuzu sahiplenerek verdi. En başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere diğer öğretmenlerimize, idari kadromuza ve okulumuzun tüm çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Siz bir ekip olarak eğitim ve öğretimi bir çalışandan öte, aileden biri gibi çocuklarımızı canı gönülden severek yapıyor ve bunu da mükemmel bir şekilde başarıyorsunuz. Eminim ki siz bu anlamda en iyisisiniz. İyi ki varsınız. Teşekkürler.
» SEVDA İPİN VERGİ DENETMENİ
» Ben iki yıldır Özel Bursa Kültür Okullarında eğitim gören bir öğrencinin velisiyim. Kızımız ilköğretim 5.sınıfın sonuna kadar bir kamu okulunda okudu. 5.sınıftan sonra SBS sınavlarının başlayacak olması ailecek bizi kızımızın bundan sonraki öğrenim hayatı konusunda önemli kararlar almaya yöneltti. Kızımız ya aynı okula devam edecek okuldan sonra dershaneye gidecekti, ya da tüm gün eğitim veren bir okulda okuyacaktı. Birinci seçeneği, çocuğumuz için çok yorucu olacağı ayrıca okulda ve dershanede verilen eğitimi takip etme şansımız olmadığı için eledik. Ancak özel okullar ile ilgili de ciddi kaygılarımız vardı. Çünkü özel okula giden bir çocuğun şımarık, marka düşkünü,bencil olduğunu ve öğretmenlerini saymadıklarını çevremizden duyuyorduk. Özel Bursa Kültür Okullarını seçmemizin nedeni öğretiminin iyi olmasının yanında öğrencilerinin özel okul öğrencisi havasında olmamalarıydı. Şüphesiz bu durum okulun verdiği eğitimden ve buraya çocuklarını gönderen velilerin aynı yöndeki taleplerinden ileri geliyordu. Öğrencinin okulda kabul görmesi sahip olduğu ekonomik ve sosyal konumdan çok derslerinde gösterdiği başarı, arkadaşları ve öğretmenleri ile kurduğu iyi ilişkilere bağlıydı. Okul yönetimi tarafından öğrenciler arasında gruplaşmalara sebebiyet vermemek için okulda kantin açılmaması da övgüye değer başka bir husustu. Ayrıca her hafta yapılan deneme sınavları öğrenciler arasında tatlı bir rekabet yarattığı gibi aynı zamanda derslerdeki eksiklikler kısa zamanda tespit edilip telafi edilmesi sağlanıyor. Çocuğumuzun gösterdiği ders başarılarından ve sosyal gelişimine yapılan olumlu katkılardan dolayı öğretmeniyle,yöneticiyle,öğrencisiyle ve çalışanlarıyla tüm Özel Bursa Kültür Okulları ailesine teşekkür ederiz. 
» Demet Kalay Avukat
» Özlüce Kampüsü 4/C sınıfında öğrenim gören Umut Kalay ın annesiyim. 2011 yılında (yine) Özlüce Kampüsünüzden mezun olan Başak Gündoğdu, Umut un halasının kızıdır. Başak ın ve ailesinin okulunuzdan mezuniyeti bize referans oldu ve oğlumuz Umut, ilkokul 1. sınıftan itibaren öğrenciniz oldu. Kültür Okulu nun eğitime ve öğretime verdiği önem ve bunu sergileyiş tarzı takdire şayandır. Deneme sınavlarının sonuçlarının mesaj yoluyla anında tarafımıza iletilmesi, özellikle çalışan veliler yönüyle özel bir hizmet bence. Öğrencinin, tüm dersler yönüyle hangi konularda hata yaptığının, hangi konularda başarı sağladığının çizelgeyle (internet yoluyla) sergileniyor olması da, takibin ve denetimin başarısını kanıtlıyor. Yalnızca eğitime değil, öğretime de değer verilmesi; insan, doğa, dünya sevgisinin çocuklarımıza da beni de mutlu ediyor. Bu amaçlarla yapılan geziler, ziyaretler (huzurevi ziyareti gibi) gerçekleştirilen etkinlikler oldukça zengin. Kültürel etkinliklerin, okul kompleksi içerisinde de, etkileyici ve rahat salonunuzda sergilenmesi de memnun edici. Hemen her etkinlik için velilerden maddi destek almak isteyen paralı okulların yaklaşım tarzının Kültür Okulları nda sergilenmiyor olması, mütevaziliği de gözler önüne seriyor. Çocuğun yetişmesinde ve kişilik kazanmasında çok önemli rolü olan ilköğretim döneminde oğlumun okulunuzda öğrencilik yapmasından gurur duyuyorum. Okulunuzun başarılarının katlanarak devam etmesini temenni ediyorum. Herşey için teşekkürler...
» GİRAY İLKER ÇELİK ENDÜSTRİ YÜKSEK MÜHENDİSİ
» Kültür Okullarında bu yıl bizim ilk yılımız. Oğlumuz Kerem Furkan Çelik Kültür Okullarına dördüncü sınıftan başladı. Daha önce devlet okulundaydı. Dördüncü sınıfın ilköğretimde önemli bir sınıf olduğunu düşündüğümüzden Kültür Okullarını tercih ettik. Yabancı dil konusunda çocuğumuzun zorlanabileceğini düşünüyorduk. Zor olarak düşündüğümüz bu süreç öğretmenlerimizin gayreti ile diğer arkadaşlarının
seviyesine getirildi. Tüm derslerdeki üstün gayretleri ve ilgileri nedeniyle tüm öğretmenlerimize ve okul idaresine teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz.
» Mehmet ŞENTÜRK Memur
» Sayın Bursa Özel Kültür Okulları yöneticileri, öğretmen ve görevlilerine 3 yıllık ortaöğretimin sonuna yaklaştığımız şu günlerde, geçmişe dönüp bu ana kadar kızımız Elif Şentürk’ te derslerinde ve kişisel gelişiminde çok önemli gelişmeler olduğunu görüyoruz. Bu olumlu gelişmeleri kazanmasında başta okul müdürümüzün katkıları için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Çünkü kızımız Elif’ i okula kazandıran kendisi olup ilk mülakatında bize ve kızımıza vermiş olduğu güvenle bu günlerde kızımızın Türkiye’ de istediği bir okula girebilme şansına sonsuz katkıları olmuştur. Branş öğretmenlerinin her birinin tüm derslerde kızımıza göstermiş oldukları ilgiyi ve bu ilginin sonucunda sınavlarda almış olduğu başarıyı canı gönülden kutluyoruz. Bugüne kadar hiçbir olumsuz geri bildirim ile karşılaşmadık. Bizimle branş ve rehberlik öğretmenleri sık sık iletişim içerisinde oldular. Kızımız hakkında bizleri bilgilendirdiler. Biz de bu bilgiler doğrultusunda kızımızla olan iletişimimizi daha sağlıklı ve objektif değerlendirme şansını yakaladık. Umarız kızımız Elif Şentürk SBS’de hedeflemiş olduğu puanı alır ve bu 3 yılın emeğinin karşılığını öğretmenlerini de mahcup etmeden başarıya ulaştırır. Göstermiş olduğunuz emeğinize , sabrınıza , fedakarlığınıza sonsuz teşekkürümüzü sunuyoruz.
» Neşe - Seha İSTEK Serbest Meslek
» Her anne baba gibi biz de çocuğumuzu okula gönderme safhasında ince eleyip sık dokuduk. Bir hayli de yoğun dönem geçirdik. Bursa çapında yaptığımız kılı kırk yaran bir araştırma ve inceleme sonucu Bursa Kültür Okullarında karar kıldık. Bu karardan sonra yaklaşık 5 yıldır okul yönetimi bizlerin hassasiyetini gayet güzel içlerine sindirmişler ki bu sorumluluğu bayrak yarışı gibi bıraktığımız yerden aldılar. Bize de doğru ve yerinde seçim yapmanın haklı gurunu yaşamak düştü. Umuyoruz ki kızımız bu son metreleri de başarıyla tamamlayıp yeni bir öğrenim kulvarına girecektir. Bursa Kültür Okulları motivasyon, eğitim - öğretim ve başarıya acıktırma konusunda güvenilecek yegane eğitim ve öğretim kurumudur. Buna yürekten inanıyoruz. Teşekkürler BURSA KÜLTÜR OKULLARI.
» A. Aydan GÜRSOY Ev Hanımı
» Genel olarak Güralp sorumluluklarını bilen bir çocuk oldu. Gelişimi için gerekli olan bazı sorumluluklarını okul öncesi dönemde, bir kısmını da anaokuluna devam ettiği sürede öğrendi ve gerçekleştirdi. Ancak bazı davranışlarının üzerinde durmadığım için bir süre öncesine kadar bildiği halde yapmıyordu. Örneğin; anaokulu süresince çantasını ben hazırladığım için ilkokula da başladığından beri ben hazırlıyordum. Bizlere gönderdiğiniz sorumluluk çizelgesiyle birlikte Güralp sorumluklarını daha ciddi bir şekilde yapmaya başladı. Şimdi okuldan gelince çantasını kendisi boşaltıyor ve ertesi gün için tekrar özenle kendisi hazırlıyor. Daha önceleri oyuncaklarını toplamazdı ya da bir kısmını toplardı; şimdi oyuncakları da odası da gayet düzenli. Yatağını da toplamazdı; ama artık sabahları uyanınca önce yatağını topluyor. Hem de eskisinden daha dikkatli ve daha düzenli olacak şekilde. Genelde yemekten önce kalem ya da hamurla oynadıysa sofraya ellerini yıkamadan otururdu ya da ıslak mendil isterdi. Şimdi hatırlatmama gerek duymuyor, kendisi yıkayıp daha sonra sofraya oturuyor. Şu an sadece sabahları yüzünü yıkamasını ve dişlerini fırçalamasını hatırlatıyorum. İtiraz etmeden yapıyor; ama tam bir alışkanlık haline getiremedi. Bunu da en kısa sürede aşacağımıza inanıyorum.
» VİLDAN CAN SATINALMA YÖNETİCİLİĞİ
» Benim bu okulla ilgili tek söyleyeceğim şey tüm okul idareci, öğretmen ve hizmetlilerinin bizlere haklarını helal etmeleridir. Çünkü bu okulda herkes çok özverili çalışmaktadır. Bizim çocuklarımızı bizden daha çok düşünen başka bir okul var mıdır merak ediyorum doğrusu. Çocuğumun her yönden donatıldığı kanaatindeyim. Bu sene benim çocuğum mezun oldu. ben inanıyorum ki bu donanımdan sonra nereye gitse başarılı olur. Bence Kültür Okullarında okumak bir ayrıcalık. Her şey için sonsuz teşekkürler...
» Tülay AKPOLAT Ev Hanımı
» 2011-2012 yılının son günlerinde 5-B sınıfın öğrencisi İrem Akpolat n annesi babası olarak bizler okulumuzun göstermiş olduğu tiyatro ve diğer etkinliklerinden memnunuz. Bilhassa yapmış olduğunuz tiyatro etkinliğinin bizlere de tiyatro kültürünün aşılanması açısından çok faydalı olduğuna inanıyoruz. Çevremizde  görüştüğümüz kişiler de Kültür Okullarının tiyatro etkinliklerinden bahsetmektedirler. Bu etkinliklerin uzun yıllar devam etmesini istiyoruz. Çocuklara öz güven kazandırdığına inanıyoruz. Ayrıca öğrenci ve velilerle birlikte yapmış olduğumuz şiir cd’side çok değişik ve güzel olmuş.Tebrikler…
» A. Gökhan Tanır Öğretmen
» Kızım Beyza Ovaakça kampüsünde 2.sınıf öğrenciniz. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Başka okullarda okuyan yaşıtlarından en az 2 sınıf önde olduğunu görmek bir baba olarak beni çok mutlu etti. Okulumuzun hem eğitim hem sevgi veren bir aileden hiçbir farkının olmaması bizleri daha da mutlu ediyor. Başarılarınızın devamı dileğiyle.
» Nisa ÇELİK Öğretim Üyesi
» 5. sınıftaki oğlumuzun bu sene Kültür Okullarındaki 2.yılı. Dün eşim ve ben veli ziyaretleri kapsamında okula davet edildik. Oğlumun aynı zamanda sınıf öğretmeni olan, güler yüzlü, dinamik, genç bir öğretmenimiz bize okulun her yönünü gezdirdi. Her şey mükemmel düşünülmüş, Teneffüslerde bile ilgilenilebilecek o kadar çok faaliyet var ki, sosyal alanlar da o kadar ferah ki çocuğun okulda sıkılması mümkün değil. Eğitim yönünü zaten konuşmaya gerek yok, öğretmenlerimizin tümünden çok memnunuz. Çok özverili çalıştıklarını görüyoruz. Tabii ki oğlumuzun memnuniyeti bizim memnuniyetimizdir. Eve çok düşkün olan oğlumuz, sabah erkenden gidip eve 19:00 gibi gelmesine rağmen, hiçbir gün mutsuz dönmedi. Gerçekten tüm Kültür Okulları çalışanlarını yürekten kutluyorum. Müziği çok seven biri olarak şunu da söylemeden geçemeyeceğim: okullarda müzik odaları gördüm ama üflemeli çalgılar için ayrı, vurmalı çalgılar için ayrı, gitar için ayrı müzik odaları bulunan ne duydum ne gördüm. Sevgilerimle…
» Gülnur AKYILDIRIM Sigortacı
» Kültür Okullarını tercih etme nedenimizin başında, okulun başarı ortalaması geliyordu. Öğretiminden yana çocuğumuzun doğru yerde olduğundan emindik. Eğitim ve öğretim uzun vadeli bir süreçtir. Eğitimin kalitesini yabancı dil, müzik, sosyo-kültürel ve sportif etkinliklerle arttırabiliriz. Kızımız birinci sınıfta olmasına rağmen isteği doğrultusunda sportif etkinliklere katılıyor, seviyesine göre yabancı dili kullanabiliyor ve özgüveni oluşmuş bir birey artık. Mutluluk ve gurur verici...Katkılarından dolayı öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkürler.
 
» Yücel-Hatice KAPLAN Avukat-Yönetici
» Kızımız ile ilgili bilgilerin bize sürekli olarak ulaştırılıyor olması, değer duygusunun ne kadar önemli olduğunun göstergesi. Kızımız ile ilgili karşılıklı görüşmelerde öğretmenlerinin kızımı her yönden tanıdıklarını biliyor olmak bizi ayrıca memnun ve mutlu etmektedir. Okulumuz bize o kadar güven, saygı, mutluluk, huzur vermekte ki bizim en büyük kaygımız olan özel okul mantığını yaşayarak ve görerek bize farklı bir açıdan okul değerlendirmesi yaptırmış olması, kafamızdaki birçok olumsuz bakış açısını değiştirmiştir. Aile sıcaklığını, duygusunu köprüler ile karşılıklı yaşıyor olmak ayrıca bir duygu katmaktadır. Belki klasik olacak, algıda seçicilik kavramı hayatımızın birçok yerinde kullanılmakta.Biz aile olarak tanıyabildiğimiz insanlara Kültür Okullarını anlatmakta; farklılıklarını ortaya koymaktan, günümüzün en önemli değerlerinden olan sürdürülebilir bir sistem olmasını anlatıyor olmaktan keyif ve mutluluk duymaktayız. En samimi duygularla belirtmeliyiz ki iyi ki varsınız iyi ki kızım Kültür Okullarında... Sizlerin emeklerinin karşılığının başarı ve hedefe ulaşmaktan başka bir şey olmadığını biliyoruz.
» Ercan SEVİM Bebe Giyim İmalat ve Toptan Satış
» 2007-2008 Eğitim öğretim yılı başlarken kızımız SILAHAN için okul seçimi konusunda oldukça kararsızdık. Bursa’da tüm okulları gezdik ve dolaştık; fakat beni ve eşimi Kültür Okullarından başka hiçbir okul ikna edemedi.Eğitim dışında, kızımın bu hayatta alması gereken çok yol var.Bunun fiziksel bir boyutu olduğu gibi ruhsal,sosyal ve kendi seçimlerine bağlı boyutları da var.Bilgiye,gelişime hevesli olması,öğrenmeye,iletişime açık olması onun her türlü basmakalıp düşüncelerden arınması özgür,üreten,bölüşen,vicdanlı bir birey olarak cesur bir duruşunun olmasını kızımıza sadece KÜLTÜR OKULLARI nın verebileceğine inandık ve şu an bu okulda kızımın dördüncü yılı bitiyor.Kültür Okulları, bizim tüm isteklerimizi kızımıza verdi.Eşim ve ben okul seçiminde kızımız için en doğru kararı vermişiz.Tüm Kültür Okulunda çalışan idarecilere , öğretmenlere ve tüm görevlilere teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.
» A. Gökhan TANIR Öğretmen
» Kızım Beyza Ovaakça kampüsünde 2.sınıf öğrenciniz. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Başka okullarda okuyan yaşıtlarından en az 2 sınıf önde olduğunu görmek bir baba olarak beni çok mutlu etti. Okulumuzun hem eğitim hem sevgi veren bir aileden hiçbir farkının olmaması bizleri daha da mutlu ediyor. Başarılarınızın devamı dileğiyle…
» Muhsin - Gülçin YAPRAK Noter - Ev Hanımı
» Kültür Okulları geleceği gören,kendine güvenen iddialı bir okul. Okulunuza katıldığımız günden bu güne kadar verdiği eğitim ve öğretim,alınan başarılar,iyi okullara yerleşen öğrencileriniz ve gittikçe adını daha çok duyuran okulunuzda bulunmaktan büyük bir gurur duymaktayız. 3 yıl önce oğullarımızın okuduğu okulunuza bu yıl kızımız Zeynep Naz hazırlık sınıfından başladı.Bize göre bir çocuğun iyi bir eğitim almasının ilk şartı okulu ve öğretmenini sevmesiyle başlar. Kızımız oğullarımız kadar okula gitmeye istekli bir çocuk değildi.Şansına okul hayatına başladığı bu ilk yılında karşısına güleryüzlü,sevecen,mesleğini severek ve isteyerek yapan öğrencilerinin gelişiminde ve eğitiminde büyük özveride bulunan sınıf öğretmenimiz çıktı. Çocuklarımızı iyi bir insan olarak yetiştirmeye çalışan, eğitimleri için büyük özveride bulunup gerektiğinde eksikliklerini giderebilmek için bire bir takviyeler yapan, eğitim ve öğretiminin yanında milli,ahlaki,insani ve kültürel değerleri davranış haline getirmeye çalışan KÜLTÜR KOLEJİ ailesinin tüm idareci,öğretmen ve çalışanlarına çok teşekkürler.
» İsmail Naci CANGÜL Öğretim Üyesi
» Kurulduğundan beri hem Bursa’mızın hem de güzel ülkemizin eğitim lideri olan, ilkleri deneyen ve başaran, eğitime ticari gözle değil, ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olarak bakan sevgili okulumuz Özel Bursa Kültür Okulları yönetim kurulunu, idaresini, öğretmenlerini ve tüm personelini, 2011 SBS deki birinciliğinden dolayı kutluyor, çocuklarımıza ikinci bir ana-baba olan öğretmenlerimize en içten şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.
» Mustafa PERK Endüstri Mühendisi
» Okulun eğitim modelini gördükten sonra çocuğumuzun geleceğine ne kadar doğru bir yatırım yaptığımızı anladık. Disiplinli, güleryüzlü ve ilgili öğretmenleri de bu düşüncemizi pekiştiren çok önemli bir faktör oldu. Kendisine, ailesine, çevresine ve milletine faydası olacak bir evlat yetiştirebilmek için şartları zorlayarak pekçok okul araştırdık. İyi ki doğru okulu bulmuşuz. Çocuğumuzun derslerindeki başarı durumunun her geçen gün daha da artması bizler için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Başarılı günlerin çocuğumuzu beklediği bilinciyle emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.
» NEVİN AYAZ GIDA MÜHENDİSİ
» Begüm’ün Kültür Okullarında başlamış olduğu eğitim yolculuğunda 1. ve 2. basamakları sınıf öğretmenimizle iyi bir şekilde geçirdik. Bu yıl da bu yolculuğumuz 3. basamağına da diğer sınıf öğretmenimizle başladı. Disiplinli kişiliği ve konuları kendine has anlatım tarzıyla Begüm’ün eğitimine büyük bir katkı sağlamıştır ve bunun için teşekkür ediyoruz. Hayatla ilgili vermiş olduğunuz ilginç örnekler ve anılarınızla Begüm size bir adım daha yaklaştı. Yaptığınız tüm bilgi aktarımları onun hayatında önemli izler bıraktı.
 
» Ebru-Tunay Şentürk Doktor-Doktor
» Sevgili oğlumuz, Kültür Okullarına başlama fikri yaklaşık 1,5 sene önce "Ben de ağabeyimin okuluna gitmek istiyorum." demenle ortaya çıktı. Okula başladıktan sonra biraz problem yaşasan da, özellikle öğretmeninin desteği ile okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenini sevmeye başladın ve okula ağabeyinin gitmediği günlerde tek başına gidecek kadar uyum sağladın. Çizdiğin resimler, söylediğin şarkılar, senden duyduğumuz İngilizce kelimeler bizleri zaman zaman çok şaşırttı ve de çok mutlu etti. Hayatın boyunca sağlıklı, mutlu ve başarılı olmanı dileyen, her zaman desteklerini hissedeceğin ANNEN ve BABAN...
» BETÜL KOÇALP ANASINIFI ÖĞRETMENİ
» BEN 1/C SINIFINDAN BERKAN KOÇALP İN ANNESİYİM.OĞLUM ÜÇ SENEDİR KÜLTÜR OKULLARININ ÖĞRENCİSİ.OKULUMUZDAN ÇOK MEMNUNUZ. ÇOK SİSTEMLİ VE DÜZENLİ ÇALIŞIYOR. ÇOCUKLARIMIZIN EKSİKLERİ ÖZEL DERSLERLE TAMAMLANIYOR.ÖĞRETMENLERİMİZ BİZ VELİLERİ HER KONUDA BİLGİLENDİRİYOR.COCUKLARIMIZIN PROBLEMLERİNE BİRLİKTE ÇÖZÜM ARIYORUZ.ÇOCUKLARIMIZ ÇOK ŞANSLILAR HER İMKANA SAHİPLER.OĞLUM ÖZELLİKLE SPORTİF ETKİNLİKLERDEN ÇOK ZEVK ALIYOR.OKULUMUZUN BU İMKANLARI DA OLDUKÇA GÜZEL. TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE VE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLER.
» Bilge-Serhat PINAR Memur-Mühendis
» Kültür Okulları bizim için sadece bir okul olmadı, aynı zamanda Duru’nun zihinsel ve fiziksel gelişimine öncülük eden bir rehber oldu. Başta sınıf öğretmenimize olmak üzere tüm öğretmenlerin özverili, anlayışlı ve her şeyden önemlisi sevgi dolu yaklaşımları sayesinde kızımızın özgüven sahibi, sorumluluk bilinci gelişmiş kişiliğini görmeden edemiyoruz. Bütün bunlar neticesinde Kültür Okulları’nın kızımız için doğru tercih olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Emeği ve katkısı geçen herkese sevgilerimizi, saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunarız.
» Sunay - Meltem ŞAHİN göz hastalıkları uzmanı - ev hanımı.
» Biri lise sonda diğeri ilkokul birde iki kızımız da Kültür’de öğrenci. Büyük kızım okulun en eskilerinden; dolayısı ile okulun gelişimini birebir yaşadık diyebilirim. Eğitimle ilgili beklentilerimiz ve yaşadığımız Gemlik’e yakın olması tercihimizi etkiledi.Yanılmadığımızı görmek hoş bir duygu. Eğitim ve öğretim adına şu eksik , şu da olsa iyi olur diyeceğimiz pek bir şey yok diyebilirim. Büyük kızım 5 kişilik sınıfta , küçük kızım farkına varmadan piyano çalmaya , İngilizce şarkı söylemeye , çat pat İngilizce cümle kurmaya başladı. Seramik , satranç, tenis ve buz pateni ile ders dışı zamanını değerlendiriyor , çocukları sosyalleştiriyor, onlara başka kapılar açıyor. Son derece coşkulu ve gururlandırıcı bir okuma bayramı yaşadık. Öğretmenlerimiz düzenli geri bildirimlerle çocuklarımızın durumunu bize yansıtıyorlar. Son bir nokta : Ovaakça şubesi Bursa’nın kuzey ilçeleri ve kentin doğusu için büyük fırsat. Dileğimiz daha uzun seneler eğitime hizmet vermeye devam etmesi. Teşekkürler.
» Hikmet ŞENYURT Kuaför
» "Yüreğimizdeki Barış Şarkıları" için bütün öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederiz kızımı sahnede görmek beni gururlandırdı.Bana sakladığı bu gösteriyi izleyince eskilere döndüm. Hepinize tekrar teşekkürler
» HÜLYA - İBRAHİM KARA EV HANIMI - MAKİNE MÜHENDİSİ
» Öncelikle, böyle bir imkânın bize verilmiş olmasından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Okulumuzu faaliyet ortamında gördükten sonra kızımız Esila’yı Kültür Anaokuluna göndermekle ne kadar doğru yaptığımızı bir kez daha fark ettik. Sınıf içindeki faaliyetler, branş derslerindeki özen, her bir ders için uygun ortam ve gereçlerin olması, öğretmenlerimizin mesleğine verdiği özen, ilgileri, alakaları, güler yüzleri bizi çok memnun etti. Sınıf dışında panolarda öğrencilerin yaptığı çalışmaların sergilenmesi,  yemekhanenin temiz ve ferah oluşu, çocukların yemek yemeğe verilen kupalarla özendirilmesi de çok hoş. Ayrıca, gerektiğinde öğrencilerin küçük gruplar halinde, öğretmenleri ile eksiklerini okulda gidermek amacıyla bir araya gelip çalışmaları bizi çok etkiledi. Öğretmenlerimizin amacının kendine güvenen, özgür düşünebilen, özenli,
başarılı, sosyal, bazı manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmek olduğunu gördük ki bu da bizim en büyük amacımız. Kızımız Esila, okula başladığı ilk günden itibaren okuluna istekle gidiyor ve çok mutlu dönüyor. Kızımıza okulunu sevdiren, büyük ilgi ve özveriyle eğitim veren çok sevgili öğretmenimize ve bütün öğretmenlerine sonsuz teşekkürler ediyoruz. Ayrıca bize bu imkanları sağlayan tüm okul yöneticilerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.
» Özlem-Dağhan AYDIN Gıda Teknikeri-Makina Mühendisi
» 1-A sınıfı öğrencilerinden Bersis Bora Aydın’ nın velisiyim.Birçok anne baba gibi biz de oğlumuzun okul seçiminde çok zorlandık.Bu yılın bizim için yorucu ve zorlayıcı olacağını düşünüyorduk. Kültür Okullarının eğitim sistemini yaşadıktan sonra oğlumuz için çok iyi bir okul tercih ettiğimizi anladık.Uygulanan sosyal ve fiziksel eğitimi çok yönlü,kültürel eğitimi planlı ve başarılı buluyoruz. Oğlumuzun Kültür Okullarında yaşadığı kalite için tüm çalışanlarına;bilgi ve tecrübelerini bizlere yaşattıkları,veli ve öğrenciyi yormadan başarıya ulaştırdıkları için öğretmenlerimize özellikle sınıf öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.
» M. Fatih İNECİKLİ Doktor
» Kızım henüz 1. sınıfta okuyor. Bu sene içerisinde müthiş bir yol kat etmiş vaziyette. Her gün beni bir önceki günden daha fazla şaşırtıyor. En son  tasarruf ve tutumluluk üzerine önümüze geçip tabir yerinde ise nutuk verdi. Çok şaşırdım ve tabii ki kendisiyle gurur duydum. Küçük bir çocuktan büyük şeyler öğrendim ve hatırladım. ASLINDA BU FİKİRLERİ KENDİSİNE AŞILAYAN ÖĞRETMENLERİ İLE GURUR DUYDUM. Okul seçiminde ne kadar doğru karar verdiğimize bir kere daha inandım. Halkımız giderek TÜKETİM TOPLUMU haline gelirken okul neleri aşılıyordu. Lütfen bizleri şaşırtmaya devam edin. Hani bir şarkı vardı ya SEN BİR ANA, SEN BİR BABA, HER ŞEY OLDUN ARTIK BANA! derdi. Ebeveyn olarak bizlerin vermesi gereken pek çok öğretiyi sizler, uygulamalı olarak yerine getiriyorsunuz. Artık tatbikatını yaptırmak da bizlere düşüyor. Başta sınıf öğretmeni olmak üzere tüm Kültür Okulları eğitmenlerine ve tabii ki bu güzide kurumu kuran kuruculara teşekkürü bir borç bilirim.
» GÜLSÜM KARAKİRAZ YÖNETİCİ
» Kızımı Kültür Okullarına verdiğim için mutluyum, huzurluyum ve içim rahat. Çünkü çocuğum okuluna severek gidiyor. Ödevlerini isteyerek yapıyor, öğretmenlerini çok ama çok seviyor. Öğretmenlerinin hatta okuldaki diğer görevlilerin ( hemşire, hizmetli vb…) kızıma çok şey kattığına inanıyorum. Benim için önemli olan mutluluk ve huzur kelimelerini kızım bu okulda yaşıyor. Okulun en çok önem verdiği kitap okuma ve test çözme etkinliğini çocuklar çok ama çok seviyor ve inanıyorum her biri bunu yerine getiriyor. Okul bunu nasıl başardı bilmiyorum; ama çocuklar bunun çok severek yapıyorlar. Benim kızım henüz 3.sınıfa gidiyor ama okula gittiğim zamanlar dikkatimi çekiyor, bakıyorum üst sınıftaki çocuklar akşam etütlerinde ya da Cumartesi derslerinde yine dinamik, enerjik istekliler bu da benim içimi çok ama çok rahatlatıyor. Çünkü inanıyorum ve çocuğumu bu düşünceyle büyütüyorum; sevginin olduğu yerde başarılmayacak hiçbir şey olamaz. 
» Mine-Sami Bayram doktor
» Kızımız 3 senedir Kültür Okullarının öğrencisi.Bu süre içerisinde onun hem başarılı hem de mutlu olması oğlumuzu hazırlık sınıfına kaydettirmemize neden oldu.Sene sonuna yaklaştığımız şu günlerde oğlumuz için de doğru kararı vermiş olduğumuzu düşünüyoruz.Çocuklarımızın eğitimi konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
» AHMET AĞRIŞ Uzman Doktor
» Kızım Elif 4.sınıf / Özlüce’de okuyor. Bizim bu sene birinci yılımız. Bursa’daki diğer özel okulları araştırdıktan sonra
Kültür okullarına geldik. Eğitim kalitesi çok iyi. Keşke bütün okullarımız böyle bir eğitim verebilse…
» HAKAN KARAKILIÇ TEKSTİL
» Bu sene Kültür Okullarında ilk başlarda okulla ilgili aklımda tereddütlerim vardı ama zamanla seni Kültür Okullarına kaydettirdiğimiz için çok memnun olmaya başladım. Gayet iyi ve kaliteli bir okul. Sevgili oğlum hem senin hem de okulundaki tüm öğrencilerin başarılı olması dileklerimle.
» NECATİ EŞTÜRK ECZACI
» Merhabalar Benim kızım beş yıldan beri kültür öğrencisi ve ben çok memnunum. Nedeni ise özel okul olmasına
rağmen disiplinden taviz vermemesi, eğitim kalitesi ve öğrenci-aile-okul bağını bir arada tutmalarıdır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, okul olarak başarılarınızın devamını diliyorum.
» Nevin KILIÇ Yönetici
» Oğlum 2.sınıf öğrencisi Kaan Yıldırım. Oğlumuz okula başlayacağı zaman ailemizi büyük bir telaş sarmıştı. Eğitimin insan hayatının özellikle ilk yılarındaki önemini, bireylerin yetişkin oldukları zamanlardaki başarısını etkilediğini hepimiz biliyorduk. Bunun için oğlumuza en doğru eğitim kurumunu seçmemiz gerekiyordu. Yaklaşık bir yıllık araştırmanın sonunda gerek kurumun misyonu gerek vizyonu,eğitim kadrosu ve sistemleri ile Özel Bursa Kültür Okullarını seçtik. Aileden sonra en önemli eğitim kurumu tartışmasız okuldur.Gelecekteki kişilik yapısı eğitimi ailede başlar ve okul ile devam eder. Amacımız çocuğu her an mutlu etmek değil, onu hayata en doğru şekilde hazırlamak. Her geçen gün Oğlumuzun geleceği için ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı görüyoruz. Öz güveni gelişmiş, mutlu, sosyal, çağdaş bir birey olsun istedik. Kültür Okulları bunu gayet güzel başarmış ki; oğlum okula giderken gözlerinin içi gülüyor. Çocukların gözünde öğretmen her şeyi bilen en güçlü insandır. Bu yargı, çocukları öğretmenine bağlar ve onu sevdirir. Öğretmenimiz bu temiz ve samimiyet ifade eden duygulardan nasıl yararlanacağını biliyor sevgi, eğitim ve disiplini bir arada ustalıkla harmanlıyor. Yemek saatlerinde dahi çocukların başından ayrılmayan sınıf öğretmenimizin, bir anne şefkati ile ısrarla yemeklerini yedirmeden başlarından ayrılmadığını gözlemleme şansım oldu. Çocukların yetenek ve becerilerini en iyi şekilde tespit edip ve bu alanda ilerlemelerini teşvik ettikleri için ayrıca tüm branş öğretmenlerimize teşekkürler.. Ayrıca müzik öğretmenimizin oğlumun piyanoya karşı özel ilgi ve yeteneğini fark ederek, bizi yönlendirdiği, oğlumun geleceği ile ilgili çok önemli kararlarda etkili olduğu için sonsuz teşekkürler. Yaradılış gayesi ile bütünleşmiş, sadece kendisi için değil aynı zamanda başkaları için de yaşamayı özümseyen, ülkesini seven, dürüst ve çalışkan insan profili aydınlık geleceğimizin olmazsa olmazıdır. Özel Bursa Kültür Okulları ailesi ile birlikte bu yolda yürüdüğümüz için büyük bir haz içersindeyiz. Okulun kurucularına, okul müdüre hanımına öğretmenlerine ve tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler… 
» Buket ÖZTÜRK Ev Hanımı
» Oğlum 6 yıldır Kültür okullarında öğrenim görüyor ve başarısı oldukça artıyor. Öğretmenlerini seviyor ve derslerini dinliyor. Okuluna çok mutlu gidiyor ve öğretmenlerinin ona yardım etmesi hoşumuza gidiyor. Evde konularını anlatıyor ve tekrar ediyor. Şuan 5.sınıfa gidiyor ve öğretmenlerinden oldukça memnun.
» Handan - Recep OKUMUŞ Ev Hanımı - Ticaret
» Sevgili Kültür Okulları yöneticileri ve değerli öğretmenlerimiz, öncelikle sizleri ve tüm emeği geçenleri sevgiyle selamlıyoruz. Bizlerin veli olarak, evlatlarımız için isteyebileceği en önemli değer, onların kaliteli ve başarılı bir eğitim öğretim sisteminde yetiştirilmesidir. Böyle bir ortamda yetişen çocuk, aynı zamanda çizdiği yolu yeteneği dâhilinde belirlemiş olur. Aslında çocuğun hayatına değer katan, eğitim aldığı okuldur. Belli bir düzen içinde yürüyen çalışmalarınız, disiplin anlayışınız, öğrencilerinizle sağladığınız diyaloğunuz mükemmel. Onların daha iyi kavrama ve öğrenme yolundaki yeniliklerinize ayrıca minnettarız. Bizler, anne ve baba olarak, çocuğumuzun alabileceği en iyi eğitimi okulunuzdan tamamıyla aldığını görüyoruz. Temizlik ve sağlık konusundaki hassasiyetiniz için, ayrıca teşekkürler ederiz. Yapılan etkinlikleri, bireysel çalışmaları çocuklar için fevkalade yararlı buluyoruz. Müdüre Hanım başta olmak üzere, tüm yöneticiler ve öğretmenlerimizin güler yüzlü misafirperverliği bizlerin yüzünü güldüren en güzel unsurlardan biridir. Tekrar teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz. Saygı ve sevgilerimizle.. 
» BAKİ DALKILIÇ TRUZİM / CRUİSİNG
» Kızım anaokulundan itibaren Kültür okuluna gidiyor ve bu sene ikinci sınıf öğrencisi. Kızımız okula başlamadan önce oldukça tedirgindik. Kızımın üç yasından itibaren yerleşik bir hayatı olmadı. Benimle beraber devamlı gemilerde yaşadı ve yaşıtı çocukların yaşaması gereken normal şartları yaşamadı. Tedirginliğimiz bundan kaynaklanıyordu, acaba kızımız okul ortamına ve paylaşmaya nasıl adapte olacaktı. Başlangıçta biraz zorlandı ise de, ana sınıf öğretmeninin inanılmaz özverisi sayesinde kızımız sınıf ortamına ve paylaşmaya alıştı. Birinci ve ikinci sınıfta ise öğretmeni ile müthiş bir ilişki içinde. Kızım öğretmeninden bahsederken ona ne kadar hayranlık duyduğunu hemen anlıyoruz.
Ben de bir baba olarak bunu görebilmenin güzel duygularını yaşıyorum. O yaşta bir çocuğun sabah neşe içinde istekli okula gidiyor oluşu çok güzel. Her seyden önce kendine güvenli, disiplinli bir hayat görüşü oluşuyor. Başarılar kültür okulları. 
» GÜLNUR - BEKİR AKYILDIRIM BANKACI
» Çocuklarımız, hayallerimiz, umutlarımız… Her anne baba gibi biz de çocuğumuz için en iyiyi isteriz.
Kültür Okullarına anasınıfı ile başlangıç yaptık. Kızımızın her gün büyük bir hevesle okula gidiyor
olması, eve dönüşünde keyifle gün içinde yaptıklarını anlatması, seçimi doğru yönde yaptığımızın
göstergesidir. Arkadaşlarını, öğretmenlerini ve okulunu çok seviyor;  paylaşmayı öğrendi. Onu mutlu
görmek, öğrendiğini eğlendiğini bilmek bizi de mutlu ediyor. Tabi bunda öğrencilerini her yönüyle
tanıyan, takip eden, bitmeyen enerjisiyle çocukların ilgisini canlı tutan sınıf ve branş
öğretmenlerimizin payı büyük. Emekleriniz için teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz.
 
» Nursema-Mahmut ÖZDEMIR Ev hanımı -Tekstil Mühendisi
» Kızımız 2 seneden beri Kültür ailesinin bir ferdi. Okulunu çok seviyor.KÜLTÜR OKULLARINA COK TEŞEKKURLER.
» Atanur MERİÇ Em. Öğ. Üye. Ressam
» Ben, Bursa Kültür Okulları 1-F sınıfından Ata Barışık Er’in anneannesiyim. 21 Kasım 2011 Pazartesi günü, okulunuzun tanıtım programına katılmayı çok istemiştim, kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben de bir eğitimci olarak, okulunuzun çalışma programlarını, sınıfları, aktivitelerinizi tanıtan her türlü görsellerinizi dikkatlice izledim. Torunumun eğitimine katkı veren öğretmenlerinizi tanıdım. Sizleri şeffaf eğitiminiz için tebrik ederim. Ayrıca yemek saatinde, öğrencilerin düzenli, eşit, tertemiz ve dört çeşitten oluşan yemeklerini ve yemekhanenizi çok beğendim. Öğretmenlerinin de onlarla yakından ilgilenmesi beni çok sevindirdi. Okulunuzun, tamamında çalışanların temiz, nazik ve içten olduklarını gördüm. Okulunuz gerçekten övgüye değer. Ben böyle bir okulda torunumun barındırdığı birçok özelliklerinin, daha da üzerine eklenecek bilgi, beceri, iyilik ve güzelliklerle donanmasını istiyorum. Başarılarınızı içtenlikle kutluyor, İzmir’deki etkin çevremde de bu güzel okulu, her yönüyle anlatacağımı bilgilerinize sunuyorum. Atanur Meriç Em. Öğ. Üye. Ressam Tezhip ve Minyatür Sanatçısı
» ERTAN BAYRAKTAR SERBEST
» Özel Bursa kültür okulunda sınıf öğretmenimiz ve tüm öğretmenlere, çalışanlara başarılarından dolayı teşekkür
ederim. Çocuğumun daha iyi yetişmesi için gereken her şeyin yapıldığını görüyorum ve bu özveri çalışmanızdan
dolayı sizleri TEBRİK ediyorum...
» BERNA KURTULUŞ MALİ MÜŞAVİR
» Oğlumuz artık 5 yaşındaydı ve okul öncesi eğitim alma zamanımız gelmişti, pek çok okulla görüşüp araştırdıktan sonra, ailemiz için çok önemli olan, oğlumuzun eğitim sürecine Kültür Okulları ile başlamaya karar verdik. İlk zamanlarda doğru bir karar verip vermediğimiz konusunda endişeler taşıyor ve sürekli sorguluyorduk fakat zaman bize ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösterdi. Yılmaz evinin sıcak ortamında, anneanneyle büyümüş, sakin, çekingen bir çocuktu. Okula gitmeyi çok istiyordu ama uyum sürecini nasıl geçireceğimizi hepimiz çok merak ediyorduk. Okul başladığında ise korkulan oldu ve Yılmaz sınıfa bile girmek istemedi, uyum süreci çok zor ve uzun oldu ama başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere tüm branş öğretmenlerimizin ve idari kadromuzun ilgisi, sevgisi ve sınırsız sabrı sayesinde o zor süreci aştık. Sadece oğlumuz değil, anne baba olarak bizim sabrımızın ve direncimizin bitip tükendiği zamanlarda bizlere de manevi destek olan, yol gösteren ve oğlumuzun bugün severek okuluna gelmesini sağlayan tüm Kültür ailesine sonsuz teşekkür ediyoruz. Birlikte henüz 6 aylık bir süreç geçirmiş olmamıza rağmen oğlumuzdaki olumlu gelişmeleri görmek, onun sürekli bir adım daha ileriye gidiyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimiz oğlumuzun gönlünde taht kurmuş durumda, kendisine verilen önemin, ilginin, sevginin farkında ve onlara güveniyor. Böyle bir aile ortamında, ilgi ve sevgiyle eğitim gören, geleceğimizin mimarı çocuklarımızın, hayatlarında her konuda başarıya ulaşacaklarına inancımız tam. Emeği geçen herkese teşekkürler… 
» A.Gökhan TANIR Öğretmen
» Kızım Beyza Özlüce kampüsünde 6.sınıf öğrenciniz. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Başka okullarda okuyan yaşıtlarından en az 2 sınıf önde olduğunu görmek bir baba olarak beni çok mutlu etti. Okulumuzun hem eğitim hem sevgi veren bir aileden hiçbir farkının olmaması bizleri daha da mutlu ediyor. Başarılarınızın devamı dileğiyle… 
» MEHMET KAHRAMANOĞLU ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
» SAYIN ÖZEL KÜLTÜR İLKÖĞRETİM OKULU YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİ, KIZIMIN OKULUMUZDA GÖRDÜĞÜ BİR YILLIK EĞİTİMİN ETKİLERİNİ GÖZ ÖNÜNE ALDIĞIMDA KEŞKE KIZIMI OKULUMUZA DAHA ÖNCE KAYDETTİRSEYDİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. KIZIMIN EĞİTİM VE TERBİYESİNE YAPTIĞINIZ KATKILARDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM BAŞARILARINIZIN ARTARAK DEVAMINI DİLERİM.
» SAMİYE SÜSLÜ MAKİNA MÜHENDİSİ
» Oğlumuz Atakan 2.sınıftan itibaren Özel Bursa Kültür Okulları Ovaakça da okumaktadır. Şu anda 8.sınıfta,artık mezun olacak. Çalışan bir anne baba için en iyi okuldu bizim için.Çünkü okul o kadar ilgiliydi ki bizim oğlumuzun eğitimi ile ilgili ek bir çaba sarf etmemiz gerekmiyordu.” Okulda verilen özel dersler, devamlı yapılan sınavlar,ödevlerinin çoğunun okulda yapılması ve öğretmenlerinin kontrol etmesi,eksik olduğu konuların takip edilerek,giderilmesi…”gibi bir velinin bekleyip bulamayacağı sandığı her tür ilgi var. Dershane sorunumuz hiç olmadı. Başka özel okullara bakıyorum ayrıca dershanelere de çocuklarını gönderiyorlar. Ayrıca öğretmenler sık sık arayıp, öğrenci hakkında bilgi veriyorlar, internette ödevlerini, sınav sonuçlarını, eksik olduğu konuları görebiliyoruz. Bu da bizim okul kapılarını aşındırmamızı engelliyor.Çalışan anne baba için çok önemlidir. Okulun kantininin olmaması da,velilerin çocuklarına vereceği harçlık sendromunu ortadan kaldırmakta,eşitlik sağlanmaktadır..Eğitime ticari bakmayan ender okullardan biridir.Eğitim ücretinin bu kaliteye göre çok uygun olduğu görülecektir.(dershane,özel ders,kantin harcamaları v.b) Çocuklara başarılarından dolayı ödül vermeleri(çikolata,k.altın vb)öğrencileri motive etmektedir. Kültür okulları için çok söz var:İyi ki bu okula göndermişim.Başarılarınızın devam etmesini diler,çocuğumuzun eğitiminde emeği geçen öğretmenlere,yöneticilere ve çalışanlara teşekkür ederiz. 02.11.2012
» Nermin - Alpay ÇALIŞIR Uzman Doktor / Ziraat Mühendisi
» Başka bir şehirden Bursa' ya gelme kararını verdiğimizde Efe ikinci sınıfa başlayalı 3 hafta olmuştu. Hangi okul, hangi zaman doğru diye düşüne düşüne Bursa' ya geldik; elimizde özel okullardan aldığımız randevu saatleriyle... Çok da korkarak ve tedirgin olarak sabahın ilk randevusu olan Kültür Okulları na vardık.

Titizlikle devam eden 2. sınıf zümre değerlendirmesinden Efe rehberlik öğretmeninin elinden tutmuş ve okulu gezmek için koridorlara çıkmıştı. Görüşme sırası bize gelmişti, işte görüşmeden kalan birkaç cümle: pek çok harf yanlış öğrenilmiş... Yanlış okuyup, yanlış yazıyor ama anlatıldığında doğruyu kavrıyor denildi... Öğrencimize bir şans vermeliyiz... Çocuğumuzla ilgili eksikler tespit edilip bize aktarıldı. Başka bir şehrin özel okulundan gelen ve "çok başarılı" olduğu söylenen oğlumuz, "yarın sabah ben bu okula geleyim mi?" dedi.

Başka hiçbir okulla görüşmedik ve iki gün sonra da başladı... İkinci sınıfta hem bir, hem de ikinci sınıfı okuttular, üçte yazısı ve okumasını düzellttiler. Şimdi dördüncü sınıfta geldiği noktaya bakınca; okulu, dersleri, öğretmenleri sevmek ne demek, öğretilmek - eğitilmek ne demek sadece onu görüyoruz. Oğlumuz başka bir okulda yok olup giderdi, Kültür Okulları' nda ders çalışmayı, öğrenmeyi seven bir kocaman yürek oldu...
» YILDIZ- NİHAT TIKMESOULEIMAN ÖĞRETMEN-ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
» OVAAKÇA 3/B SINIFINDAN LATİF’ İN ANNE VE BABASI OLARAK OKULUMUZDAN ÇOK MEMNUNUZ. OKULUMUZ DİYORUZ ÇÜNKÜ KÜLTÜR OKULLARINI BİZ TÜM AİLE FERTLERİ OLARAK EVİMİZ GİBİ GÖRÜYORUZ. SADECE LATİF VE EBEVEYNİ OLARAK BİZLER DEĞİL, KÜÇÜK OĞLUMUZ ERDEM DE AYNI ŞEKİLDE GÖRÜYOR. BU YÜZDEN OĞLUMUZ ERDEM’ İ DE ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİN KÜLTÜR OKULLARI HAZIRLIK SINIFINA KAYDETTİRDİK VE OĞLUMUZ BUNDAN MÜTHİŞ BİR KEYİF ALDI. LATİF’ İN SON 3 YILDA ÖZELLİKLE DE BU YIL GÖSTERDİĞİ GELİŞİM VE DEĞİŞİM ANNE BABA OLARAK BİZLERİ MUTLU ETTİĞİ KADAR OĞLUMUZU DA MUTLU ETTİ VE ETMEYE DE DEVAM EDİYOR. BU KONUDA EMEĞİ GEÇEN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE ÖZELLİKLE DE SINIF ÖĞRETMENİMİZE VE OKUL İDARECİLERİMİZE GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ VE BÖYLE GÜVENLİ BİR KURUMDA ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİM HAYATINA BAŞLADIĞI İÇİN MUTLUYUZ VE HUZURLUYUZ.
 
» ONUR UZEL DİŞ HEKİMİ
» Oğlumuz iki yıldır Kültür Okulları Ovaakça Kampüsünde öğrenim görüyor. Biz aile olarak hem verilen akademik eğitimden hem de öğretilen sosyal ve sportif faaliyetlerden çok memnunuz. İnanıyoruz ki bu çağdaş ve ciddi eğitimin sonucunda başarı kendiliğinden gelecektir. Verilen yabancı dil eğitimi olsun, bire bir yapılan özel dersler olsun oğlumuzun eğitiminde büyük bir farklılık yaratıyor. Bu vesileyle de başta sınıf öğretmenimiz Kadriye Hanım’a ve tüm öğretmenlerinize sonsuz teşekkürler.
» LEVENT - BİRSEN ORAL DOKTOR - EV HANIMI
» Eğitim ve Öğretimin çok önem kazandığı günümüzde çocuklarımızın şekillenmesine temel olan eğitim kurumlarının kamusuyla özeliyle birçok alternatifinin olması anne babaları kafa karışıklığına sürüklemiştir. Türkiye’nin en doğusunda ve en batısında görev yaptığımız süre içinde çocuklarımız birçok okul değiştirdi. Bursa’ya geldiğimizde bu değişik eğitim kurumlarının çocuğumuzdaki eksikleri gidermek için içine girdik. İlk tanışmamız büyük oğlumun sayesinde oldu. Telafi dersleriyle açığını kapatan oğlum şu an oğlum üniversiteli. Küçük oğlum için durum değişmedi; artık adresimizi biliyorduk. Adresimizdeki öğretmenlerimiz bizim birlikte geçirdiğimiz zamandan, çocuklarımızla daha fazla birlikte olarak onları birebir gözlemlemeye çalıştı. Çocuğumuzun davranışlarını, sosyal ilişkilerini ders çalışma performansını objektif değerlendirip verdiklerini bize ve çocuğumuza gösterdiler. Oğlumun bu sayede bilgisinden ve ona aktarılanları özümseyemediğini anlayıp onunla birebir ilgilenerek bizi bilgilendiren, sevgisini hiç esirgemeyen ve onun özel durumuna hassasiyetle yaklaşan öğretmenimize sevgi ve minnetlerimizi sunuyorum. Manevi değerlere önem veren onu gelecekteki tutum ve davranışlarında olumlu yönlendiren okul idarecileri ve tüm çalışanlarının tutumları içimizi rahatlatıp biz ailelere güven vermektedir. Ne mutlu geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza ne mutlu bize, ne mutlu Kültür Okullu olabilenlere Sevgi ve Saygı ile kalın. 
» Hedli ve Ali Sonal yönetici
» Sayenizde ailece rahat bir öğretim yılı geçirdik. Oğlumuz Altay’ı bu kadar anaç ve bu kadar içten tahlil edebilmeniz, sizin tecrübeli eğitimciliğinizin yanında çocuklara olan sevginizin göstergesidir. Kaliteli eğitim ve öğretimin yanında bir çocuğun en önemli ihtiyacı olan sevgi ve güveni aşıladığınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır. Yaşanan tüm olumsuzlukları yapıcı ve gerçekçi olarak çözümlendirmeniz, iletişimdeki hassasiyetiniz, geri bildirimlerinizdeki hızınız ve olay sonrası gözlemlerinizle hem çocuklarımızın hem de bizlerin yüreğinde yer ettiniz. Bizlere keyifli ve duygusal dakikalar yaşattığınız yılsonu gösterisinde, başta sınıf öğretmenimiz olmakla beraber emeği geçen herkese yürek dolusu sevgiler. Sevgi ve Saygılarımızla Hedli ve Ali Sonal
» EBRU TAŞÇI EV HANIMI
» Ben 4-E sınıfından Berke Taşçı’nın annesi Ebru Taşçı. Bu seneki dans gösterilerinize katıldım ve büyük bir zevkle izledim. Sadece benim çocuğumun sınıfı değil bütün sınıflar birbirinden güzeldi. Çok gururlandık ve izlerken hem babası hem de benim gözlerimiz doldu. Ayrıca eşim iş sebebiyle gelememişti evlere CD göndermenizde çok güzeldi. Bu tür etkinliklerin devamını diliyorum. Ayrıca emeği geçen herkese tek tek teşekkürler çok güzel ve anlamlıydı.
 
 
» ALİ KAYA TEKSTİL MÜHENDİSİ (YÖNETİCİ)
» Ben özel okullara aşırı derecede karşı olan ve bunu her platformda savunan bir insandım. Kızım 5 yaşına kadar babaanne yanında büyüdü.Artık babaanne yaşlandığı için eğitim yönünden eksik kalınca anaokulu arayışına başladık. Bursa da çok iyi durumdaki anaokullarının hepsini tek tek gezerek yemekhane, tuvaletler, eğitim bölümleri ve aktivitelerine kadar her yönüyle inceledim; ama bir türlü içime sindiremedim. Çok değer verdiğim bir insanın tavsiyesi ve ısrarı üzerine okulunuz ile ön görüşmeye geldim. Defalarca gelip en ince ayrıntısına kadar inceledikten sonra genelde kafalara yerleşen "özel okula paranı verir, gidersin" mantığının Kültür Okulları için geçerli olmadığını gördüm. Maddi açıdan da hesap yaptığım zaman çocuğumun 8 yıllık eğitimine harcayacağım parayla ona güzel bir ev alabileceğimi gördüm. Peki ona bir ev mi almalıydım? Yoksa iyi bir eğitim mi sağlamalıydım? diye düşünürken hiç tereddüt etmeden gözümden sakındığım yavrumu sizlere emanet ettim. İlk iki yıl anaokulunda güle oynaya geçirdikten sonra ilkokul için adaptasyon ve eğitim açısından büyük bir merak ve korku içindeydim. Fakat sınıflar belli olup sınıf öğretmenimizin sınıftaki konuşmasını dinledikten sonra bütün endişelerim ortadan kalktı ve rahat, çok güzel bir şekilde ilkokul 2. sınıfı geride bırakıyoruz. Özellikle okulumuzdan beklentim 3. ve 4. sınıflarda da sınıf öğretmenimizin değiştirilmemesidir. Muhakkak ki bütün öğretmenlerimiz çok değerlidir, ama kızım ve arkadaşları öğretmenlerini çok seviyor ve çok iyi bir iletişim kurmuş durumdalar. Başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere süreçte emeği geçen ve geçecek tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum...
» Hidayet-Muammer DEĞİRMENDERE Öğretmen
» Oğlumuz 1. sınıf öğrencisi, yani henüz iki aylık “Kültür’lü”. Önce ‘ Acaba bu yorum için erken mi?’ diye düşündük, fakat daha sonra haklının hakkını bir an önce verilmesi gerektiğine karar verdik. Bizim Kültür Okulları’nı tercih etmedeki öncelikli nedenimiz akademik gelişiminden ziyade oğlumuzun sosyal gelişimiydi. Çünkü bunun gerçekleşmesiyle, zaten akademik olarak kendini ispatlamış olan Kültür Okulları’nın ikinci safhada zorlanmayacağını biliyorduk. Oğlumuzun toplum içinde aktif olmamak, yemek konusunda seçici davranmak gibi bizi düşündüren bazı davranışlarında bu kısa zaman zarfında, sınıf öğretmenimizin doğru gözlemi, bizimle kurduğu sağlıklı iletişim, mantıklı çözüm önerileri ve paha biçilmez gayretleri sayesinde kayda değer gelişmeler sağlandı ve bu konudaki tereddütlerimiz oldukça azaldı. Bunun için değerli öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor ve böylesine tecrübeli, ilgili ve güler yüzlü bir öğretmenimiz olduğu için memnuniyetimizi belirtmek istiyoruz. Kültür Okulları’nın diğer eğitim-öğretim olanakları ve kurumsal özellikleriyle ilgili başka bir şey söylemeye gerek olduğunu düşünmüyoruz, çünkü bunlar artık herkesin malumu. Sevgili öğretmenimize ve okulumuza iyi çalışmalar diliyoruz.
» Didem - Levent ARSLANGİLAY Eczacı
» 6.sınıfa devam eden oğlumuz Mert’ten sonra kızımız için de hazırlık sınıfına başlamak üzere Kültür Okullarının doğru adres olduğuna karar verdik. Kızımızın okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını sevdiğini görmek bizleri mutlu etti. Sınıf öğretmenimizin bitmeyen enerjisi bu pozitif enerjisini ve sevgisini çocuklara yansıtmasının bunda büyük payı vardır. Çocukların derslerindeki eksikliğin fark edilmesi ve bunların özel ders sistemi ile giderilmesi, okul aile iletişimi ve Kültür Okullarının değişime ayak uydurması başarıyı sürekli hale getirmektedir. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve okul yönetimine teşekkür ederiz.
» Güray BİLİR Elektrik Mühendisi
» Kızım Zehra bu yıl 2.sınıfa gidiyor. Kültür Okulunu tercih ettiğimiz için memnunuz. Bunun birkaç önemli sebebini sizlerle paylaşmak istedim. Öğretmenler, öğrencileri ile çok ilgili, aynı zamanda da velilerle sürekli iletişim içindeler. Öğrencinin zayıf olduğu bir ders veya konu zamanında tespit edilip okulda ilave derslerle ve evde ilave testlerle hemen tamamlanıyor ve öğrenci sınıftaki arkadaşlarından kopmamış oluyor. Kızım 2.sınıfta olmasına rağmen İngilizce de ve almanca bilgisi yaşıtlarına göre çok iyi. Günümüz dünyasında daha 1.sınıftan bu işe önem verdiğiniz için teşekkür ederiz. Kültür Okullarına göndermemizdeki önemli etkenlerden biri de Kızım Zehra’ nın sosyal olarak da kendine güvenen ve çevresiyle iletişim kurabilen bir birey olarak yetişmesini sağlamaktı. Sizler eğitimin sadece matematik, Türkçe, fen olmadığını gösterip bizlerin veli olarak yetişemediğimiz yaşam şartlarında, çocuklarımızı adınıza yakışır Kültürlü çocuklar olarak yetiştirme gayreti.Bu başarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
» AYŞEGÜL - ÖZHAN KALYON MÜHENDİS
» Bizim iki kızımız var. Biri bu sene Bursa Anadolu Lisesine başladı, biz hiç zorluk yaşamadık. Kültür Okulları
her şeyi düşünüyor. Özel ders mi aldırsak? Dersaneyemi yollasak? diye hiç düşünmedik. Kızım hala eski
öğretmenlerini arıyor. Küçük kızım Kültür’de 4. sınıf öğrencisi. O da okulunu ve arkadaşlarını ve özellikle
öğretmenlerini çok seviyor. Yarıyıl tatilinde “Okullar açılsa da öğretmenime sarılsam! “ deyişi bunun en önemli
kanıtı. Okuldaki yardım kampanyaları ve bunların çocuklarla birlikte sonuca ulaştırılması onların hayatı
öğrenmelerini sağlıyor. Biz okulumuzdan çok memnunuz. Çocuklarımızın sorumluluk duygusu gelişti. Okuma
alışkanlığı buna bağlı olarak da kelime hazinesi arttı. Kendi duygu ve düşüncelerini güvenle anlatabiliyorlar. Çocuklarımızı gönül rahatlığıyla emanet ediyoruz. Bize bunu yaşattığı için Kültür ailesine çok teşekkürler.
Başarılarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.
 
» ALPASLAN ÖNDER DOKTOR
» Bu yıl kızımın, Özel Bursa Kültür Okullarında 3.senesi hazırlığa başladığı ilk günden bu güne kadar her akşam eve geldiğinde hep aynı soruyu sordum. Günün nasıl geçti canım? Cevabı hep aynıydı. Harika... Bu öylesine söylenmiş bir kelime değildi. Bu yılların verdiği birikimle Bursa’nın en iyi özel okulunun, her öğrencisinde oluşturduğu, özgüven ve moralin dışa vurumuydu. Bir baba olarak çocuğumu, Özel Bursa Kültür Okullarında okutabilmekten, okulun sağladığı mükemmel imkanları görmekten ve çocuğumla her an dolu dolu ilgilenildiğini bilmekten, gerçekten çok mutluyum. Keşke benimde sınıf öğretmenimiz gibi bir öğretmenim olabilseydi. Öğretmenimiz her öğrencisini derste, teneffüste, yemekhanede bir anne gibi izler, bir psikolog gibi değerlendirir ve çocuğun her konuda gelişimini duygu durumunu an an bilir aileyi bilgilendirir, olabilecek sorunlara karşı zamanında uyarır ve yıllarını vermiş olduğu inanılmaz birikimi ile yol gösterir. Zaten çoğu zaman da çocuğun problemini kendisi çözüverir... Başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere bütün branş öğretmenlerimize ve idarecilerimize bize yaşattıkları bu güven duygusu için şükranlarımı sunarım.
» ÖMER PATLAR BANKACI
» Kültürlü olmak… Çok fazla söze gerek yok, diye düşünüyorum. Bir anne babanın eğitim ve öğretim olarak isteyebileceği pek çok şey var diyorum. Başta yöneticiler ve oğlum Enes’in sınıf öğretmeni olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Kültürlü olmak bir
ayrıcalıktır, diyorum.
» Diler KAHRAMAN Doktor
» Sene 2004. Büyük kızımız için okul arayışı içinde iken aklımızda devlet okulunun verebileceği disiplini sağlayabilecek fakat eğitim anlamında bizi devlet okulundan daha fazla destekleyecek bir okul arayışı içine girdik. Çevremizdeki arkadaşlarımızdan aldığımız duyumlar sayesinde Kültür Okulları ile tanıştık. O dönemde diğer özel okullar ile de görüşmelerimiz oldu fakat Kültür Okullarına girdiğimiz zaman daha sıcak, samimi ve içtenlikle bizi karşılayan müdürümüz ve öğretmenimizle tanıştık. Kendimizi bu ortamda öyle huzurlu hissettik ki kararımız Kültür Okulları oldu. Tabi ki sadece bu samimiyet bizim okula kayıt olmamızı sağlamadı. O esnada çok yeni bir okul olmasına karşılık başarılarının çok yüksek olması da bizi cezbetti; fakat aklımızda yeni bir okulun bu başarıyı ileriki senelere taşıyıp taşımayacağı endişesi de yok değildi. Seneler birbirini kovaladı. Büyük kızımız 8. sınıf. Küçük kızımızı da aynı okula yazdırdık o da şu anda 3. sınıfa gidiyor. Bu seneler içinde bizlerden tavsiye olarak pek çok arkadaşımız da bu okula çocuklarını kayıt ettirdiler. Endişelerimiz vardı. Büyük kızımız çok rahat bir çocuk değildi. Devlet okulunda harcanıp gideceğini düşünüyorduk. Kültür Okulları gerek yönetim, gerekse öğretmen kadrosu ile kızımıza verebileceği her şeyi verdi. Onun şu andaki başarısı okulun 8 sene boyunca kızımıza harcadığı emek ve kızımızın da seneler ilerledikçe artan hırsı sayesinde oldu. Başarıyı bize tattıran verilen emekleri yaptığı çalışmalarla destekleyen kızımıza ve değerli öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler. Küçük kızımız biraz daha dışa dönük bir çocuk. Onun da biraz disipline edilmesi gerekiyordu. Onu da öğretmenimize emanet ettik içimiz şu anda çok huzurlu. Her ne sebeple olursa olsun başımız sıkıştığında soluğu sevgili müdürümüzün yanında alıyor, düşüncelerimizi paylaştığımızda her zaman arzu ve isteklerimize çözümler üretiliyor, sorunlar ertelenmiyor. Şimdi aynı yolda ikinci kez yürüyoruz; içimiz huzurlu çünkü canımızdan daha kıymetli olan evlatlarımızı onlara emanet ettik. Biliyoruz ki onlar, bizler kadar çocuklarımızı düşünüyor; verilen disiplin, verilen eğitim ve sonuçta kazanılan başarı seneler ilerledikçe bizim doğru yolda olduğumuzu bizlere bir kez daha kanıtladı. Düşünün bir okul gününün bitiminde öğrencilerini okul müdürü ve yöneticiler merdivenlerin başında tek tek gezerek "Üstünü giy, üşürsün" "Ayakkabını bağla" gibi bir ebeveyn edasıyla uğurlasın. Bizi bu okula bağlayan işte buydu. Ev sıcaklığını her zaman hissettik. Bu hassasiyet, bu disiplin, bu eğitim, bu ilgi, bu sevgi okula ve bize başarıyı getirdi. Bir anne olarak kızlarımın başarısını en doruk seviyede yaşadım. Bu sizin sayenizde oldu. Bu duyguyu hangi anne yaşamak istemez size sonsuz teşekkürler. Verilen bilgiler, yapılan etütler, sunulan özel dersler, her 15 günde 1 öğretmenlerimiz tarafından aranarak yaptığımız paylaşımlar, rehberlik servisinin verdiği destek hepsi bir bütünün parçaları oldu. Gördüğümüz ilgi ve destek sayesinde şu anda içimiz huzurlu. Bizlere emeği geçen çok değerli hocalarımıza ve yönetim kadrosuna sonsuz teşekkürler; çünkü bizler çocuklarımızı size gönderdiğimizde onlar için en iyi şeylerin, onlara burada verildiğini düşünerek evimizde rahatça onların gelmesini bekledik. Hayatımızın çok büyük bir bölümünde günümüzün her anını sizinle paylaşarak bizlerin yanında olduğunuz için sizlere sevgi ve saygılarımızı sunuyor, daha büyük başarılara imza atmanızı umuyoruz.
» Ebru-Fatih ACAR Mühendis-Makina Mühendisi
» Okulun oğlumuza birçok konuda güzel değerler kattığını düşünüyoruz. Oğlumuzun artık büyüdüğünü hissetmeye başladık. Okuldan öğrendiklerini kendiyle özdeşleştirip kişiliğinde güzel olumlu gelişmeler fark ediyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor. Bunun için öğretmenlere ve okula çok teşekkür ediyoruz.
» Müberra KARADEMİR Ev Hanımı
» Benim çocuğum iştahı olmayan bir çocuk. Birinci sınıftan beri öğretmeni , beşinci sınıfa geldiği halde, her gün ilgileniyor. Bu, beni çok memnun ediyor. Çocuğum dördüncü sınıfta bir parmak burkulma olayı yaşamıştı. Ama okulun ilk yardım ekibi anında öğretmeni ile beraber hastaneye götürmüşler. Biz gidinceye kadar müdahale yapılmış. Oğlum resim konusunda çok başarılıydı. Okul onun başarısını fark ederek ona sertifika verdi. Bu tarz şeyler çocukları o konuda motive etmek için çok faydalı. Biz Karademir ailesi olarak okulumuzdan çok memnunuz.
» Elvan HAZNEDAR Ev Hanımı
» Okulunuzun dans gösterilerini çok beğendim. 6 seneden beri çocuklarım okulunuza devam ediyor. Gösteri sonunda çalıştıran öğretmenlerini yanına giderek tebrik ettim. Başarılarınızın devamını diliyorum.
» ŞENGÜL GÜNERİ Finansal Muhasebe Şefi
» Kızımız Nilgün Zeynep, bundan 3 yıl önce eğitim hayatına ilk adımı atarken Kültür Okulu ve öğretmenleri hep yanındaydı. Kızımı Kültür Okulunda okuttuğum için çok mutluyum,çalışan bir anne olarak da çok huzurluyum.Öğretmenimiz taktir edilmeye o kadar layık ki .Sevgi dolu,fedakar,merhametli her şeyden önemlisi yavrularımıza bir anne sıcaklığında.Kültür okulu yöneticilerine böylesine deneyimli bir öğretmeni kadrosunda bulundurdukları için teşekkürü bir borç biliyorum.Teşekkürler Kültür okulları.
 
» Nevin-Osman AYAZ Gıda Mühendisi - Teknik Öğretmen
» Oğlum Zeki Murat’ın okulu sevmesi ve okulda aldığı eğitimin dışarıdan başka eğitimci arkadaşlar tarafından ölçüldüğünde seviyesinin normal okulların üstünde olduğunu belirtmeleri beni ve eşimi mutlu ediyor. Bu yüzden kızımızın da şimdiden Kültür Okullarına kaydını yaptırdık ve inşallah kızımızda da bu mutluluğun devam ettiğini görürüz. Biz Kültür Okullarından memnun ve mutluyuz.
» DENİZ - FERİDUN KARADAĞ ÖĞRETMEN - DOKTOR
»  Bursa Kültür Okullarının adını bundan 5 yıl önce büyük oğlumuz üçüncü sınıftan 4.sınıfa geçtiğinde, okuduğu okulun ona yetmediğinin farkına vardığımız zaman duymuştuk. Başarılı olmayı, kendine güven duymasını aşılıyor. Okulunuzun sosyal faaliyetleriyle ve eğitimin aileyle birlikte yapılanması gerektiğini vurgulayan idaresiyle, öğretmenleriyle, yapıcı işlevsel çalışanlarının insanüstü gayretleriyle emek verdiğini, güleryüzlü bir aile gibi olduğunu büyük oğlumuzun ilk senesinde anladık. Her sene Bursa Kültür Okulları çeşitli seminerlerle eğitimin sürekli değişim içerisinde olduğunu kanıtlarcasına kendini yeniledi. Küçük oğlum ana sınıfında kültürlü oldu. Keşke büyük oğlumuzu da ana sınıfından itibaren Kültürlü yapsaydık. Küçük oğlum Cihan öğretmenini çok seviyor. Öğretmeninin her dediğini bir kanun gibi yerine getiriyor. Böyle tecrübeli, çocuk psikolojisinin inceliklerini bilen eğitimciler, öğrenciyi eğitimin en ince detaylarını kavratacak biçimde yetiştiriyor. Başta öğretmenlerimize, diğer branş öğretmenlerine, idarecilere ve tüm çalışanlara teşekkür ederiz.
 
» VURAL GÖRGÖZ LOJİSTİK
» Kızımız bu yıl 4.sınıfta. İlk üç sınıfı başka bir okulda bitirdi. Eğitim sisteminden mennun değildik, tavsiye üzerine Özel Kültür Okuluna baş vurduk ve kaydını yaptırdık. İlk başta okulu değiştirdik diye çocuğumuzun etkileneceğini düşündük ve kaygılandık; fakat beklediğimizin aksine çocuğumuz çok çabuk öğretmenine ve arkadaşlarına alıştı. Başladığından bu yana çocuğumuzdaki değişim, derslerine olan ilgisi ve azmi çok fazla arttı. Kendine olan güveni arttı. Bunları gördükten sonra doğru bir karar verdiğimiz için inanılmaz mutluyuz. Okulu bizlere kazandıran emeği geçen herkese teşekkürler. Ayrıca okul yönetimine ve değerli öğretmenlerimize sonsuz  teşekkürler. Saygılarımızla 
» Ulviye ÇELİK YILMAZ Diş Hekimi
» Her anne baba gibi bizim de en büyük arzumuz kızımızı gelecek yaşantısında mutlu, başarılı, kariyer sahibi, topluma ve ülkesine faydalı bir birey olarak yetiştirmektir. Çocuğu gelecek yaşantısına hazırlayan aile ve eğitim kurumlarıdır. Bu nedenle kızımı göndereceğim eğitim kurumunun seçimi, benim ve kızım için çok önemlidir. Biz tercihimizi Bahar’ ı Kültür Kolejinin anasınıfına kayıt yaptırarak başlattık. Şu anda Bahar 5.sınıfta. 6.yılımızı Kültür Kolejinde doldurduk. Bahar ın öğretmenlerini ve arkadaşlarını severek okuluna gitmesi ve sınavlarda göstermiş olduğu başarı beni mutlu ediyor. Aynı başarıların bundan sonra da devam etmesini diliyorum.
» HAKAN OKUR SATIŞ MÜDÜRÜ
» OĞLUM VE KIZIM DEVLET OKULUNDAN BÜNYENİZE KATILDI. EN ÇOK OKULA VE ÖĞRETMENLERİNE ALIŞAMAMASINDAN KORKMUŞTUM. ŞİMDİ GÖRÜYORUM Kİ OĞLUM VE KIZIM İLK GÜNDEN BERİ KÜLTÜRLÜLER SANKİ. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.
» bora bataray kılavuz kaptan
» merhaba 1-E sınıfından Uğur Bataray ın babasıyım. bir eğitim ve öğretim yılını geride bırakırken öncelikle  sınıf öğretmenimize gönülden teşekkür etmek isterim. başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm okul çalışanları ve yönetimi çocuklarımıza olan ilgilerini hiç eksiltmemişlerdir. bununda meyvelerini topladığımızı düşünmekteyim. inşallah yaz sezonu ile beraber ve gelecek senelerde bunun devamı gelecektir. ayrıca 24 mayıs tarihinde öğretmenlerimiz ve çocuklarımız tarafından gerçekleştirilen okuma bayramı gerçekten çok güzeldi. emeği geçen tüm öğretmenlerimize gönülden teşekkür ederim.
» YUSUF ZİYA ERSÖZ ÖĞRETMEN
» Özel Bursa Kültür Okulları; Güçlü ve istikrarlı, hür ve demokratik bilince sahip öğrenciler yetiştirmek için eğitim programları uygulamaktadır. Bu uygulamaların gerçekleşmesi için sorumluluk duygusunun ve manevi değerlere saygının, her türlü eğitim çalışmalarında öğrencilere kazandırılıp geliştirilmesine çalışmaktadırlar. Atatürk İnkılâp ve İkelerine, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk Milleti’nin milli, ahlaki,
manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; insan haklarına saygılı ve demokratik, vatanına ve milletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş öğrenciler yetiştirmektedirler. Bahsettiğim ifadeleri gerçekleştirmek için okulumuz öğrencilere “Sosyal Sorumluluk Projeleri” alanında birçok çalışma yapmaktadır. Bu çalışmalar ve akademik başarılar biz velileri çok gururlandırmaktadır. Tüm derslerin öğretilmesi için uygulanan teknikler sonucunda, çocuklarımızın akademik başarıları artmaktadır. Okula istekli gitmeleri, arkadaşlarını, öğretmenlerini sevmeleri ve dersleri severek yapmaları bunun en büyük göstergesidir. Bu kazanımları
ve davranışları çocuklarımıza kazandıran Özel Bursa Kültür Okullarına teşekkürü tüm veliler adına borç bilirim. Okulumuzun başarılarının devamını dilerim.
 
» Sibel GEÇGEL Ev Hanımı
» 2-D sınıfı öğrencilerinden MERT GEÇGEL ın velisi olarak, Kültür Okullarının tüm yönetim ve eğitim kadrosunu bizim her şeyimiz olan çocuklarımıza sadece öğretim değil, doğru eğitilmiş birer birey olarak yetişmelerinde katkıda bulundukları için canı gönülden kutlar ve onlara teşekkür ederim.Özellikle her hafta sonu Cumartesi günlerimizin renkli ve güzel geçmesini sağlayan buz pateni öğretmenimize de ayrıca teşekkür ederim.
» BİRGÜL AKKURT - TARIK AKKURT YÖNETİCİ
» İlkokul , çocuklarımızın avuçlarımızın arasından uçmaya çalıştıkları ilk hayat deneyimleridir. Ömrümüzü çalışmaya adamış anne babalar olarak evladımızı güvenerek bırakabileceğimiz yer sadece Kültür Okullarıdır. Çocuğumuzun büyüyüp serpileceği, öğrenerek gelişeceği ve mutlu olarak eve döneceği tek okul Kültür Okulları. Bunu, geçen bir yıl içinde daha iyi anladık ve tecrübe ettik.Eğitime kendini adamış ve ideallerini gerçeğe ve faydaya dönüştürmüş olan başta Sayın Zafer Bulut olmak üzere tüm öğretmenlerimize tek tek teşekkür eder , emeklerine sonsuz saygı duyduğumuzu belirtmek isteriz.
» ŞÖLEN ELİF BAYTUNCER BANKACI
» Kızım Sare Baytuncer 5 yaş Cesur Tavşanlar Sınıfı nın öğrencilerinden..Öğrenciliğe yeni adım atışı ,ürkek tavırlarıyla Sevgili sınıf öğretmenimiz sıcak tavırlarıyla ısıtmıştı kızımı..Son olarak ;birbirinden güzel bilgi buketleri veren diğer tüm branş öğretmenlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum....Sevgilerimle,
» NURTOP ULUKAYA HARİTA MÜHENDİSİ
» Biz Kültürlü olan yeni velilerinizdeniz. Aradığımız okulun devlet okulu disiplininde mütevazı, saygılı, planlı,
sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştiren aynı zamanda da özel okul konforunda, eğitim için her türlü araç-gerecin bulunduğu ve öğrenciler tarafından kullanıldığı, sosyal faaliyetlerin ve yardımlaşmanın yapıldığı, çocuğumuzun
gelişimi ve dersleri ile ilgili sık aralıklarla bilgilendirileceğimiz, velilerin kendi düşünce yapılarına göre öğretmenleri etkileme şansının bulunmadığı, yapılacağı söylenen her şeyin yapıldığı bir okul olduğunu anladığımızda okul değiştirmeye karar vermiştik. Aradığımız okulu bulmanın gerçekten de zor olduğunu düşünüyorduk.
Çevremizdeki arkadaşlardan Kültür Koleji hakkında duyduklarımız bize tam da aradığımız okulun Kültür Koleji
olduğunu işaret ediyordu ve sonuçta biz de Kültürlü olduk. 4. sınıfın kendi zorluğunun yanı sıra yeni bir okula, öğretmenlere ve arkadaşlara alışmanın çok zor olacağı düşüncesiyle oğlumuzun bu yıl biraz zorlanacağını ve dolayısıyla da bizim de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorduk. Ama gördük ki Kültür’deki sıcak ortam, başta sınıf öğretmeniz olmak üzere samimi ve cana yakın öğretmenler sayesinde hiçbir zorluk hissetmeden yeni duruma
kolaylıkla uyum sağlamışız. İçimiz gerçekten çok rahat çünkü biliyoruz ki çocuğumuz emin ellerde. Umarız
Kültür Koleji bu eğitim politikasını değiştirmeden eğitim hayatında daha birçok başarılara imza atar.
 
» Dilek - Murat EREN Bankacı - SMM
» 2009 – 2010 eğitim öğretim yılı başlarken kızımız Zeynep için okul seçiminde çok kararsızdık. Arkadaşlarımızın daha önce yaşadıkları bizi bir hayli endişelendiriyordu. Biliyorduk ki yanlış okul ve öğretmen seçimi, Zeynep’in tüm eğitim ve öğretim hayatını etkileyebilirdi. Bu düşünceler içerisinde iken, akrabalarımız ve dostlarımızın tavsiyesiyle Kültür Okulları Ovaakça kampüsüne gittik. Okulumuzda yaptığımız görüşmede konuşulanlar; “Eğitimin gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha ziyade memlekete ahlaklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılapçı, müspet, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, dürüst muhakemeli, iradeli, hayatta tesadüf edeceği engelleri yenmeye kudretli, karakter sahibi genç yetiştirmektir” diyen Ulu Önderimiz Atatürk’ün düşünceleri ile örtüşüyordu. Bir eğitim kurumundan ve öğretmenlerinden bizim de beklediğimiz hedefler bunlardı. Zeynep artık Kültür Okullarının bir öğrencisiydi. Tüm çalışanlarınızı kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.
» Zeliha GÜNEŞ Tekstil
» Bizim için oldukça heyecanlı bir o kadar da sıkıntılı geçmesini beklediğimiz 1.sınıfın sonuna geldik. Ne mutlu ki heyecanımızın yerine sevinç, sıkıntılarımızın yerine mutluluk aldı. İyi ki kültür okullarını seçmişiz ve iyi ki sınıf öğretmenimizi tanımışız. Bir su gibi geçen ilk yılımız için emeği geçenler ve özellikle sınıf öğretmenimize çok teşekkür ederiz.
» Berna YEMİŞÇİ Öğretmen
» Zafer Hocamın "Ben zeki doğmuştum,beni eğitim mahvetti "makalesini okuduğumda eğitim yaşamım gözümde canlandı. Doğru söze ne denir? Eğitim zayiatı olanlardanız. Eğitimdeki denemeler devam ediyor ve devam edecek. Neden ?Çünküler,herkese ve her kesime göre farklı.Bu, konulara şu an girmek faydasız; fakat “Allah ,çocuklarımızın geleceğini planlayanların eğitim alanında uzman, aklı hür ,vicdanlı insanların ellerine bıraksın.” demeden geçemeyeceğim. Biz anne ve babalar, çocuklarımızın bu zayiattan en hafif, sıfır hasarsız ve sorunsuz bitirmelerini hedeflediğimiz, aynı zamanda hayatlarındaki sınav engellerini zorlanmadan,gelecek kaygısı gütmeden,kendini tanıyarak ve güvenerek,sıradanlığı aşarak ,insanlığını kaybetmeden yükselmesini ve büyümesini sağlamak amacıyla Kültürü tercih ettik. İnşallah yolları açık olur.
» ŞERİFE AVUNDUK HEMŞİRE - EV HANIMI
» İki çocuğumuz için de doğru karar vermenin mutluluğunu yaşarken onlardaki pozitif değişimi ve gelişimi izlemek gerçekten çok keyifli. Biri 1. diğeri 3. sınıfta okuyan iki civcivimiz dönem başında Amerika’dan Kültür’e binbir endişe ile kayıt oldular. Okullarını ve fedakar öğretmenlerini cok seviyorlar. Okulu ve tüm çalışmalarını çok samimi buluyoruz. Özü ve sözü bir olmak bu olsa gerek. Teşekkürler Sevgili Kültür.
 
» Nurtop-Engin ULUKAYA Mühendis-Doktor
» Biricik varlıklarımızın emin ellerde ve en iyi şekilde eğitilmesi tüm velilerin ortak isteğidir. Çocuklarının en iyi şekilde öğrenim görmesi, sosyal ve aynı zamanda bilgili bir birey olarak yetişmesi, her velinin en büyük arzusudur. Biz de bu arzumuz doğrultusunda 3 yıl önce okulumuzu değiştirip Kültürlü olmuştuk.Zaman içinde bu kararın ne kadar yerinde olduğunu gördükçe mutlu oluyoruz. İçimiz çok rahat, çünkü biliyoruz ki çocuğumuz emin ellerde ve bir sorun olduğunda okuldaki yetkili kişiler bu sorunu en kısa zamanda çözmek için gerekli hassasiyeti gösterecekler. Derslerdeki başarısından tutun, arkadaşlarıyla olan ilişkilerine kadar her şeyinden haberdar olduğunuzu görmek çok sevindirici. Her geçen gün artan başarısının yanında öğrencilerine ve velilerine verdiği güvenden dolayı Kültür Okulları çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.
» M.Fatih İnecikli Doktor
» İlkokula yeni başlayan kızımın profesyonel ve emin ellerde olduğunu bilmek beni ciddi derecede rahatlatıyor. Ana baba olarak bizler, büyük güven ve huzur içinde evladımızı bu değerli insanlara teslim ediyoruz. Bu durum büyük bir mutluluk. Hele ki böyle bir ortamda. Tüm emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyorum.
» Saime KAYNAKLI Serbest
» Merhabalar, Sevgili Bursa Kültür Okulları Yetkilileri ve öğretmen arkadaşlarım… Çocuklarımızın okula ilk başladığı günlerdeki heyecanımızı ve yerini zamanla tatlı bir huzura bırakışını hatırlıyorum. Ellerinize teslim ettiğimiz canımızdan değerli çocuklarımızın nasıl kendine güvenli, aklı başında, terbiyeli bireyler oluşunu günbegün yaşadık, gördük. Elbette bunlar sizlerin çabaları. Oluşturduğunuz kocaman aile ortamı, en içten paylaşımlar sayesinde oldu. Derslerdeki başarınıza, çabanıza, üstün gayretlerinize, farklı program uygulamalarınıza, çocuklarımıza desteğinize diyecek söz zaten bulamıyorum. Hiçbir okulda öğrenciye ait istatistik çıkarılıp sonucuna göre çalışma programı hazırlandığına şahit olmadım, duymadım. Sadece bu bile okulunuzun farklı olduğuna dair bir örnek… Koridorda öğrencileriyle kucaklaşan, öğrencisine hediye verme fırsatı kollayan, velilerle sürekli paylaşım içinde olan, başarıya odaklanmış, sürekli kendini aşma çabasında olan, belki kendinden çok öğrencilerine vakit ayıran öğretmenleri de sizin okulunuzda tanıdım. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisindeki öğretmen arkadaşlarımızdan en güzel günlerimizde olduğu kadar en kötü günlerimizde de, en çaresiz anlarımızda da aynı yakın desteği gördük. Sevgili idarecilerimizin de yoğun, stresli SBS yolunda artık sonlara gelmiş çocuklarımıza gerektiği yerde baskı yapıp kimi zaman da toleranslı davranıp, pastalarla, kolalarla, turnuvalarla onları motive ettiğine şahit olurken içimiz yine rahattı. Bugüne değin yaptıklarınızın karşılığı hiçbir maddiyatla ölçülemez. Sizler bu işe gönül vermiş insanlarsınız. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Elbette emeklerinizin karşılığını başarıyla alacaksınız. Her şey için sonsuz teşekkürler… 
» Hacer-Oğuz Halaza Ev Hanımı-Tekstil
» Onun minik elleri, küçük adımları ve bir de bitmesini hiç istemediğimiz gülücükleri vardı. Şimdi anaokuluna giden kocaman bir çocuk oldu. Zamanın nasıl bu kadar hızlı geçtiğini anlamadık. Her geçen yıl biraz daha büyüdü ve olgunlaştı. Okula ilk başladığında çok heyecanlıydık. Ama zaman geçtikçe heyecanımızın yerini yeni şeyler öğrenmenin neşesi aldı. Kaan çok meraklı ve öğrenmeyi çok seven bir çocuktu. Tıpkı diğer arkadaşları gibi. Bu nedenle onun doğru yerde olduğunu biliyorum. Okul seçimi yaparken çok düşündük, çok araştırdık. Her anne baba gibi bizim de endişelerimiz ve merak ettiklerimiz vardı. Ama şimdi çok doğru bir karar verdiğimizi biliyoruz. Umarım böyle devam eder. Çocuklarımız geleceğe bırakabileceğimiz en değerli mirasımız. Bu yüzden onları iyi yetiştirmemiz ve onlara çok iyi bakmamız gerekiyor. Benimle aynı düşünen bir okulda okuması, çocuğum için çok büyük bir şans. Onun hala minik elleri var. Ama hayalleri çok büyük. O hayallere kavuşman dileğiyle yavrum... Seni çok seviyoruz...
» ELİF ŞENCAN USTA ÖĞRETİCİ
» KIZIMA OKULUNU BU KADAR ÇOK SEVDİREN EĞİTİM KADROSUNA TEŞEKKÜR ETMEKLE BAŞLAMAK İSTİYORUM. NE KADAR GEÇ YATARSA YATSIN SABAH "OKUL SAATİ GELDİ ANNECİM" DEDİĞİMDE
GÖZLERİNİ HEMEN AÇIP HEYECANLA KIYAFETLERİNİ GİYMEYE BAŞLAMASI BUNUN EN İYİ KANITI.
ALDIĞI KALİTELİ EĞİTİMİN YANI SIRA, GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ORTAMDA YETİŞMESİ VELİ OLARAK BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR. ÇOCUĞUMUZA KAZANDIRDIĞINIZ TUTUM VE DAVRANIŞLAR (SEVGİ, PAYLAŞMA, DİSİPLİN, ZAMANI DOĞRU KULLANMA VB.)DOĞRU BİR BİREY OLARAK YETİŞMESİ İÇİN
ÇOK ÖNEMLİ. RESME OLAN İLGİSİNİ KEŞFEDİP KIZIMI RESİM YARIŞMALARINA YÖNLENDİREN RESİM ÖĞRETMENİMİZE AYRICA TEŞEKKÜR ETMEK İSTERİM. ALDIĞI ÖDÜLLERLE MOTİVE OLAN KIZIM
BU ALANDA DAHA FAZLASINI YAPMAK İSTİYOR. KÜLTÜR AİLESİNE KATILDIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN
CİDDİ BİR SORUN YAŞAMADIK VE BÖYLE DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ. İLGİ VE SEVGİ
DOLU BİR EĞİTİM ORTAMINDA ÇOÇUKLARIMIZI HAYATA HAZIRLAYAN ÖĞRETMENİMİZE VE EMEĞE
GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER. 
» SERPİL BULUŞAN YÖNETİCİ
» TÜRKİYE’NİN KÜLTÜRÜ... İki gün sonra kızımız Sezen Nur Buluşan’ın, okulumuzdaki 5.yılını tamamlıyoruz. Okulumuz eğitim ve öğretim alanında her yıl, çocuklarımızın mutluluğu ve kaliteli eğitim alabilmeleri adına, gelişerek başarılı adımlar ile ilerlemektedir. Bu gelişim hem çocuklarımıza, hem de bizlere, çok olumlu yönde yansımaktadır. Sizler ile bu yazımda özellikle, bu yıl düzenlenen dans gösterileri ile ilgili, düşüncelerimizi paylaşmak istedim. Bu yılki son gösterimizi, bugün okulumuzun düzenlediği "Türkiye’nin Kültürü" etkiliğinde izledik. İnanılmaz etkilendik, tüm gösteri boyunca gözyaşlarımızı tutamadık. Minik Semazenlerimizin gösterileri ile başlayıp, kızımız Sezen Nur’un da oynadığı Zeybek gösterisi ile devam eden, ülkemizin her yöresinden dans gösterileri ve görsel sunumlar ile unutulamayacak hale getirilmiş, bu güzel görsel şölen için, öncelikle dans öğretmenimize ve emeğe geçen herkese
çok teşekkür ederiz. Yöresel dans etkinlikleri ile çocuklarımızın sosyal ve kültürel değerler konusunda da, gelişimlerini sağlarken, bizlere de unutulmaz anlar yaşattınız. Bu yazımın vesilesi ile daha önceden yazmak isteyip, yazamadığım, izlerken çok gururlandığımız,  çocuklarımızın, öğrendikleri yabancı diller ile hazırlayıp, sunumunu yaptıkları Tiyatro Gösterileri için de (çocukların deyimi ile) emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızın hem kişisel gelişimleri, hem de akademik gelişimleri için çalışan, en başta 4.Sınıf öğretmenimize, branş öğretmenlerimize, bu zamana kadar emeği geçen tüm sınıf ve branş öğretmenlerimize, idari personelimize ve çocuklarımız için hizmet eden herkese, çok teşekkür ederiz. Hep birlikte, nice başarılı eğitim-öğretim dönemlerine. Sevgi ve saygılarımla. 
» CÜNEYT ERDOĞAN DOKTOR
» Kızımız Esin 2. sınıfta, bu iki yılda dikkat çekici ölçüde beceri kazandı. Olumlu kişilik gelişimi gösterdi. Emeği geçen başta sınıf öğretmeni olmak üzere tüm eğitimcilere teşekkür ederiz. Ülkemizdeki sınava dayalı ve bilgi pompalayan eğitim sistemi biz velileri korkutuyor. Kültür Okullarının bu tehlikenin bilincinde olduğu kanısındayım. Hedef sadece Türkiye’deki sınav başarısı olmamalı. Özellikle ilk üç yılda aktif eğitim metodları ile daha az sorgu ile daha çok öğretebilen yöntemlerin uygulanabileceği bir okul ortamı önemli. Yabancı dil ve önemli ölçüde müzik-spor etkinliklerinin rutin müfredattan daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Kültür Okulları mevcut potansiyeli ile var olan eğitim sisteminin ötesine geçmektedir. Daha da gelişeceğine ve sıradışı işler yapacağına inanıyoruz.
» MUSTAFA GÜNAY TIP DOKTORU
» 2006 yılında Bursa´ya tayin ile geldim. 2006-2007 öğretim yıllarında 8. ve 3. sınıfları okuyacak çocuklarıma okul aradım. Kültür Okulları´nı tercih ettim. Şimdi oğlum İstanbul Lisesi´nde, kızım Kültür Okulları´nda 5 sınıfta okuyor. Her geçen gün daha da iyiye gittiklerine bizzat tanık olmaktayım. HERKESE TEŞEKKÜRLER. 
» NiLGÜN ERGÜN Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni
» Kızımız Nil İpek; 4.sınıfta ve 2 yıldır Kültür Okulları Ovaakça şubesinde okuyor. Kızımızın; özgüvenli, sorgulayıcı, sorumluluk sahibi, planlı, başarılı ve en önemlisi mutlu bir birey olarak yetişebileceği bir okul arayışından sonra, okulumuzu değiştirip Kültür Okullarına geçmeye karar verdik. Bu kararı almamızda; sınıf öğretmenlerinin deneyimli, tecrübeli, veli görüş ve yönlendirmelerinden etkilenmeden, zümre kararlarıyla çalışmalarının etkisi, ayrıca çocukların yeteneklerine göre sosyal anlamda da desteklenmelerinin etkisi büyük oldu. Okuldaki tüm öğretmen ve idarecilerin konularına hakim olduklarını, eğitim -öğretimle ilgili yenilikleri yakından takip ettiklerini görüyoruz. ( Kızımızın eksiklerini doğru bir şekilde tespit edip, bu eksikleri gidermek için kızımızı ve bizi doğru bir şekilde yönlendiren sınıf öğretmenimize de ayrıca çok teşekkür ediyoruz.) Çocuğumuz hakkında bilgi almak için öğretmenlerimizi arama ihtiyacı duymadan bütün öğretmenlerimizin bizi periyodik olarak arayıp bilgilendirmeleri de çok güzel... Kültür Okullarına geçtiğimiz için mutluyuz. İpek öğretmenlerini, özellikle sınıf öğretmenini çok seviyor. Umuyoruz Kültür Okulları uyguladığı bu eğitim politikasını değiştirmeden nice uzun yıllar çocuklarımızı yetiştirmeye devam eder.
 
 
» TUĞBA - NECDET ERGÜN VETERİNER - SERBEST MESLEK
» Kızımız Meriç Sena 5 yaşına geldiğinde onun çok istemesi ve bizim de artık kızımızın okula gitmesi yönünde
aldığımız kararla eşimin birçok arkadaşının tavsiyesi üzerine ilk görmeye gittiğimiz okul Özel Bursa Kültür Anaokulu
oldu. Ve gördüğümüz ilk an ailece evet burası doğru yer dedik ve kızımız heyecanla bu sene okula başladı.
Gerçekten de de çok doğru bir karar aldığımızı ilk dönemi bitirdiğimiz günlerde çok daha iyi anladık. Eğitim öğretim konusunda bir numara olan bir okuldayız. Sınıf öğretmeni sanki ikinci annesi, kızımı içim çok rahat bir şekilde okula gönderiyorum. Biliyorum ki kızım emin ellerde. Kızımı her servisten alışımda kızım servisini öpücüklerle uğurluyor. Tam bir aile ortamı Hem bakım hem eğitim hem disiplin hem sevgi aradığımız her şey var okulumuzda. Kızımızla
ilgili her konuda bilgilendiriliyoruz. Kızım artık kendini çok daha rahat ifade edebilen bir çocuk. Önceden sıkılgan ve utangaçken artık tanımadığı insanların yanında bana İngilizce şarkılar söyleyebiliyor. En beğendiğim yanı da sosyal sorumluluk projeleri ve çevreyi koruma çalışmaları. Bir de bunun yanında ailelerin gelişimi içinde seminerler düzenliyorlar ki böylece ailenin davranış tutum ve durumunun öğrenci üzerindeki etkisinin ne kadar önemli
olduğunu ve nasıl davranılması gerektiğinin farkında oluyorsunuz. Kızım daha bu yaşta dünyamızı ve çevremizi koruma, temiz tutma ve enerji kaynaklarının idareli kullanılmasından, geri dönüşüme kadar her şeyi biliyor. Sadece çok iyi eğitimli bir insan olmayacak; vatanına, milletine, Atatürk’üne bağlı, ahlaklı, saygılı, disiplinli, manevi
değerlere sahip, çevreye insanlara doğaya canlılara karşı daha duyarlı bilinçli tam bir insan olacak. Daha şimdiden kızımla gurur duyuyorum. Okulumuzun bundaki katkısı için ne kadar teşekkür etsem az. Herkese tavsiye diyorum.
Hiç düşünmeden gönlünüz rahat bir şekilde gönderebileceğiniz bir okul. Her şey için öğretmenlerimize, idari kadromuza ve sekreterinden hizmetlisine, aşçısından hemşiresine kadar tüm çalışanlara teşekkür ediyoruz. 
 
» İhsaniye – Şevki COŞKUN Öğretim Üyesi
» İkiz oğullarımız 1.sınıfa başlamışlardı. Eğitimin içinde olan ve ilk eğitimin çok önemli olduğuna inanan bizler, yorucu geçeceğini düşündüğümüz ilk dönemi başta sınıf öğretmenlerimiz olmak üzere Kültür eğitim ailesinin yoğun ilgi ve emekleriyle bitirmek üzereyiz. Aynı yaşta, aynı eğitimi alan çocuklara, aynı zaman diliminde cevap verebilmek aile olarak bizleri zorlamakla beraber; öğretmenlerimiz bu zorluğu aşmamızda bize çok yardımcı oluyorlar. Çocuklarımızın usta ellerde titizlikle ve sabırla işlendiğini gördükçe mutlu oluyor ve DOĞRU yerde olduğumuzu görüyoruz. Kültür Okulları, adaptasyon eğitiminde öğrencinin kişilik yapısına uygun öğretmen seçiminde oldukça isabetli. Çünkü oğullarımızdan biri kendi inisiyatifini kullanıyor ve başına buyruk hareket ediyordu. Bu çocuğumuz, çok şefkatli, ılımlı, sevgi dolu, provokasyon gücü yüksek, sabırlı ve bir o kadar da kuralcı olan öğretmenimiz sayesinde grup içinde nasıl davranacağını öğrendi. Diğer oğlumuzda yine aynı özellikleri taşıyan öğretmenimiz sayesinde okulunu sevdi. Bunları görmek çok güzel. Bu güzelliklerin devamlılığını görmek daha da güzel olacak. Yarının bugünden daha iyi olmasını dileyerek özellikle sınıf öğretmenlerimize ve tüm eğitim kadromuza çok teşekkür ederiz. 
» Eda Ülkü YILDIRIM Öğretmen - Kurum Müdürü
» Oğlum okulunuzun ilköğretim hazırlık sınıfına devam etmekte. Okulunuzu yapmış olduğum gezi ve öğretmenimizin bilgilendirici açıklamalarından sonra, Kayra’yı okulunuz bünyesine katmakla ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu bir kez daha anladık. teknolojik donanım , fiziksel aktivite alanları , eğitim standartları ve çocukların güvenliği açısından çocuğumun emin ellerde olduğunu biliyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.
» NECDET GÜNEY ZİRAAT MÜHENDİSİ
» Yeni katıldığımız öğretim yılında çocuğumuzdaki Kültür Kolejinin farkını hissetmemiz gerçekten çok kısa sürdü. Hedef odaklı çalışma, çalışma tekniklerinin çağa ve uygun test tekniklerine uyumunu Kültür Koleji sayesinde yakından görme ve izleme olanağı bulduk. Kızım sadece ders çalışmak yerine özel yeteneklerinin üzerine profesyonel bir yardım alarak eğilme imkanı buldu. Yoğunlaştırılmış ders programlarının içinde istediği aktiviteleri de yaptığı için hiç sıkılma ve yılma gözlemlemedik. Çok yakından takip sayesinde eksik olduğu ders ve konularda eksiklik tam anlamıyla giderilene kadar ısrarla üzerine gidilmesi bizi ayrıca mutlu etti. Başarılarınızın daim olması dileğiyle.
» MELTEM ŞIKÇA İNŞAAT MÜHENDİSİ
» 1-f sınıfı İrem Şıkça’nın velisiyim, İrem’in okula adaptasyonuna İrem’e hissettirmeden yardımcı olan, hiçbir problem yaşamadan İrem’in okumayı sökmesini sağlayan, eğitim başarısı için temelleri atan, sevgisini ve şefkatini esirgemeyen öğretmenimize çok teşekkür ediyorum.
 
» MEHMET HASANOĞLU DOKTOR
» Kültür Okullarının tüm yönetim ve eğitim kadrosunu bizim her şeyimiz olan çocuklarımıza sadece öğretim değil, doğru eğitilmiş birer birey olarak yetişmelerinde katkıda bulundukları için canı gönülden kutlar ve onlara teşekkür ederim. Kültür okullarını ticari işletme mantığının dışına çıkarıp önce insan mantığı ile öğretmen - öğrenci kaynaşmasını doğru şekilde sağlamanızın en büyük başarınız olduğuna inanıyorum. Kızım öğretmenlerinden bahsederken en yakın arkadaşından bahsediyormuş gibi mutlu oluyor ve bu kadar sevdiği insanlara mahçup olmamak için iyi bir motivasyonla elinden geleni yapıyor ve bunun sonucunda başarı kendiliğinden geliyor. İyi ki varsınız.
 
» Ahmet Duran Memur
» Bir öğrenci hayali kurmuştuk yavrumuz için. En güzel anılarımızı o hayallerle süslemiştik. Hayatta en hakiki mürşidin ilim ve fen olduğunu biz de yavrumuz gibi siz değerli öğretmenlerimizden öğrenmiştik. Biz de yavrumuza iyi bir gelecek sağlamak için ilk adımın Bursa nın en iyi ve en başarılı okulu olduğunu düşündüğümüz Kültür Okullarını seçtik. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi şimdi daha iyi anlıyoruz. Saygıdeğer öğretmenimiz; yavrumuz okula başladığında biraz tedirgindik, ancak okul başlığında ve sizin yavrumuzun öğretmeni olduğunuzu öğrendiğimizde bir rahatlama ve güven hissettik. İlk gün yaptığımız görüşmede sizin ne kadar değerli ve sadece öğrenci yetiştirmede değil, iyi insan yetiştirmede de tecrübeli olduğunuzu gördük. Şimdi yavaş yavaş anlamaya başlıyoruz. Siz oğlumuzun arkadaşı, sırdaşı oldunuz. Sizden öğrendi okumayı yazmayı. İlk okuduğu kitapta son yazdığı şiir arasında geçen zamanda iyi insan olmayı öğreniyor. Sizinle iyi insan olarak yaşamayı, doğruluğu, dürüstlüğü, gülmeyi, ağlamayı, iyi evlat olmayı öğreniyor. Oturduğumuzda matematik soruları sormayı, cevapları aramayı, sürekli araştırmayı sizden öğrendi. Yavrumuz sizin temelini attığınız bina gibi yükseliyor. Özlemini kurduğumuz gelecek sizlerin sayesinde gelişiyor. Tek düşüncemiz evladımızı okula gönderirken, vatanına milletine sahip çıkan onu koruyan büyüklerine ve öğretmenlerine saygılı bir evlat yetiştirmekti. Sizin gibi değerli bir insanın yavrumuzun öğretmeni olmasından dolayı çok şanslıyız. Siz yavrumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da yavrumuzu yetiştirmede yardımlarınızı bekliyoruz. Sizler herşeyin en iyisine,en güzeline layıksınız. Özel Bursa Kültür Okullarına sizler gibi değerli öğretmenleri bünyesinde barındırdığı için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca okulumuzun yöneticilerine, en üstten en alta kadar bütün çalışanlarına göstermiş oldukları güleryüz saygı ve hoşgörüden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
» CANTEKİN IŞIKOĞLU ELEKTRİK - ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
» Oğlum 3 sene önce mezun oldu Kültür’den, şimdi Bursa Anadolu da üniversite hazırlıklarına başladı bile. Zaman çok çabuk geçiyor.  Kızım Eylül 1. sınıfı bitirecek bu sene ve o da Ağabeyi gibi Kültürlü olmanın ayrıcalığını yaşıyor. Yalnız akademik başarısını değil, kişiliğinin gelişmesini, toplumsal değerleri edinmesini ve sahiplenmesini, sanatsal ve sportif becerilerinin gelişmesini ve her şeyden önemlisi okuluna giderken mutluluğunu keyifle izliyorum. Öncelikle sınıf öğretmenimize ve diğer tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.
 
» YASEMİN - ÖMER GİRGİN ÖĞRETMEN - DİŞ HEKİMİ
» Ciddi derecede okul fobisi olan oğlumuz Ali Eren için uzun bir dönem, eğitimine başlayıp devam edebileceği bir okul arayışımız oldu. Tabi ki gelecekte de iyi bir eğitim alabileceği, kendini ifade edebileceği bir ortamda ilk adımını atması bizim için çok önemliydi. Okulunuzun geçmişteki genel başarısını da dikkate alarak bu yıl anaokulunuzda oğlumuz eğitimine başladı. İtiraf etmemiz gerekirse ilk gün kulağımız telefonda, gözümüz sürekli kapıdaydı, her an oğlumuzun ağlayarak geleceğini düşünüyorduk ama çok şükür böyle bir şey olmadı. Bizim için ciddi bir sorunu, sevgilerini çocuğumuza sınırsız olarak göstererek hallettikleri için öğretmenlerinize sonsuz teşekkür ediyoruz Tercihimizin doğruluğunu zaman geçtikçe daha da iyi anlıyoruz.
» cumhur-cıgdem ulurak makına muh.-öğretmen
» hayattakı en degerlı varlıklarımızı emanet ettıgımız bu sıcak okuldan cok memnunuz kızlarımız nazlı ve derın eve yuzlerındekı kocaman gulumseme ve gozlerındekı o parlak ısıkla gelmelerı bıze verılmiş en buyuk mutluluk emegı gecen herkese sonsuz tesekkur ederız insan mutlu olduğu yerde basarılı da olur
» DERYA CANSEVER ECZACI
» Bursa´da bütün özel okulları gezdikten sonra en son sizin okulunuzu gördük. Eğitim – öğretim dışında bir amacınızın olmadığı görüşüne vardık. Samimiyetinize inandık ve OKS´ deki başarılarınız bizi etkiledi. Öğretmenlerinizle abla kardeş ilişkisi şeklinde bir iletişimimiz var. Dilediğim her an iletişim kurabiliyorum. Okul yönetimi ile oldukça sık görüşebiliyorum. 2. sınıfta okumakta olan oğlum şu an kendini oldukça iyi ifade edebiliyor. Düzenli olarak ders çalışıyor. Kitap okuma alışkanlığı bana göre okulunuzun kazandırdığı en önemli özelliktir. Tecrübeli öğretmenleriniz oğluma, hayatın iyi ve kötü yönlerini öğretti. Okulunuzun en beğendiğim yönü ise samimi olmanız. Öğretmenlerle kurulan bire bir iletişim ve birinci önceliğinizin eğitim olması bizi bir kat daha memnun ediyor.
 
» OĞUZ MIZRAK Öğrenci
»  Çok güzel etkinlikler.
» Uğur URKUT Makine Mühendisi
» Çocuklarımız okul çağına geldiğinde, aile dışında farklı bir ortama ilk adımı atacakları bu ilk süreçte, her anne-baba gibi bizler de çocuklarımız için titiz bir okul araştırması yaptık. Kriterlerimiz çok netti. Belli bir sistem ve disiplin içinde, Cumhuriyetin temel değerlerine uygun bir birey olarak vatan, millet ve insan sevgisiyle çocuklarımızın bilgi dağarcığını, kişiliğini, yeteneklerini ve yaratıcılığını geliştirecek bir okul arayışındaydık. Aradan geçen bunca zaman sonrası yanılmadığımızı söyleyebilirim. Başarıyla yürüttüğü eğitim ve öğretim sistemi ve çocuklarımıza sunduğu bu aile şefkati ortamı ile Kültür Okulları her türlü övgüyü hak ediyor. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz.
» Betül ÖZYAŞAR Tekstil Mühendisi
» Bu yıl bizim için çok özel bir yıldı. Küçük oğlum 2 yaşında ve babamız askerdeydi. Ömer duygularını belli etmeyen ama farklı şeylerden çabuk etkilenip bunu başka şekillerde yansıtan bir çocuktur. Babasının askere gitmesi onu çok etkiledi. 1.sınıfa başlamak bir çocuk için dönüm noktası olduğundan bizim için ekstra zorlu bir yıl olacaktı. Ama korktuğumuz gibi olmadı. Tüm öğretmenlerimizin desteği sayesinde birinci dönemi başarı ile tamamladık. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Son olarak okul seçimimde en doğru kararı vermiş olduğuma inanıyorum. ÖMER OKULUNDA İÇİM RAHAT!
» ÖMER- HARİYE KALIN MÜŞAVİR - EV HANIMI
» Merhaba; Benim kızım 5/A sınıfından Betül Kalın. Kızım İlkokul birinci sınıftan itibaren bu okulda devam etmekte ve okulumuzdan, öğretmenlerimizden çok memnun. Kızımla ilgili geçmiş yıllardaki bazı anıları sizlerle paylaşmak istiyorum. Kızım okula başladığı sene çok çekingen ve tedirgindi. Şaşkın bakışlarla herkesi izliyordu.Ben de kızımın bu okulda başarısını anne olarak çok merak ediyordum. Acaba kızım alışabilecek mi, uyum sağlayabilecek mi, diye düşünüyordum. Derken okulun 2 ayı geçmişti bile. Kızım bu tedirginliği üzerinden atmış
ışıl ışıl gözlerle ve sevinçle okula gidiyordu. Birgün öğretmeni beni arayıp kızımın okuma bayramı olduğunu ve okula davetli olduğumuzu söyledi. Çok heyecanlandım. Acaba kızım bize neler sergileyecekti. Sahneye çıkıp bizleri selamladılar, ellerindeki flütlerle bazı şarkıları çaldılar, ardından İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını bir ağızdan hiç eksiksiz çok gür bir sesle bizlere okudular. Bütün velilerin gözleri dolmuş pür dikkat onları izliyorduk. Ardından çayda çıra oyunuyla kına gecesini bize sergilediler ve çok çok başarılıydılar. Ben kızımın bu kadar
başarılı olabileceğine inanamamıştım. Kızım küçücük yaşında bunları yaptıysa ileride daha pek çok şey yapacağına inandım o gün.  Aynı yıl içinde buz pateni ve biniciliğe başladı. Özellikle biniciliği çok istemiştik; çünkü sinekten, böcekten çok korkuyordu. Bu sayede korkusunu atar, diye düşündük ve öyle de oldu. Atlara binerek hem korkusunu yendi hem de hayvan sevgisini öğrenmiş oldu. Okulun diğer etkinliği ise buz pateniydi. Ya düşerse ya kolunu bacağını kırarsa, diye çok endişeliydim. Ama onu da çok iyi başardı. Etkinliklerinin sonunda bize gösteri yaptılar. Ben izlerken kalbimin yerinden fırlayacak gibi attığını hissediyordum. Çok güzel figürler sergilediler biz hiç durmadan alkışlıyorduk. Kızım artık kendine güvenini kazanmıştı. Bir diğer anımız ise: İnoksan’ın resim yarışmasında 2. olmuştu ve Betül’le beni oraya davet ettiler. Diğer arkadaşları da oradaydı. Acaba ne olacaktı, hiçbir bilgimiz yoktu. Sonra bize çok eğlenceli bir gün geçireceğimizi söylediler. Herkes çocuğuyla önünündeki malzemelerle 30 dk içinde armut tatlısı yapacaktı. Biz tatlıyı çok eğlenerek yaptık. Bu benim için kızımla yaşadığım en güzel bir hatıraydı. Son olarak şunları söylemek isterim: “Gerçekten çocuklarımız bize verilen en güzel nimetlerden biri.”  Doğuştan yetenekliler. Onların bu yeteneklerini, becerilerini keşfedip o yöne yönlendirmeliyiz. Çocuklarımız gelecekte çok büyük insanlar olabilirler. Onların başaramayacağı hiçbir şey yok; ama çok okuyarak çok çalışarak hedef belirleyerek ve istekli olarak bunu
yapmalılar. Kızımın derslerinin yanı sıra bir başka alanda da, yani kayakta da, başarısını geçenlerde aldığı birincilik madalyası ve kupasıyla bir kez daha yaşadık. Şu anda tek dileğim derslerindeki başarılarının devam etmesi. Bize bu imkanı sunduğunuz için okul yetkililerine ve sınıf öğretmenimize teşekkürlerimi sunuyorum. 
» CENGİZ VARDALELİ PAZARLAMA YÖNETİCİSİ
» Kızım Defne’nin iki yıl anaokulu bir yıl da ilkokul olmak üzere Kültür’de üçüncü yılı bitiyor. Bu üç yılda kızıma
okulu sevdiren tüm öğretmenlerine sonsuz teşekkürler.
 
» Şefika - Orhan ÖZ Serbest
» Her anne baba gibi çocuğumuzla ilgili alacağımız en zor kararlardan biri olsa gerek okul seçmek. Pek çok okul gezdik, hiçbiri içimize tam olarak sinmedi. En sonunda Kültür Okullarında karar kıldık. Geleceği gören iyi nesiller yetişmesine katkıda bulunan, Özel Bursa Kültür Okullarında çocuğumuzun eğitim almasından gururluyuz. Okulumuzun beğendiğim özelliklerinden birisi de özel dersler, birebir bu dersler çocuklara çok şey kazandırdığını düşünüyorum. Üstelik bunun için hiçbir ek ödeme yapmıyoruz. Bana göre bu da Kültür Okulları’nın gerçekten çocukların başarısı için çabaladığını gösterir. Ayrıca güler yüzlü, sağ duyulu, şefkatli öğretmenlerimizi de unutmamak gerekir. Özel Bursa Kültür Okullarının başarısında en büyük pay onların tabi ki. Kızımızın öğretim hayatının başında doğru davranışlar kazanmasını sağlamak için, başarılı bir öğrenci olması için elinden geleni yapan, öğretmenlerimize ve idari kadroya, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
» AYKUT - SEMAYE DOKTOR - HEMŞİRE
» Aileden sonra en önemli eğitim kurumu tartışmasız okuldur. Eğitim ailede başlar ve okul ile devam eder. Amacımız çocuğumuzu hayata en doğru şekilde hazırlamak. Bunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Özgüveni gelişmiş, mutlu, sosyal, çağdaş bir birey yetiştiriyorsunuz. Doğru adreste olduğumuzu biliyoruz. Ülkesini seven, dürüst ve çalışkan insan profili aydınlık geleceğimizin temel unsurlarıdır. Bu gayede çalıştığım için çocuğumla birlikte çok mutluyuz. Okul kurucularına ve özellikle öğretmenimize sonsuz minnetlerimizi sunmak bir borçtur. Sizinle beraber olmaktan çok mutluyuz.
» Hasan PANCAR TİCARET
» Merhabalar;öncelikle duygu ve düşüncelerimi paylaşmanın mutluluğunu yaşatan KÜLTÜR bünyesine çok teşekkür ederim.”Sizin okulunuzu tercih etmem çokta zor olmadı.” diyebilirim.Eğitimci çevremin fikirleri,vermiş olduğunuz mezunlar ve başarı çıtanızın hep istikrarlı ve zirvede olması kararımı vermemde son derece olumlu etkenlerdi.Bizler de devlet okulları bünyesinden gelip, bu aileye katıldık.Eğitim,aktivite ve başarıyı aynı anda yürütüp iyi sonuçlar elde edebilmek artık çok kolay değil.Bunların hepsini aynı bünyede toplayıp,öğrencileri hem eğlendirip aynı zamanda sınavlara hazırlamak sizin kadronuzun ve ekibinizin başarısının vermiş olduğu sonuçlardır.Bizler sizlerin bünyesinde olmaktan son derece mutlu ve bir o kadar da şanslı insanlarız.Eğitim ve başarı tabii ki bizler için çok önemli; fakat oğlumun yeşillikler arasında;teneffüslerini geçirmesi,(kantinin olmaması)yemek yeme alışkanlığını kazanması,severek okuluna gitmesi benim için diğer faktörlerdir.Yazacaklarım bunlarla sınırlı değil.Fakat bazı şeyler anlatılmaz yaşanır.Eğer okul arayışındaysanız , KÜLTÜR AİLESİNİ yakından tanımakta yarar var diye düşünüyorum.Ne kadar haklı olduğumu yaşayarak görmenizi isterim. Bütün ekibinize sonsuz teşekkür eder, başarılarınızın devamını temenni ederim. Hasan PANCAR
» DEMET KALAY AVUKAT
»
Özlüce Kampüsü 4/C sınıfında öğrenim gören Umut Kalay’ın annesiyim. 2011 yılında (yine) Özlüce Kampüsünüzden mezun olan Başak Gündoğdu, Umut’un halasının kızıdır. Başak’ın ve ailesinin okulunuzdan mezuniyeti bize referans oldu ve oğlumuz Umut, ilkokul 1. sınıftan itibaren öğrenciniz oldu. Kültür Okulu’nun eğitime ve öğretime verdiği önem ve bunu sergileyiş tarzı takdire şayandır. Deneme sınavlarının sonuçlarının mesaj yoluyla anında tarafımıza iletilmesi, özellikle çalışan veliler yönüyle özel bir hizmet bence. Öğrencinin, tüm dersler yönüyle hangi konularda hata yaptığının, hangi konularda başarı sağladığının çizelgeyle (internet yoluyla) bildiriliyor olması da, takibin ve denetimin başarısını kanıtlıyor. Yalnızca eğitime değil, öğretime de değer verilmesi; insan, doğa, dünya sevgisinin çocuklarımıza da beni de mutlu ediyor. Bu amaçlarla yapılan geziler, ziyaretler (huzurevi ziyareti gibi) gerçekleştirilen etkinlikler oldukça zengin. Kültürel etkinliklerin, okul kompleksi içerisinde de etkileyici ve rahat salonunuzda sergilenmesi de memnun edici. Hemen her etkinlik için velilerden maddi destek almak isteyen paralı okulların yaklaşım tarzının Kültür Okullarında sergilenmiyor olması, mütevaziliği de gözler önüne seriyor. Çocuğun yetişmesinde ve kişilik kazanmasında çok önemli rolü olan ilköğretim döneminde oğlumun okulunuzda öğrencilik yapmasından gurur duyuyorum. Okulunuzun başarılarının katlanarak devam etmesini temenni ediyorum. Her şey için teşekkürler...
» Tuba-Melih HÜROĞLU Ev Hanımı-Otomotiv
» Okulunuzun 2-D sınıfı öğrencilerinden Miray Hüroğlu’nun anne ve babası olarak çocuğumuza okulu sevdirdiğiniz için öncelikle sınıf öğretmenimize ve tüm branş öğretmenlerine teşekkür ederiz. Göstermiş olduğunuz başarının devamını diler, çocuğumuzun eğitim hayatının okulunuzda devam etmesini temenni ederiz.
» FATIMA SEYMAN KÜDÜR ECZACI
» SEVGİLİ KÜLTÜR AİLESİNE, KÜLTÜR AİLESİNDEN,ÜSTÜN GAYRETLERİ, SAMİMİ SEVGİLERİ İÇİN TEŞEKKKÜRLER,SELAMLAR ,MUHABBETLER GÖNDERİYORUZ.SÜREKLİ KENDİNİ YENİLEYEN DAHA YOK MU ? DİYE SORMAYA FIRSAT VERMEDEN,AÇIKÇASI BİZİM TAKİP EDEMEDİĞİMİZ KADAR DOLU DOLU BİR KÜLTÜR GÖRÜYORUZ BURADA,ÖNCELİKLE KÜLTÜR AİLESİ İLE TANIŞMAMIZA VESİLE OLAN ÇOK DEĞERLİ,GERÇEK EĞİTİMCİ,ZAFER BULUT BEYEFENDİYE,TÜM İDARECİ,EĞİTİMCİ,ÇALIŞAN ,HİZMETLİ HERKESE VE 4YILDIR 2 OĞLUMUN DA ÖĞRETMENLİĞİNİ YAPAN SABIRLI VE SEVGİ DOLU SINIF ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.İYİ Kİ VARSINIZ VE BİZ DE İYİ Kİ SİZLERLEYİZ..DAHA BAŞARILI ,DAHA MUTLU YILLARDA DA BERABER OLMAK DİLEĞİYLE
» GÜLNUR İŞMAR VETERİNER HEKİM
»
Görüşten ziyade yaşadığım bazı güzellikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Anasınıfı demek öğrenciliğe hazırlık, alacağı bilgilere zemin demektir. Ancak 5-6 yaşındaki bir çocuk anne baba gözünde henüz çok küçüktür. Öğrenciden ziyade hala korunmaya muhtaç bir çocuktur ve anne baba ister istemez eğitimin yanında ona ailenin verdiği önemin gösterilmesini ister. Biz de bu kaygılarla okula başladık. Ancak yaşadığımız bir olay sayesinde bu kaygılarımız sona erdi. Karar aşamasında okulu görmeye geldiğimizde anasınıfı öğretmenleri sınıftaydılar, bizimki sadece ön geziydi. Öğrenci adayı ile öğretmeni tanıştı ve öğretmenimiz okulu tanıttı. Öğretmenimizin içi içine sığmıyordu, çok aceleci ve bizden uzaktı. Ben de bunu anlamaya çalışıyordum. Oysaki içerde öğrencilerini (başka bir öğretmen başlarında olmasına rağmen) merak ediyordu ve bir an önce onların yanına gitmenin heyecanını ve sorumluluğunu duyuyordu. O an kararım kesinleşti. Ben minik kuzumu bu öğretmenin eline gönül rahatlığı ile bırakabilirim, dedim. Bunu özellikle belirtmek istedim; çünkü yeni açılan kreş grubuna annelerin hangi duygularla geleceğini biliyorum ve onlara yardımım olacağını düşündüm. Saygılarımla. 
» NAGİHAN ÇETİN Ev Hanımı
» Biz aradığımız hemen her şeyi sizde bulduk. Çocuklarımız okula severek gidiyor ve okuldan mutlu dönüyorlar. Hemen her gün farklı, yeni şeyler öğrendiklerini görüyoruz. Bunun yanı sıra vermiş olduğunuz eğitim, öğretim her öğrenciye gösterdiğiniz ilgi, sevgi de çok önemli. Karşıdan baktığımızda bir veli olarak eğitimde kullandığınız en son teknikler, bunu geliştirme çabanız ve çocukların öğrendiklerini uygularken yüzlerindeki mutluluk bizi de mutlu ediyor. Kısaca iyi ki varsınız diyorum.
 
 
» Betül Meral Gıda Mühendisi
» Merhaba, bizim oğlumuz okulunuz 3. sınıf öğrencilerinden. Kültür okulu ile beraberliğimizde 3. yılımızı tamamlar iken ben de düşüncelerimi aktarmak isterim. Deniz in okulunu çok sevdiğini biliyoruz, bu çok önemli bir nokta. Demek ki hem öğreniyor, hem de iyi vakit geçiriyor. En önemlisi kendini ifade edebiliyor, buna imkan veriliyor, bu nedenle de kendini bu okulda iyi hissediyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Çünkü biliyoruz ki kendini bulunduğu ortamda iyi ve mutlu hisseden öğrenci ancak öğrenebilir ve gelişebilir. Derslerdeki başarısının da arttığını gözlemliyoruz. Özellikle emeği büyük sınıf öğretmenimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve okul yöneticilerine çok teşekkür ederiz. Sevgiler.
» Senem KURUL Ev Hanımı
» 1.C sınıfından Ömer Asaf Kurul’un annesiyim. Öncelikle çocuklarımıza birliği, arkadaşlığı, hoşgörüyü, sevgiyi, saygıyı ve heyecanı yaşattığı için tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Böylesine duygu ve sevinç yüklü bir gösteri bizim beklentilerimizin en üstündeydi. Sınıf öğretmenimizi de kocaman şefkatli yüreğini kutluyorum. Çok şanslı ve mutluyum ki oğlum KÜLTÜR ailesinin bir ferdi. EMEĞİNİZE SAĞLIK...
» AHMET AHMETOĞLU Tekstil
» Biricik kızımız Irmak’ın eğitim hayatına başlarken seçeceğimiz okul bizim için çok önemliydi. Bir arkadaşımızın tavsiyesiyle Kültür Okullarıyla tanıştık. İlk günden itibaren gördüğümüz ilgi ve kızımızdaki olumlu değişimler kararımızın ne kadar isabetli olduğunu gösterdi. Başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere branş öğretmenlerimiz ve okul yönetimine çok teşekkür ederiz.
» SERPİL - HAKAN SÖĞÜNMEZ EV HANIMI - ÖĞRETMEN
» Eğitim anlayışının sözde değil özde, işin orijininde, merkezinde olma düşüncesidir. Kelimelerin arkasına saklanılmadan gerçekçi, gözle görülebilen, kulakla duyulabilen bir ciddiyet anlayışının olmasıdır. Ayrıca okulun fiziki durumunun hoşluğu, öğrencilerin boş zamanlarının verimli değerlendirilmesi de bu düşüncelerimi desteklemektedir.
» sevinç yıldırım rehber öğretmen
» yeğenim seneye yani 7. sınıfta kültür okullarında olacak. ben de bir rehber öğretmen olarak kültür okullarını her anlamda başarısıyla samimiyetiyle rehberlik servisi ile çok başarılı buldum . ablamlar bu okulu arkadaşlarından duymuşlar. zaten onlar da devlet okulundaki gibi disiplinli ve öğrenciye başarıda destek verecek bir okul arıyorlardı. iyi ki yeğenim kültür okullarında..... kültür okullarını tavsiye ederim.................
» Feryal - Levent SEVİN Ev Hanımı - İnşaat Mühendisi
» Eğitimin önemine çok özen gösteren bir aile olarak oğlumuzun başlayacağı okulu araştırdık. Araştırmalarımızın neticesinde Kültür Okullarının başarı seviyesinin çok yüksek olduğunu gördük. Oğlumuz Yağız için doğru okulun Kültür Okulları olduğuna karar verdik. Kararımızın yanlış olmadığını çok kısa sürede anladık. Okuldaki öğretmenlerin ilgileri çocuklarla kurdukları ilişki, onlara kısa sürede verdikleri sorumluluklar gerçekten çok iyi idi. Yarıyıl tatiline girmeden Yağız’daki gelişmeler gözle görülür kadar iyiydi. Yabancı dil olarak İngilizce ve Almancayı çok hevesle öğreniyor. Ödev yapma alışkanlığını edindi, sorumluluk duygusu gelişti. Kısa sürede satranç oynamayı öğrendi. Kendini ifade etmesi çok daha iyi oldu. Kısacası vermiş olduğumuz karar bizi yanıltmadı. Kültür Okulları’nın başarısını zaten biliyorduk. Oğlumuz Yağız’ın da bu okulda çok başarılı bir öğrenci olarak eğitimini tamamlayacağını düşünüyoruz. Veli öğretmen diyalogu da çok güzel sağlanıyor.
» Emine-Kemal BULUT Diş Hekimi-Diş Hekimi
» 2004-2005 öğretim yılından beri hayatımızda yeri olan bir kurumsunuz. Büyük çocuğumuzun memnuniyeti vesilesiyle diğer çocuklarımızı da denginiz olan başka özel okullardan size kaydettirdik. Verdiğimiz kararın yıllar geçtikçe ne denli doğru olduğunu görmek bizleri mutlu etti. Çocuklarımızın her sabah heyecanla bir an önce okullarına gitmek için çırpınmaları, uzun tatillerden sonra okula duydukları özlem; öğretmenlerini anlatırken seçtikleri sevgi dolu kelimeler bizlere sizlerin bu işi ne denli başarılı yaptığınızı kanıtlamakta.bizim çocuklarımızın eğitimleri bir gün sizlerle sona erecek, ancak bizler sizleri çevremize anlatmaktan; önermekten vazgeçmeyeceğiz. 
» Bekir OĞURLU BİLGİSAYAR PROGRAMCISI
» Oğlumuz Alp bu yıl okulunuzda 1.sınıfa başladı. Uzun bir araştırmanın ardından oğlumuzun da seçimi ile Kültür Okullarına karar verdik. Başarısı tartışma götürmeyen bu okulun bizi rahatlatan bir başka yönüde çocuklara çevreye duyarlı olmayı ve sorumluluklarını bilmeyi öğreten faaliyetler sunmaları idi. Kültür Okullarını ilk ziyaret ettiğimizde çocukların arasındaki saygın uyum aldıkları kaliteli eğitimi bize yansıtıyordu. Tüm branş öğretmenlerinin ve sınıf öğretmeninin çok ciddi yoğunlukta sarf ettikleri emekler bire bir eğitim düzeyinde çocuğumuza sunulmuştur. Eşim ile birlikte taşıdığımız tedirginlikleri yok eden,kendimizi  güven içinde hissettiğimiz bir okul seçmenin mutluluğu ile emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyoruz.
» FARUK KIŞ TEKSTİL
» Kızımız Ayşe Naz bu gün 1.sınıfa başladı yeni eğitim yılında tüm öğrencilere ve öğretmenlere, tüm okul yönetimine ve çalışanlara
sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum. Ayrıca hepsinin pozitif duruşlarından ötürü tekrar tekrar tebrik ediyorum.
 
» Hatice TÜRKMEN Ev hanımı
» Okulunuzda iki evladım var. Başka okul aramadan ilk Kültür Okullarına geldik. O gün bugündür her konuda eğitim,öğretim,disiplin,ulaşım dahil çok memnun kaldık. Yönetime ve öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum.
» GÜLÜMSER ŞİPOĞLU KOÇ EV HANIMI
» Sn. Özel Bursa Kültür Okulları Yöneticileri, okulunuz 2-B sınıfı öğrencilerinizden Öykü Koç’un velisiyim. İnsan hayatında temel eğitimin ayrı bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Kişinin alt yapısının güçlü olması, gelecek hayatındaki başarısında bir o kadar etkili olması demektir. Bizim için iyi bir öğretimin yanında, eğitimin de büyük bir önemi vardır. Ahlaklı, disiplinli, saygılı, bir birey yetiştirmek çok önemlidir. Bu istediklerimizi bulduğumuz ve titizlikle oluşturulmuş eğitim kadrosuyla, arzularımızı amaç edinmiş okulumuzu seçtiğimiz için çok mutluyuz. Özel okul olmasına rağmen disiplin ve başarıyı ilke edinmiş, kaliteden ödün vermeyen, Atatürk ilkelerinden ayrılmayan bir okul olması nedeniyle Özel Bursa Kültür Okullarını tercih ettik. İyi ki etmişiz ve bu değerli ailenin üyesi olmuşuz. Gururluyuz. Okulumuz sevgi ve disiplinin, başarı ve istikrarla neler kazandıracağını bize kanıtladı. Örnek vermek gerekirse 2. sınıfa yeni bir öğretmen ile devam edeceğimizi öğrendiğimiz de her veli gibi biz de kaygılandık. Okulumuzun eski öğretmenimizi aratmayacağını, yerine daha yetkin bir öğretmenle devam edeceği hususunda kuşkumuz olmadı. Sevgili öğretmenimizle telefon irtibatımız ve akabinde görüşmemiz sonucunda ne kadar haklı olduğumuzu anladık. Bu yılımızı öğretmenimizin engin tecrübesi, disiplini, sabrı ile işlediği başarısı, şefkat dolu yüreği ve kusursuz iletişimi ile harika geçirdik. Temel eğitim zemininin hazırlanmasındaki sonsuz emeği ve başarısıyla güzel bir yol kat ettik. Temennimiz önümüzdeki yıl da yine öğretmenimiz ile birlikte devam etmektir. Eğitim ve öğretimdeki üstün gayretleri ve ilgileri nedeniyle, başta sınıf öğretmenimiz ve branş öğretmenlerimize, okul idaresine ve siz değerli yöneticilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Başarılarınızın artarak devamını dileriz. Saygılarımızla...
 
» Aslıhan-Kayhan GÖVER Öğretmen-Elektronik müh.
» 3 yıldır büyük kızımız, 2 yıldır da küçük kızımız okulunuzda eğitim görmektedir. Başından beri disiplinli, seviyeli eğitim anlayışınızdan hiç ödün vermediniz. Bizi en çok etkileyen bu yönünüz olmuştur. Çocuklarımızın başarı ve gelişiminde en büyük pay, öğretmenlerimize ait. İlginiz ve desteğinize teşekkürü bir borç biliriz.
» Müge - İnönü ALICI Tekstil - Makine Mühendisi
» Bu yıl bizim için çok zor olacaktı. Oğlumuz ilkokula başlayacak ve okula başlayacağı tarihlerde bebeğimiz aramıza katılacaktı. Bunu düşündükçe kendimizi kötü hissediyorduk. Oğlumuza yeterince zaman ayıramayacağımızı ve okul durumunu takip edemeyeceğimizi düşünüyorduk. Ama günler geçtikçe okulunuzu ve sisteminizi tanıdıkça korkularımızın yersiz olduğunu ve özellikle okul seçiminde doğru bir karar verdiğimizi anladık. Bizim takibimize gerek kalmadan öğretmenlerinizin bizi araması, oğlumuzun durumu ve dersleri hakkında bilgi vermesi, bu zorlu senemizi bize kolaylaştırdı. Bizi anlayarak bizim ve oğlumuzun okula adaptasyonunu sağlayan sevgili öğretmenlerimize, mükemmel veli-okul iletişim sistemi ile Kültür ailesine teşekkürler.
» Dr.SİBEL ÖZER - Prof. HAKAN ÖZER NİLÜFER BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
» Kültür Okullarında danışmadaki görevliden, üst düzey yetkililere kadar herkesin kurumsal anlayışta işleri son derece ciddi ve güleryüzle yaptıklarına tanık olduk. Gerçekten okulda mükemmel bir kurumsal anlayış ve takım ruhu mevcut. Özellikle bu durum eğitim öğretim işini son derece seven dinamik, insana güven veren öğretmenler tarafından ciddi ve disiplinli bir şekilde yürütülmektedir. Okulda görevliler arasında müthiş bir uyum var. Yani; rehber öğretmenlerden idari memur kadar, sizin ulaştırdığınız bir istek veya haberin aynı ciddiyetle yerine getirildiğine tanık oluyorsunuz. Gözünüz arkada kalmıyor. Biliyorsunuz ki istekleriniz değerlendiriliyor ve size geri dönüş sağlanıyor. Ayrıca randevulu özel derslerde başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bilgi aktarımı da mükemmel. Bir hafta geçmiyor ki çocuğunuzla ilgili bilgi size gelmesin ve / veya çocuğunuz bir ödevi yapmamışsa en geç ertesi gün haberiniz olmasın. Çocuğunuzu ilgili öğretmenlerin tamamı oldukça yakından tanıyor. Bu da öğretmenlerin kendi aralarında yaptıkları toplantılardaki bilgi alışverişinden kaynaklanıyor. Eğer çocuğunuzun eğitim-öğretim konusunda disiplinli ve oldukça iyi yetişmesini, rehberlik hizmetlerinin ve bilgi aktarımının mükemmel olması gerektiğinde özel derslerle çocuğunuzun takviye edilmesini istiyorsanız, kişi değil grup başarısının ön planda tutulmasını isteyen bir yapınız varsa işte doğru yerdesiniz demektir. Emin olmak istiyorum ki lütfen böyle devam edin... Teşekkürler Kültür Ailesi 
» Gürbüz ÖKTEN Doktor
» Okul seçimimizdeki en önemli iki başlıktan biri, okulun genel başarı düzeyidir. İkincisi ise daha önce karşılaştığımız, tanıştığımız öğrencilerinizin hala büyüklerine "siz" diyor oluşudur. Okula ilişkin genel kanaatimiz başladığımız günden bugüne genellikle tatminkar olup, beş yıllık sürede akılda kalacak herhangi bir olumsuzluk yaşamadık. Okula değişik nedenlerle yaptığımız kısa ziyaretlerde sadece kendi sınıf öğretmeniyle değil, diğer öğretmen arkadaşlarla da oğlumuzun iletişim içerisinde olması ve onların da bu iletişimde sevgi ve ilgiyle yer alıyor olması bizim için etkileyicidir. Son yıl içerisinde artan ve öğrencilerin çoğunluğunun katılma fırsatı bulduğu halk oyunları, tiyatro gibi faaliyetlerin tüm çocuklara öz güven konusunda belirgin katkısı olacağını düşünüyorum. Çabalarınız için teşekkür ederim.
» SEDAT YÜKSEL ÖĞRETİM ÜYESİ
» Bir eğitimci olarak okulda yapılan uygulamaları, verilen ödevleri ve çocuğumda gözlemlediğim değişmeleri yakından   izliyorum. Yeni ilköğretim programı çocuğun derslerde aktif olmasını, eleştirel düşünebilmesini, düşüncelerini yapılandırarak ortaya orijinal ürünler koymasını istemektedir. Bana göre okulda bunlar önemli ölçüde başarılmaktadır. Okulun en beğendiğim uygulaması hiç şüphesiz ki çocuğun okuma alışkanlığını edinebilmesi için yaptığı çabalardır. Çocuğun eleştirel düşünebilmesi ve düşüncelerini yapılandırabilmesinin yegâne yolu bol bol kitap okumasıdır. Bol bol kitap okumak ise zorlamayla değil, kitap okuma alışkanlığı edinilmesiyle olur. Okulun çocuklara bu alışkanlığı kazandırabildiğini görüyorum. Oğlum artık tatillerde bile kitap okumakta, kitapçıya gittiğimizde kendisi için kitap seçmekte, hatta internetten kitap siparişi vermemi istemektedir. Yine benim dikkatimi çeken diğer bir konu, akşamları özel derse kalacağı zaman çocuğumun sevinerek yarın geç geleceğini bize bildirmesidir. Çocuğumun okula bağlanmasında ve severek gitmesinde okul ve sınıf ortamı ile öğretmenlerin büyük etkisi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. İlköğretim ikinci sınıfa giden çocuğumun, benim ortaokul döneminde öğrendiğim seviyede İngilizceyi şimdiden öğrenmiş olması beni çok sevindiriyor. Verilen Matematik ve Türkçe ödevlerini evde hatasız olarak yaptığını gördüğümde öğretmenlerin çok ilgili oldukları ve çaba gösterdiklerini tahmin edebiliyorum. Okulun kazandırdığı bir başka güzel alışkanlık da çocuğumun zamanında ve düzenli ödev yapma alışkanlığıdır. Kısacası okul hem bilişsel alanda (akademik başarı) hem de duyuşsal alanda (tutum ve alışkanlıklar) çocuğumu yeterli bir biçimde yetiştirdiğini söyleyebilirim.
» AYHAN - FERAH İŞSEVER SERBEST
» Değerli Öğretmenlerim, Oğlumuz Sertay’ın sizlerin katkınızdan dolay kısa bir sürede göstermiş olduğu
başarıdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sertay’ın isteyerek ve heves ile başarı kat etme duygusunun
gelişmesine katkısı olan sınıf öğretmenimize ve diğer saygı değer öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür
ederiz. Oğlumuzun kendisini olumlu yönde etkilemesinin uzun vadede çok daha güzel başarılar getirmesi
için bir temel olduğunu biliyoruz ve çalışan bir anne baba olarak sizlerin verdiği güzel ve değerli
katkılarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederiz. Sertay’ın okuluna severek ve başarılı olabilme duyguları ile
devam etmesi bizim dışımızda sizleri de güven ve sevgi duygusuyla aile olarak kabul etmesi bizim için çok daha önemli ve hem oğlumuzun hem de okulumuzun her daim her alanda başarılı olmasını diliyoruz.
 
 
» Serpil ALAN Diş Hekimi
» İnsana güzel duygular uyandıran, bazen bir dünya diyeceğinizi bir satırda söyleyen şiirler, sosyal yaşantımızda vazgeçilmez konumdaki türlerdendir. Sait Faik’in de dediği gibi:“ Şiir olmayan yerde insan sevgisi de olmaz. İnsanı insana ancak şiir sevdirir. Şiir, insanı insana yaklaştıran şeydir.”Çalışmalarınızı gönülden destekliyoruz. Keşke her öğrenciniz okusa, yazsa, paylaşsa... Şiiri coşkulu, doğru bir şekilde okumak bile insana çok şey katacaktır. Tüm öğrencilerin bu yönde cesaretlendirilmesi kanısındayım.Verilen her emeğin kutsal olduğunu kabul eden bizlerin, şiirler arasından seçim yapması zor olmaktadır. Aşık Veysel’in “Dünyanın sonuna kaldık.” şiiri güzel bir şiir. Okuyan “Emirhan Düşmez’ ede teşekkür ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz.
» Mine KONYALIOĞLU Öğretmen
» Kültür Okulları 1. sınıfına bu sene başlamış bir oğlum var. Kültür ailesine bu sene katıldık ancak okulumuzda daha önce öğrenime başlamış birçok arkadaşımızın çocukları sayesinde, okulun çalışma prensiplerini ve tüm öğretmenlerin ne kadar özverili çalıştıklarını biliyorum. Ben de bir eğitimci olarak, daha önce kapasitesi olduğu halde, zamanında tespit edilip gerekli önlemler alınmadığı için birçok konuyu kaçırmış, tam olarak anlamadan geçmiş ve bu bilgi eksikliği üst üste geldiği için artık kapatılması çok zor bir bilgi boşluğu olan öğrencilerle karşılaştım. Bana göre en önemli husus öğrencinin kapasitesi el verdiği ölçüde, tüm branşlarda kazanılması hedeflenen davranışların hangi ölçüde kazanıldığının belirlenerek eksiklerin en kısa sürede aileye bildirilmesi ve bu konularda gerekli özel çalışmaların yapılması. Kültür Okullarının bu ölçüde bir başarıya sahip olmasını sağlayan da tam olarak bu sistem. Başarının aileyi de içine alan bir ekip işi olduğuna gönülden inanıyorum. Gerek sınıf öğretmenimizin, gerekse diğer branş öğretmenlerinin rutin aramalarla bizi bilgilendirmeleri herhangi bir sorun olduğunda vakit kaybetmeden gerekli önlemlerin alınarak eksikliklerin küçükken kapatılmalarını sağlıyor. Ayrıca, herhangi bir konuda aklımıza takılan bir konuyu danışmak için sekreterliği, halkla ilişkiler ve rehberlik birimlerini aradığımızda karşımıza güler yüzle çözüm üreten, o an çözülemezse en kısa sürede veliyi bilgilendirmek için geri dönen okul çalışanlarının olduğunu bilmek çok rahatlatıcı. Oğlumun öğretim hayatının başında doğru davranışlar kazanmasını sağlamak için özveriyle çalışan idari kadroya ve tüm öğretmenlerine emekleri için çok teşekkür ederim.
» Ersin BİRNİCAN Mali Müşavir
» Oğlum bana ne yazdığımı sordu. Ben de Özel Bursa Kültür Okullarını neden tercih ettiğimi anlatan bir mektup yazdığımı söyledim. İnanın çocuğum doğduğundan beri “Oğluma nasıl kaliteli bir eğitim sağlayabilirim?" diye düşünmekteydim. İnsana yapılacak en güzel yatırımın, bırakılacak en güzel mirasın eğitim olduğunu düşünmekteyim. Geçen yıl bir arkadaş toplantısında devlet okulu ciddiyetinde eğitime ve insan ilişkilerine önem veren tamamen ticaret mantığıyla yönetilmeyen, iyi insan yetiştirmeyi amaçlayan ezbere değil; öğrenmeye dayalı dünya gerçekleri ile çağdaş bir eğitim veren yer arıyorum dediğimde okulunuz velilerinden bir arkadaşım: "Bizim okuldan bahsediyorsun." dedi. Gelip gördüğümde kafamda şekillenen okulun gerçekten var olduğunu gördüm ve aynı gün çocuğumu kaydettirdim. Hazırlık sınıfı öğrencisi olan oğlumun, branş öğretmenleri tarafından dönüşümlü olarak evimizi aramaları, çocuğumuzun kazanımlarını bizlerle paylaşmaları ve isteklerimizi sormaları bizi mutlu ediyor. Okul yönetiminin mesai saati sonrasında okulda bulunmaları işlerini çok benimsediklerini gösteriyor. Bu da bir veli olarak bizim daha rahat ve huzurlu olmamızı sağlıyor. Gözlemlediğim en büyük kazanım, çocuğumun kendine olan güveninin artmasıdır. Günlük yaşantımızda birçok olayı neden - sonuç içinde düşünerek değerlendirmesi, sorgulayıcı olması, beni mutlu ederken eve verilen ödevleri yapmaktaki isteksizliği beni üzüyor. Ama zamanla bunu da aşacağımıza inanıyorum. Can´ın öğretmenleriyle zaman zaman dışarıda karşılaşmaktayız. Kültürpark´ta ya da alışveriş merkezinde. Oğlum ile öğretmenlerinin birbirlerine sarılmasını, kucaklaşmasını ve gözlerinin içlerinin gülmesini kelimelerle tarif edemem. Oğlum sanki bir teyzesine, ablasına sarılır gibi sarılıyor ve öğretmenlerinden de aynı karşılığı görüyor. Bu kadar saf ve karşılıksız bir sevginin olduğu yerde başarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum.İşlerini bu kadar gönülden işlerini yapan eğitim kadronuzu tüm kalbimle kutluyorum. Umarım oğlum ve yeni doğan kızım okulunuzdan mezun olana kadar eğitim sevdanız aynı şekilde devam eder. Bizler de çocuklarımızın başarılı ve iyi bir insan olmalarıyla gurur duyarız.
» Emel GÜLDAN Makina Mühendisi.
» Okulumuzun en çok hoşuma giden ve takdir ettiğim yönü, bütün öğrencilerle tek tek uğraşılması ve öğrencilerin kapasitelerini sonuna kadar kullanmaya yönlendirilmesidir. Geçen dönem okulun sınav ve çalışma sistemini inceleme fırsatı bulduk. Özellikle dijital ortamda her öğrenciyi çok iyi takip ediyorsunuz, her şeyi halletmişiniz.Hangi öğrencinin hangi derste yardıma ihtiyacı olduğunu anında tespit edip önlemini alıyorsunuz.Öğrencileri motive ederek,başarılarını artırıyorsunuz..Ardından da muhteşem başarılar geliyor zaten. Ayrıca okula eşofmanla gelinmesi öğrencilere çok rahat hareket etme imkanı sağlıyor.Çok yerinde bir karar. Bütün öğretmen ve yönetici kadronuzu gönülden tebrik ediyor, hep zirvede kalmanızı diliyorum. Kültür Okulunu çevremdekilere tavsiye etmeye devam edeceğim.
» GAMZE TÜRKBAYRAK ÖĞRETMEN
» Bu sene BURSA ANADOLU LİSESİ ne başlayan Bartu TÜRKBAYRAK’ın annesiyim. Oğlumun göstermiş olduğu başarı öğretmenlerinizin üstün gayreti ve ciddi çalışmaları sonucunda gerçekleşmiştir.İşte tam da bu yüzden küçük oğlum da okulunuzdadır.Meslektaşınız olarak teşekkürlerimi iletiyor,çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
» FİLİZ - HAKAN YALÇINTEKİN Ev Hanımı
» Bu yıl Ovaakça hazırlık sınıfına başlayan oğlumuz Burak için, birçok okul dolaştık. Önceliğimiz iyi ve kaliteli bir eğitim almasıydı. Ama bu eğitimin ne çok ciddi ve katı, ne de çok rahat bir ortamda olmasıydı. Ortasını bulabilir miyiz diye düşünürken Kültür Okulları ile tanıştık. Disiplinli, eğitim kalitesi yüksek, öğrenci – okul – aile bağına verilen önem bizi çok etkiledi ve oğlumuzun kaydını yaptırmaya karar verdik. Okulun ilk günü gülümseyerek çocukların gözünün içine sevgiyle bakan bir öğretmenle karşılaşınca çok mutlu olduk. Oğlumuz sınıf öğretmenini o kadar çok sevdi ki sınıfına da arkadaşlarına da alışmakta zorlanmadı hiç. Kesinlikle doğru yerdeydik. İçimiz çok rahat bir şekilde gönderiyoruz. Biliyoruz ki oğlumuz emin ellerde. Başta sınıf öğretmeni olmak üzere branş öğretmenleri de tabi. Tam bir aile ortamı gibi. Oğlumuz ile ilgili her konuda bilgilendiriliyoruz. Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri ve çevreyi koruma çalışmaları da bizi çok mutlu ediyor. Bunun yanı sıra aileler içinde eğitim seminerleri düzenleniyor. Oğlumuz şu an okulunda çok mutlu. Onun mutluluğu bizim de yüzümüzü güldürüyor. Ve biz biliyoruz ki oğlumuz sadece iyi bir eğitim almakla kalmayacak, disiplinli, ahlaklı, saygılı, sorumluluk sahibi, vatanına milletine bağlı, manevi değerlere sahip bir birey olarak yetişecek. Biz şimdiden oğlumuzla gurur duyuyoruz. Sevgisini ve şefkatini hiçbir zaman esirgemeyen, başta sınıf öğretmenimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimize, idari kadroya ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederiz.
 
» Harun YEŞİLYURT Mühendis
» Kızımız Şevval 1. sınıfa gidiyor. Çocuğumuzun iyi bir eğitim alması bizim için de çok önemli. Aslında fazla araştırmadık. İlk seferde doğruyu bulduk. Tereddütsüz Kültür Okulları diyoruz. Gerek eğitim binası gerekse sınıf ve branş öğretmenleri.... Çocuğumuzun dersleriyle ilgilendiği kadar duygusal yönleriyle de ilgilenilmesi çok hoşumuza gidiyor. Herkese teşekkürler…
» M.SATILMIŞ Öğretmen
» Bir yılımız bitiyor. Kızım 1. sınıfa başlayacağı zaman okul araştırmaya başladığımızda tüm olumlu ve olumsuz duyumlarımıza rağmen okulun içerisine girdiğimde kendimi en iyi hissettiğim yerdi Bursa Kültür.Bu 1 yıl içerisinde vaat ettiklerini yapan bir okul.Birçok okul çok şey vaat ediyor fakat sonrasında birçoğu yapılmıyor. Bizim için çok önemliydi. Kızıma bakıyorum,okula giderken kızım mutlu.Öğretmenimize bakıyorum, her zaman güler yüzlü. Tüm gerçekliğiyle cevaplar alabiliyorum.Okulun koridorlarında geziyorum,diğer öğretmenler personel çok mutlu görünüyor.Hepsinde bir gülümseme,yapılan işlere bakıyorum,veli olarak biz mutluyuz .Zafer Bey inde dediği gibi “E daha ne olsun” Herkese çooook teşekkürler
» Cüneyt SOYUBOL Makine Mühendisi
» Kızım geçen sene devlet okulunda okurken, açtığınız Kültür Okulları -Kayıt Yeterlilik Sınavı-na katıldı ve iyi bir sonuç elde etti. Böylece okulunuza kaydımızı yaptırdık. İlk başlarda devlet okulundan özel okula geçişte kızımın uyum sorunu yaşayacağını düşündük, fakat ilk günden itibaren gösterdiğiniz yaklaşımla, hiçbir sıkıntı çekmeden kısa bir zaman içerisinde okulunuza alıştık. Başta Eğitim Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bey olmak üzere tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Gösterdikleri yaklaşımla,eğitimi, maddiyatın önünde tuttuğunuzu gösterdiniz. Devlet okulundan sonra özel bir okula gitmesinin kızımız üzerinde olumsuz etki yapacağını düşünüyorduk fakat tam tersinin olduğunu gördük. Devlet okuluna göre her konuda daha ciddi bir yaklaşım ile karşılaştık. Hem fiziki şartlar hemde iyi bir eğitimle tüm öğrencilere eşit şekilde davranıyorsunuz. Tüm eğitim kadrosuna ve yöneticilerimize saygılarımı sunarak teşekkür ediyorum.
» SEFİYE ŞAHİN HARİTA TEKNİKERİ
» 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılında biricik oğlumuzu Kültür Okullarına verdik. Özel Bursa Kültür Okullarını gazete ilanından tanıdık. Gazetede verdikleri reklam çok samimi gelmişti. Dört yıldır oğlumuz bu okulda okuyor. Okulumuzdan çok memnunuz. Özel Bursa Kültür Okullarının eğitimine çok güveniyorum, bu güne kadar güvenimi yitirecek hiçbirşey olmadı. Bu yıl okulu daha da çok sevdik çünkü sadece ders değil sosyal aktivitelerde çok iyi oldu, hele tiyatronuza hayran kaldık. Bu yıl oğlumda da iyi bir yükseliş görüyorum ve bütün emeği geçen öğretmenlerimize, özellikle de öğretmenimize teşekkür ediyorum. Özel Bursa Kültür Okullarına bu çizgide ilerlemesini diliyorum.
 
» Aysun KAHVECİ Makine Mühendisi
» Ben Kültür okullarının kıdemli velilerindenim.Okulumuzun kuruluşundan itibaren bugünlere kadar belirledikleri vizyona ulaşmak için özverili çabalarını yakından yasayanlardanım. Biz kızım Naz ile yola neredeyse okulumuzla birlikte çıktık. O günlerden, eğitimde ve öğretimde başarılı, kendine güvenen, etrafında ve dünyada olup bitenlerin farkındaolan , sosyal, aynı zamanda sınavlara hazır, bayrağı taşıyabilecek bir çocuk yetiştireceğimize inandık, ve sizlere güvendik. Çok şükür güvenimizin ötesinde aldığımız sonuçlarla bayrağı oğlum Eren Kahveci için tekrar teslim aldık ve yola devam dedik. Bu bağlamda kızımda (su an Fen Lisesinde) Oğlumda (1A Sınıfında) emeği gecen tüm öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum.
» Fethi ŞENGÖR Elektronik Mühendisi
» Kültür Okulları ile tanışmamız Cemre’nin 5 yaşında anaokuluna başlaması ile oldu. Cemre’nin ilkokulu Kültür Okulları oldu. Seçimimizin doğru olduğunu çok geçmeden anladık. Cemre daha ilk günden evi gibi benimsediği okuluna, öğretmenlerinin sıcak yaklaşımları ile hemen alıştı ve hiç yabancılık çekmedi. Birinci sınıf için çok zor bir yıl olacağı şeklinde endişelerimiz varken, sınıf öğretmenin tecrübe ve deneyimleri ile sorunsuz bir yıl geçirdik. “Anaokulu güzeldi ama bakalım nasıl okuma-yazma öğrenecek” derken baktık Cemre bir akşam okuyor. Bu yıl ikinci sınıfa devam eden kızımız, Cemre Şengör, sınıf öğretmenine sonsuz bir sevgi ve saygı besliyor. Aralarında müthiş güzel bir bağ var. Eğitim ve öğretim kadrosunda görev yapan herkese sonsuz teşekkürler ediyoruz. Kızımızın sosyalleşmesi, kendine olan özgüvenini kazanması ve geliştirmesinde Özel Bursa Kültür Okulları’nın çok büyük bir payı var. Özellikle bu yıl okulda sergiledikleri halk oyunları gösterisi çok güzeldi. Çok emek verilerek titizlikle hazırlanılmış, seyrederken keyif aldığımız çok güzel bir gösteriydi.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.
» Reyhan-Bülent MOĞUL Öğretmen-Öğretmen
» Çocuğunu en iyi yerlerde görmek anne baba olarak hepimizin en büyük arzusudur. "Başarı" benim kanaatimce bilinç düzeyi yüksek, haklara saygılı, haklarını bilen, dürüst, vicdanlı.... ve mutlu olmaktır. Çocuğumuzun okul seçimini yaparken bunları göz önünde bulundurarak bir karar vermiştik. Geçen bir yılın sonunda görüyoruz ki doğru bir seçim yapmışız. Çünkü çocuğumuz mutlu ve her geçen gün kendini daha da geliştiriyor. Okul çalışanlarının tam bir takım ruhuyla kendilerini geliştirmek adına yapmış oldukları her çabayı takdirle karşılıyoruz. Her bireyin ortaya çıkarılması gereken yetenekleri vardır. Bir okulun yapması gereken en önemli şey de bunları ortaya çıkarmaktır. Sizler de bunu başarıyorsunuz. Adına yaraşır bir okul... "Güven" işte size tek kelime. Tüm çalışanlarıyla kurumunuza güveniyoruz. Verdiğiniz güvene yürekten teşekkürler, sizler Bursa’dan doğan bir güneşsiniz. Işıklarınızla aydınlattığınız her bireyin ülkemizin aydınlanmasında rol alacağına inanıyoruz. 
» Gamze DENİZ-Hakan Pazarlama-Mühendis
» Merhabalar; Kültür Okullarında ilk yılımızı doldurduğumuz şu günlerde sizinle okul ve öğretmenler hakkındaki görüşlerimizi paylaşmak istedik. Umay Nisa BEBEK in velisi olarak bizler, Umay’ı özel okula vermeyi düşündüğümüzde, birçok kanaldan başta Kültür Okulları olmak üzere değişik özel okulları inceledik. Kültür Okullarına karar vermiş olmamızda; okulun kurumsal kimliği, bizim de onayladığımız belli bir eğitim felsefesinin varlığı oldukça etkin oldu. Sınıfımızı ve öğretmenimizi seçemeyişimiz bizi biraz tedirgin etse de, "sistem"e olan inancımız tedirginliğimizi azalttı. Şuna inanmıştık ki Kültür Okulları bizim çocuğumuzu istediğimiz şekilde yetiştirebileceğimiz bir eğitim sistemini bize sunmaktaydı ve bu sistemi uygulayan öğretmenin kimliği çok önemli değildi. Yine şuna inanmıştık ki sistem bize en değerli en yetenekli öğretmeni sunacaktı. Öyle de oldu. Öğretmenimiz bu açıdan mükemmel bir eğitimci, çocuğumuzun akademik ve psiko-sosyal başarısı için gerekli tüm modern donanımlara sahip. Ancak asıl başarı Kültür Okullarının sistemini mükemmel uygulayan öğretmen olmasında yatıyor olsa gerek. Çocuğumuzun yeni geldiği okuluna uyum sağlaması, derslerini sevmesi, sorumluluk bilincine sahip olması öğretmenimizin başarısıdır. Ayrıca veli-öğretmen diyaloğunun öğrenmeye katkısı göz önüne alındığında, öğretmenin bu konuda kendini çok iyi yetiştirdiğinin altı çizilmelidir. Okul ile ilgili yaşadığımız birkaç küçük sorunda, öğretmenimiz sorunlara yaklaşırken kendisine Kültür Okullarında anlatılan sistem içerisinde bizleri son derece doğru yönlendirdi ve sorunlar büyümeden çözüldü. Öğretmenimiz vasıtasıyla sizlere teşekkür ederken şunun altını çizmeliyiz ki çocuğumuzun eğitim hayatı boyunca öğretmeninden maksimum istifade etmek istiyoruz. Sınıf öğretmenimizin yanında branş öğretmenimizin yanında branş öğretmenlerimizin de son derece başarılı olduklarını da vurgulamalıyız. 3. sınıfta İngilizce ile tanışan çocuğumuza bu dersi sevdiren ve onu başarılı kılan öğretmenlerimize teşekkürü borç biliriz. Ayrıca diğer tüm branş öğretmenlerinin cana yakınlığı, çocukların derse ilgilerini çekmeyi başarmaları takdire şayandır. Bu derslerin çocuğumuzun kişiliğine kattığı olumlu etkilerini gördükçe branş öğretmenlerine ve bu kadroyu oluşturup muhafaza eden siz değerli okul yöneticilerine çok teşekkür ederiz.
» HÜROL - AYLİN AKDENİZ Op.DOKTOR - ÖĞRETMEN
» Bu yıl ikiz çocuklarımız Naz ve Deniz 6 yaş sınıfına başladılar. Geçen bir aylık süreçte her geçen gün artan bir memnuniyetimiz oldu. Bunun devam edeceğine inanıyor sınıf öğretmeni başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.