KURUMSAL
» Hakkımızda
» Kültür' de Kalite
» Kayıt Bilgileri
EĞİTİM SİSTEMİ
» Kültür Konseptli Eğitim Modeli
» Eğitimde Çoklu Zeka
» Ölçme ve Değerlendirme
» Özel Ders Sistemi
» Grup Ders Sistemi
» Rehberlik
» Bilgisayar Eğitimi
» Yabancı Dil Eğitimi
» Görsel Sanatlar
» Müzik Eğitimi
» Spor Eğitimi
OKULUMUZ
» Sosyal İmkanlar
Kahvaltı ve Yemekler
Okul Kıyafetleri
Öğrenci Servisleri
Sağlık Hizmetleri
Güvenlik
» Eğitim Binamız
Kültür Anaokulu
Sınıflar
Laboratuarlar
Satranç Odası
Drama Odası
Atölyeler
» Sosyal Tesisler
Okul Bahçesi
Oyun Parkı
Konferans Salonu
REHBERLİK
» Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
» Sosyal Beceri ve Değerler Eğitimi
» Etkinlik ve Projeler
» Rehberlik Bültenleri
AKTİVİTELER
» Kültürel Etkinlikler
» Sanatsal Etkinlikler
» Sportif Etkinlikler
» Haftasonu Etkinlikleri
» Kulüpler
İNSAN KAYNAKLARI
İLETİŞİM
 
 
 
ANASAYFA » AKTİVİTELER » Sanatsal Etkinlikler
Görsel Sanatlar Dersi
Sanat bireysel açıdan duyguların düşüncelerin hayallerin yaratıcı çabaların ve insanın kendini gerçekleştirilmesinin bir aracı toplumları kaynaştırmada bütünleyici yönü ile önemli bir kültür dinamiğidir.

Bu amaçtan yola çıkılarak Özel Bursa Kültür Okulları özgün düşünen eleştiren özgün biçimlerle kendini ifade eden bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Okulumuzda öğrencilerimize resim, seramik, fotoğraf, yağlı boya alanlarında eğitim verilir. Atölye içinde ve dışında çalışma ortamları sağlanır.

Dersler; Projeler, tarihi ören yerlerine ve sanat yerlerine gezilerle desteklenir. Öğrencide tam ve kalıcı bir öğrenme sağlanmış olur.

Bir yıl içinde öğrencilerimizle yaptığımız çalışmaları muhakkak sergilemekteyiz. Belirli gün ve haftaların başta olduğu, proje çalışmalarının, kulüp çalışmalarının sergilendiği sergiler okul içi ve okul dışı olmak üzere yıl içinde 35 sayısını bulmaktadır. Böylelikle her öğrencimizin en az bir kere sergide çalışması bulunmaktadır.

Görsel sanatlar kulübünde öğrencilerimiz seçmiş olduğu resim dalında uzmanlaşma fırsatı yakalayıp bu alanı en ince ayrıntısına kadar öğrenebiliyor. Seçmiş olduğu alanın gerçek sanatçısıyla tanışıp sanatçı atölyesinde çalışma yapma fırsatı yakalıyor.

Kulüplerimiz;
Resim Kulübü: 1,2,3. sınıflar
Seramik Kulübü: 1,2,3,4. sınıflar
Karikatür Kulübü: 3,4,5,6,7. sınıflar
Yağlıboya Kulübü: 4. sınıflar
Yağlıboya ve Karakalem Kulübü: 5,6,7. sınıflar
El sanatları kulübü: 5. sınıflar

Müzik Eğitimi
İçinde bulunduğu ortamın öğrencileri sanata teşvik edeceğine inanan okulumuz, sanatın bütün dallarına verdiği önemi müzik için de aynı titizlikle gösteriyor. 

Müziği bir ders olmaktan çıkararak bütün bir ömrün akışına yansıtmaya çalışan bakış açısıyla öğrencileri kendi yetenekleri doğrultusunda eğitmeye çalışırken; onlara müziğin sevgi ile oluşturulan bir disiplin olduğunu yaşatarak öğretiyoruz.

Gitar
Gitar derslerinde klasik gitar eğitimi alan öğrencilerimiz klasik müziğin güzel nağmelerini seslendirerek beraber müzik yapabilme becerisini kazanıyorlar. Yaptıkları çalışmalarla seviyelerini her geçen gün biraz daha geliştirirken bir enstrüman çalabilmenin ayrıcalığını yaşıyorlar.
Keman
İnsan sesine en yakın sesi çıkaran keman, insanı derinden etkileyen, eşsiz güzellikteki sesiyle öğrencilerimiz arasında da en çok tercih edilen enstrümanlar arasında yer alıyor. Bu aktiviteyi seçen öğrencilerimiz öğrenmesi zor ama bir o kadar da zevkli olan kemanlarıyla sevdiklerine bir konser verecek günlere ulaşacaklar.

Org
Org eğitimi, disiplinli çalışma gerektiren zorlu bir uğraş olmasına rağmen öğrencilerimizin birçoğunun ilk tercihi olmaya devam ediyor. Bu aleti seçenler; ritim duygusu, ses ve kulak eğitimin yanı sıra org eşliğinde şarkı söylemenin zevkini de yaşıyorlar.